Strona 1 z 1

Sline skurcze w klatce piersiowej

Post: 05 marca 2014, 15:58
autor: ela222222
Chciałam zapytać czy ktoś z Was miał coś takiego jak silne, bardzo bolesne skurcze w klatce piersiowej?. Mojemu mężowi dokuczają już od dawna, a lekarze albo to bagatelizują, albo nie wiedzą co jest przyczyną. Są to silne skurcze zlokalizowane w różnych miejscach w obrębie klatki piersiowej. Pojawiają się niespodziewanie co kilka dni. Martwią mnie bo nie wiem co jest ich przyczyną (nerwoból, płuca.....serce-kardiolog badał i mówi, że to nie od serca ), boje się żeby nie złapały męża np. w trakcie prowadzenia samochodu. Niedługo mamy wizytę kontrolną, ale już wcześniej lekarka nic na ten temat nie mówiła. Zastanawiam się też, czy może TK by cos pokazało. Bo robimy tylko RTG, ale lekarze nie są chętni dawać skierowań na TK. Na razie maż jest na sterydach wziewnych, bo pojawiła się astma ( wg poprzedniego zdjęcia RTG jest I stopień - powiększone wnęki ), co będzie teraz zobaczymy po kolejnym RTG.
Bardzo proszę o konsultację :) Może ktoś z Was przechodził coś podobnego i coś nam podpowie.

pozdrawiam Ela

Re: Sline skurcze w klatce piersiowej

Post: 05 marca 2014, 16:18
autor: ARABELA36
Witam :)
ja miałam tak i na pogotowiu wylądowałam bo myślałam że mam zawał,okazało się że to neuralgia międzyżebrowa,dostalam czopek przeciwbólowy i przeszło. Najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Re: Sline skurcze w klatce piersiowej

Post: 05 marca 2014, 16:26
autor: ela222222
A to się jakoś diagnozuje, czy tylko na podstawie objawów powiedzieli, że to to? A długo się borykałaś z tymi bólami?
Strach tylko, bo nie wiadomo kiedy złapią człowieka i w jakich okolicznościach. Lekarz prowadzącą nic nie mówi na ten temat-nie wie dlaczego i skąd.

Re: Sline skurcze w klatce piersiowej

Post: 05 marca 2014, 19:00
autor: Robert
Tu masz dwa artykuły na ten temat:
Neuropatia międzyżebrowa (neuralgia międzyżebrowa)

I jeszcze jeden
Jako o możliwych przyczynach pisze o toczniu, rzs itd. O sarkoidozie nic nie ma ale nie wykluczone, że i ona jest w grupie.

Re: Sline skurcze w klatce piersiowej

Post: 05 marca 2014, 19:18
autor: ela222222
dziękuję za linki. Już je czytałam kilka razy. Mam nadzieję, że to nic poważnego.