Sarko na węźle w śtudpiersiu.

Objawy, dolegliwości...

Sarko na węźle w śtudpiersiu.

Postautor: maciulo » 16 stycznia 2019, 18:08

Witam,
08.2018 po mediastinoskopii zdiagnozowana sarko na węźle chłonnym lewym wchodząca lekko na płuca, wszystko objawiło się gorączką około 40 stopni i nie dało się jej zbić żadnymi tabletkami. Mianowicie chodzi o ucisk który czuje jedynie po stronie powiększonego węzła czy ktos też ma podobne objawy tylko po jednej stronie ? Czy Sarko atakuje serducho ? Na TK i RTG lekarz nic o sercu nie mówił. I do tego męcze sie sam ze sobą... Ciagle wnerwiony chodze przez ucisk... ma ktos jakies sposoby ?
maciulo
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 01:07


Re: Sarko na węźle w śtudpiersiu.

Postautor: Robert » 17 stycznia 2019, 15:46

Powiększone węzły mogą powodować ucisk - jest to częsty objaw - ale po postawieniu diagnozy powinieneś mieć zrobione przynajmniej EKG, gdyż sarkoidoza może zająć również serce. Przy jakimkolwiek podejrzeniu lekarz powinien zlecić zestaw EKG, Echo + Holter, a najlepiej jak do kompletu dorzuci rezonans serca.
Sarkoidoza serca z reguły nie daje żadnych objawów, jeżeli już są, to najczęściej arytmie, kołatanie serca.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Sarko na węźle w śtudpiersiu.

Postautor: AdamSz » 18 stycznia 2019, 12:34

Mam podobnie, ucisk w śródpiersiu promieniujący w lewą stronę... w szpitalu EKG i ECHO zrobione... niby wszystko w porządku.
Odkąd "wyluzowałem" czuję się lepiej... polecam oczyścić głowę... pora na urlop :)
AdamSz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 28 listopada 2018, 10:14




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron