Bóle stawów i mięśni

Objawy, dolegliwości...

Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: mirgry » 19 maja 2018, 18:37

Witam, z moją sarko chodzę do pulmonologa, dermatologa, okulisty , neurologa- i niestety nie wiem do jakiego lekarza sie udać/ reumatologa?/ od 2 lat boli i puchnie mi noga w stopie okolice kostki , - zrobiłąm doplera żył oraz prześwietlenie kostki -nic nie wykazało . Neurochirurg stwierdzil że ten bol to od nerwu kulszowego, 3 miesiące temu miałam operację kręgosłupa lędzwiowego a noga jak bolała tak boli, jakie badanie/Tomografię nogi ?/zrobić ? tyle że w poniedziałek mam tomografię głowy w związku z zawrotami i brakiem rownowagi/doplera żył szyjnych , błędnik -ogarnięte. I kolejny tomograf ??? Może ktoś, coś, byłabym wdzięczna . Wiele lat żyłam sobie spokojnie z sarkoidozą , a tu nagle tyle dolegliwości. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirgry
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 114
Rejestracja: 13 listopada 2012, 10:40
Lokalizacja: Szczecin


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: Barbara » 23 maja 2018, 05:58

:) Mirko ja pomyślałabym jeszcze o zrobieniu usg -u dobrego specjalisty
Neurolog mógłby ci zlecić badanie nerwów w nodze -EMG
Badanie TK też ostatecznie można zrobić ...
Reumatolog jak najbardziej ok -według mnie powinnaś być pod kontrolą reumatologa .
U mnie jeszcze kwas moczowy -powoduje kłopoty ze stawami -badanie krwi około 9 zl -może sobie zrób na wszelki wypadek ?
Trzymam kciuki za twój wynik z TK głowy :ok: napisz jak wyszło.
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: mirgry » 23 maja 2018, 07:37

Dziękuję za informację - właśnie wybieram się do reumatologa, doplera żył robiłam jest dobrze, no izwykłe prześwietlenie też nic nie wykazało , kwas moczwyo też mam nieznacznie podwyższony. Badania inne robię raz w roku i nic niepokojącego nie ma, Jestem po operacji /3 m-ce/ kręgosłupa , ale to na razie nic nie pomogło , więc czeka mnie dalsza diagnostyka. Pewnie to wina sarko - okaże się. Jak sobie radzisz z kolanem , czy coś bierzesz, co Ci pomaga?Ja leczę się u pulmonologa, mam też zmiany na twarzy /a wczole i włosach/ Dam znać jak coś będę wiedziała. Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirgry
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 114
Rejestracja: 13 listopada 2012, 10:40
Lokalizacja: Szczecin


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: Barbara » 23 maja 2018, 07:53

Ja wybieram się do neurochirurga ;) więc razem idziemy ,,,
Doplerra też niedawno robiłam ,,lekarz sugerowałam że mogę mieć,, chromotanie przystankowe ,,
na szczęście doplerr wyszedł OK ...
Miałam tak, że po przejściu około 150 metrow ,musiałam usiąść lub się schylić tak mnie bolał kręgosłup -plecy -sama nie wiem co/
Pokaż ten kwas moczowy -reumatolog ,,,,
niektórzy lekarze poważnie podchodzą do tego wyniku -i nawet jak jest mało podwyższony zalecają Millurit
ja osobiście uważam ,że jak teraz mam w normie to stawy mniej dokuczają ,,,

KOlana :hmmm: cóż robię co mogę ,,,lekarzy obchodziłam kilku ,,,,,,,
najchętniej chcą coś wstrzykiwać w kolano ,,,ja jestem ostrożna -na razie nie chcę

smaruje maściami ,, ogrzewam ,chłodzę , rechablitacja ,, leki przeciwbólowe ,,,,
na szczęście mnie mija ---------a potem mam znowu powtórkę :mur: ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: irenax » 20 grudnia 2021, 18:40

Witajcie:)
Ja też dopisuję się do grupy "stawowej". Do tej pory miałam "sarkusię" tylko w płuckach i co nieco skóra też (robią mi się bliznowce ). No a teraz potrafię wskazać gdzie zaczyna się i kończy każda moja kostka. Całe szczęście że nie cały czas boli - ale jak " łupnie" to konkretnie i na kilka dni.
Mam jednak jeszcze jeden problem. Jestem po operacji tarczycy i powinnam przyjmować calperos 500 i wit. D - codziennie. No ale nie biorę- bo jak wezmę - to za dwa - trzy dni zaczyna się kołomyja ze stawami. Po pewnym czasie przechodzi. Lekarz rodzinny niezbyt wierzy w moje objawy , endokrynolog też zaleca przyjmowanie leków, ale ja już kilkanaście razy "przetestowałam" ten cykl i za każdym razem to tak działa -więc chyba sobie nie wmawiam ;). No i teraz dylemat - brać leki i boli, czy nie boli - na razie OK a póżniej osteoporoza?
Czytałam o tym że sarko nie lubi wapnia i wit. D (a może wlaśnie lubi... ) no i w moim przypadku to się chyba sprawdza...
Może doradzicie jakiegoś mądrego lekarza - najlepiej "od całości" - takiego dr. Housa ;) najlepiej z Małopolski albo śląska.

A przy okazji dzięki za to forum - niewiele się tu udzielam (może się poprawię) - ale informacji o chorobie znalazłam tu więcej niż gdziekolwiek (łącznie z lekarzami).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
irenax
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 13:54


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: Robert » 20 grudnia 2021, 21:54

Co do tego czy sarko nie lubi wapnia i D3, to trzeba sobie to ustalić.
Nie lubi, jeżeli masz podwyższony wapń w surowicy krwi, kreatyninę, problemy z nerkami, jakieś skłonności w tym kierunku, hiperkalcemię, kamicę nerkową, czy jakieś epizody tego typu w przeszłości. Dużo zależy od tego, czy obecnie toczy się u ciebie jakiś większy proces zapalny, bo to tam, na skutek działania makrofagów, dochodzi do nadprodukcji D3 i wtedy jej dodatkowa suplementacja może zaszkodzić. Nie jest to łatwe do oceny, problem jest dosyć mocno złożony. Kluczowym objawem jest podwyższony wapń w surowicy krwi lub kreatynina - wtedy na pewno nie wolno suplementować.
Jeżeli chodzi o lekarza, to nie pomogę, wiem tyle co jest w zakładce "Szpitale, poradnie", z poprawką, że na Śląsku jest coraz więcej negatywnych opinii o prof. Ziorze i poradni w Zabrzu, i ludzie przenoszą się choćby do dr Brodowskiego, który leczy w Sosnowcu i w Będzinie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Bóle stawów i mięśni

Postautor: irenax » 21 grudnia 2021, 14:42

Bardzo dziękuję za odpowiedź. I jeszcze raz dzięki za to że jest to forum :)
irenax
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 13:54


Poprzednia


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron