Guzki na płucach

Objawy, dolegliwości...

Guzki na płucach

Postautor: magdadam26 » 24 stycznia 2012, 19:49

Witam. Od końca listopada chodzę od lekarza do lekarza. Dwa tyg temu byłam w szpitalu- podejrzenie sarkoidozy. Miałam rumień guzowaty, spuchnięte stopy- objawy w końcu powoli ustępują. Do tego bóle mięśniowe i stawowe, gorączki i oczywiście napady duszącego kaszlu. Zrobili mi w szpitalu bronchoskopię rozpoznanie- drobne strzępki błony śluzowej bez nabłonka pokrywającego oraz TK w opisie wiele guzków w rozmiarach od 3mm do 8 mm oraz prawdopodobnie powiększone węzły chłonne 10- 15 mm. Dostałam teraz skierowanie do poradni specjalistycznej Torakochirurgii. Lekarz nie potwierdził dotąd sarkoidozy. Martwią mnie te guzki... Zaczynam się obawiać, że to nie sarko tylko coś gorszego... Czy wy też macie takie zmiany? I co to za poradnia? Dziękuję za odpowiedź
magdadam26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Lokalizacja: Ustka


Postautor: Robert » 24 stycznia 2012, 20:31

Witaj :)
Dostałaś skierowanie do poradni torakochirurgii pewnie po to, żeby ustalić czy da się coś pobrać z węzłów chłonnych w śródpiersiu. Pobranie wycinka pozwoli ustalić co Ci dolega i jest to metoda, która daje pewność co do wyniku.
Torakochirurg to lekarz specjalizujący się w operacjach klatki piersiowej, ale nie denerwuj się, jeżeli już to czeka Cię mały zabieg.
Guzki w płucach, rumień, spuchnięte stawy, powiększone węzły, brak rozpoznania z bronchoskopii, taki obraz miało wielu z nas, jednak musisz być cierpliwa i czekać na dalsze badania. Nie mniej przy takich zmianach w płucach bronchoskopia powinna coś pokazać, a skoro nie pokazała to szansa na to czego się obawiasz baaardzo maleje.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Nusia » 24 stycznia 2012, 21:26

Nie martw się . Guzki miałam od 8 mm, węzły chłonne 25 mm najmniej. No i stawy opuchnięte- bolące, rumień guzowaty -okrutny skoki temperatury. I jeszcze inne takie...Diagnoza ostateczna(po wielkich przebojach) sarkoidoza. Leczenie sterydy najpierw w cukiereczkach, a teraz jeszcze nadal wziewy no i oczywiście leki na stawy, wątrobę itp .
Szkoda zdrowia na zamartwianie. Poddaj się badaniom i walcz. Będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk


Postautor: magdadam26 » 25 stycznia 2012, 10:35

Dziękuję za słowa otuchy. Jadę 31 do poradni. Zobaczymy co będzie.
magdadam26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 21:04
Lokalizacja: Ustka


Postautor: Barbara » 25 stycznia 2012, 22:57

Trzymaj sie Magdadam :)
,bedzie dobrze.
tak jak pisała Niusia i Robert
najpierw badania a potem jak trzeba to leczenie ...
pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron