to juz tyle lat :)

Objawy, dolegliwości...

to juz tyle lat :)

Postautor: babciakalinki » 25 października 2011, 15:15

Hej witam wszystkich jestem tu nowa :) !6 lat temu po RTg lekarz wysłam mnie do Poradni Gruzliczej tam sie dowiedzialam, że to może być sarkoidozaale skoro sie dobrze czuje to nic nie zalecił !! I tak sobie zyłam bóle stawów i kości no cóż myślałam ze "wszyscy tak mają" :( Az tu po tylu latach kiedy poszłam do nowej pracy znów badanie no i teraz zaczyna sie straszenie że to może być nowotwór itd Badania krwi i moczu chyba ok dobowe mierzenie moczu na wapń 10,4 dawki 4,6 oprócz bóli stawów i kłopotów z oczami jakoś żyję.Czy po 16 latach ma sens się leczyc sterydami skoro i tak znów to "świństwo" wraca ? co Robić chccą mnie wysłac do Akademii na wycięcie wycinka /Czekam na odpowiedz :)
babciakalinki
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sierpnia 2011, 14:32


Postautor: Robert » 25 października 2011, 20:34

Warto to by było zrobić porządne, kompleksowe badania, w tym tomograf, usg jamy brzusznej, EKG, badania wydolnościowe płuc, bronchoskopię itd. żeby wiedzieć na czym stoisz. Bez tego i tak chyba nie pobiorą wycinka, tak przynajmniej zaobserwowałem u nas we Wrocławiu, że każdemu kto trafiał na chirurgię najpierw robili takie badania.

Zrobisz jak uważasz, ja na twoim miejscu bym się zdecydował, ale na takie właśnie kompleksowe badanie, z wycinkiem włącznie. Nie jest powiedziane, że dostaniesz sterydy, wszystko zależeć będzie od twojego stanu, a nawet gdyby, to musisz wiedzieć, że powoli postępująca, niekontrolowana i nieleczona sarkoidoza może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, nawet jeżeli fizycznie niczego w tej chwili nie odczuwasz. A sterydy nie jednego postawiły na nogi.
No i jest jeszcze kwestia tego czym cię straszą. Prawda jest taka że niestety jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, co prawda dotyczy to raczej późnych, mocno zaawansowanych przypadków, ale lepiej chuchać na zimne. Nie wspomnę o tym, że ze swoją sarkoidozą powinnaś przynajmniej raz na rok, dwa odwiedzić poradnię i zrobić kontrolne rtg, bo z tego co piszesz to chyba tak nie było?

Wybór należy do Ciebie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 26 października 2011, 16:25

Witam :bukiet: ,ja tez radziłabym zrobic kompleksowe badania
to wazne ,
nie mozna lekcewazyc tej choroby ,, potrafi sie latami ukryc i cichutko siedziec :lol:
a potem nagle pokazuje pazurki .

zastanów sie kilka dni i bedziesz zdiagnozowana /wykorzystaj ta szanse :)
Uwazam ze lepiej wiedziec z jaka choroba mamy do czynienia :wink:
Trzymaj sie i napisz prosze co zdecydujesz :wink:
basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron