Kaszel i objawy przeziebienia

Objawy, dolegliwości...

Kaszel i objawy przeziebienia

Postautor: Nessi » 20 czerwca 2011, 00:10

Nie widziałem tego tematu jeszcze.
W wiki pedi i nie tylko często piszą ze sarko towarzyszy suchy ostry kaszel.
Ja od pol roku mialem gesty mokry kaszel ktory czasmi znikal i sie pojawial, nie byl jakos dokuczliwy, musialem tylko kilka razy dzienie cos odchrzaknac.

Do lekarza poszedłem gdy zaczolem czuc bol w lewym płucu podczas scisku (nabranie powietrza i pochylenie sie do przodu.

RTG= gruźlica lub sarkoidoza.

Czy ktoś z was ma, mial niezbyt intensywny mokry kaszel który czasami mógł zniknac na kilka kilkanscie dni?
Kaszel dość dziwny bo gdy bylo go wiecej to później zaczynało mnie gardlo bolec, tak jak by wywoływal jaks infekcje.
Nessi
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34


witaj

Postautor: Roberto_Boss » 24 czerwca 2011, 18:03

hm.....
ja mam zdjagnozowana sarkoidoze II stopnia, napoczatku nie kaszlalem wcale, bolalo mnie w klatce piersiowej (zawsze po nocy) nabranie powietrza powodowalo bol (pojawialo sie to powiedzmy 2-3 razy w tygodniu) bylem u ortopedy myslalem ze cos z kregoslupem. Po pewny czasie powiedzmy okolo 1miesiaca zaczely mnie bolec stawy skowkowe kolanowe nadgarstki, prawa kostka troche opuchla. Bol zawsze byl mocny po nocy a w dzien lagodnial. kaszel pojawil sie pozniej i .. jest suchy. Jesli chodzi o bole stawow to najwiekszy problem zawsze sprawialo mi chodzenie po schodach oraz powstanie z kucek.

Jesli chodzi o gruzlice to mam to "szczescie" ze nato bylem tez chory ale dawno temu wiec dokonca nie pamietam objawow ale jesli mnie pamiec nie myli to kaszlalem rano byl to suchy kaszel , stan podgoraczkowy do 37,5 oraz w nocy albo rano budzilem sie zlany potem. Przy gruzlicy to bylo umnie bardzo charakterystyczne posypaly sie zeby (zrobily sie dziury itp.) wczesniej niemailem najmniejszego problemu z zebami

Ocene oczywiscie dolegliwosci pozostaw lekarzowi, ja tutaj opisalem tylko swoje spostrzezenia

Robert
Roberto_Boss
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 czerwca 2011, 09:04


Postautor: nisia29 » 26 czerwca 2011, 16:21

ja mam taki kaszel ,on sie pojawia i znika ale szczegolnie mam po cieplych posilkach , wszystko mi sie odrywa ,jeste to strasznie męczące.
nisia29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 16:17


Postautor: Nessi » 28 czerwca 2011, 23:58

Kaszel na razie osłabł a nawet znikł. pozostał ból który jest odczuwalny tylko gdy zegne sie do przodu ściskając klatkę.

Lekarzowi nie bardzo ufam gdyz stwierdził sarkoidoze tylko na podstawie zdjęcia RTG, dopiero później powiedziałem o swoich objawach co niby potwierdziło jej diagnoze.

Jak bede miał nieco więcej czasu to opisze swoja historie, mam dzwine wraże nie ze ta sarkoidoza im pasuje nie z powodu wyników tylko z powodu że jest najtańsza w leczeniu, ale może to tylko moje wrażenie.
Inna rzecz że czytając wiele opisów w necie mi też jakoś pasuje sarko, niestety. Ale lekarzem nie jestem. :/
Nessi
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34


Postautor: Robert » 29 czerwca 2011, 06:28

Jak bede miał nieco więcej czasu to opisze swoja historie

Opisz, opisz, bo żeby się do tego ustosunkować to brakuje trochę szczegółów, i będzie to lepsze niż ciąganie Cię za język.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Kaszel i objawy przeziebienia

Postautor: Rozterka » 21 września 2011, 22:08

Nessi pisze:Do lekarza poszedłem gdy zaczolem czuc bol w lewym płucu podczas scisku (nabranie powietrza i pochylenie sie do przodu.

RTG= gruźlica lub sarkoidoza.

Czy ktoś z was ma, mial niezbyt intensywny mokry kaszel który czasami mógł zniknac na kilka kilkanscie dni?
Kaszel dość dziwny bo gdy bylo go wiecej to później zaczynało mnie gardlo bolec, tak jak by wywoływal jaks infekcje.


Witam :-) . To mój pierwszy post na forum.

Ja mam własnie od kilku lat takie objawy jak pisałes, nizbyt intensywny mokry kaszel, a od czasu do czasu przy nasileniu pojawia się ból gardła. często mam gardło zaczerwienione, bez innych objawów.

Generalnie mam niezdiagnozowane zaburzenia, podejrzewam ,że może to byc sarko.
Cos tam wyszło w RTG z wnękami naczyniowymi i spłaszczona przeponą.

Kilka lat temu miałam , coś co opisujecie jako rumień guzowaty, na podudziu , trwało jakis czas samo przeszło . Myślałam,że mnie cos pogryzło.
Jakiś czas póżniej atak bardzo wysokiej temperatury pow. 40 stopni ( po wizycie w saunie ) stan zapalny stawów lewego nadgarstka i stopy , bóle miesniowe. Przeszło po NLP Zanim doczekałam wizyty u reumatologa - badania na SLE, RZS i twardzinę nie potwierdziły choroby ale i nie wykluczyły, może mam długotrwała remisję :).

Mam bóle kości, stawow i problemy z oczmi, , nawrazliwosc na światło, uczulenie na słońce ( dekolt) zmiany skórne( mam skierowanie od dermatologa do chirurga na wycięcie). Objaw Reynauda.
Poza tym na skórze między piersią a pachą mam dziwne skórne :wypustki" po obu stronach ciała. czasem sędzą.
Z niewiadomych przyczyn skacze mi Aiat, USG wątroby wykazuje tylko dyskretne stłuszczenie.
Poza tym mam osteoporozę lub osteomalancję i deficyt 25OH D3 ,
1.25OH jeszcze nie badałam.

Kilka dni temu dostałam od rodzinnej skierowanie do pulmunologa, i znowu reumatologa.
Generalnie wiem ,że nic nie wiem :lol: może poza tym ,że starośc nie radośc :)
Jesli chcesz znajdziesz sposób,jesli nie chcesz znajdziesz powód.
Rozterka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 września 2011, 10:18


Postautor: Robert » 21 września 2011, 22:32

Niektóre z wymienionych objawów nie są charakterystyczne dla sarkoidozy, dlatego bez dogłębniejszych badań niczego nie da się powiedzieć. Poczekaj na wynik histopatologiczny wycinków.
Np. taki zespół Reynauda występuje w całym wachlarzu dolegliwości, ale nie ma wśród nich sarkoidozy.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron