Objawy skórne - opis i zdjęcia

Objawy, dolegliwości...

Postautor: Barbara » 30 czerwca 2009, 16:44

Hej Haniu miałas racje siniak juz znikna :) ,,tylko troche strachu sie najadłam :( ,,
Jeszcze nie moge sie przyzwyczaic do -numerów jakie funduje mi moje ciało ,,,hahahaha :P
Troche wyydało mi sie dziwne ze bez powodu sinieje palec i człowiek nie wie co zrobic ???
Napewno masz racje ,miałam juz pekniete naczynka w oku i bola mnie jakby zyły w nogach /niekiedy /
ale na swe nieszczescie ,nie mam zylaków ani innych takich zmian i jak poszłam do naczyniowca to on popatrzył na moje nogi iiiii powiedział ze on tu zadnej choroby nie widzi hihihi .. I rzeczywiscie mam nogi gładkie :-P Tylko w sarkoidozie kolanka :wink:
Jakbym teraz poszła i powiedziała o takim palcu ,pewnie by mnie wysmiał ,
nadcisnienie mam ale biore leki ,,tak mi znizyli cisnionko :) jak nigdy .
Powiedz Haniu takie pekniecia moga dotyczyc wiekszych obszarów ,tak szczerze to bałam sie ze palec zsinieje do konca i nie miałam w nim czucia ,,
Wszystko ok sie skonczyło ,dzieki za wytłumaczenie ,,pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


skorne nowosci

Postautor: arty » 29 października 2009, 01:15

:) witajcie :) mam od ponad roku na czole ZMIANE - jest rozowa posrodku i nadwrazliwa i zluszcza sie, obrzeza sa jasne, w jakims momencie srodek wskutek tego zluszczania jakby sie zapadl, a pozniej mniej sie zluszczal i wyrownal z czolem, a teraz blednie. :shock: :lol: Dermatolodzy przetestowali na mnie rozne masci - sterydowe, niesterydowe - bezskutecznie :( :( :( Podobna zmiane mialam na glowie, ale tam masc sterydowa spowodowala spustoszenie - doslownie - mialam przez ok pol roku wypalona :shock: (doslownie)otwarta rane :shock: , dopiero jak zaniechalam jakiejkolwiek ingerencji lekarskich (tylko szmpon polytar liquid) rana sie zagoila ale zostal pusty plac (brzmi lepiej niz lysy placek) :P :P dopiero od kilku tygodni obserwuje sladowy wzrost pojedynczych wlosow :lol: :lol: Nadmieniam, iz wykluczyli luszczyce i inne, do sarko nie umieli sie odniesc i napisali skierowanie na pobranie probek do dalszych badan - niestety nie wyobrazam sobie, aby mogli tego dotknac :D :D :( :shock: a tym bardziej skrobac!!!!! moc usmiechow
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 30 listopada 2009, 21:34

Usmiech ,
och arty ,,,ty jestes dzielna dziewczyna :)
Zycze zeby zmiana sie wygoiła zupełnie jak najszybiej ,,,
:? Ja weszłam w temat ,,,poniewaz szukam info ...
moze podpowiecie ,,
Chodzi o krioterapie na kolana ,od jutra mam zabiegi ,,one sa na stawy kolanowe ,,ale ja mam na kolanach te zmiany skórne / po sarkoidozie ? :( /

Czy ktos moze miał do czynienia z krioterapia ,,,,,i czy moze ona podraznic zmiany na skórze ,,
,szukałam info ale ciezki temat ,,,
Moze ktos z was robił takie zabiegi ,,
Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 30 listopada 2009, 23:30

Cześć Basiu :)
Na pewno już się do tego dokopałaś, ale popatrz na przeciwwskazania./Oczywiście nic nie sugeruję, ale przemyśleć sprawę warto :( /

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krioterapia
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 01 grudnia 2009, 22:32

Raczej dopytać, bo większość dotyczy krioterapii ogólnej, a Ty Basiu masz mieć miejscową, jak dobrze doczytałem.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


wysypka na szyi

Postautor: tievoli » 05 lutego 2010, 14:33

witajcie:)
ok. miesiaca temu zdiagnozowano u mnie sarko I, przyjmuje 2x ketonal, opuchlizna wlasciwie zeszla, bola tylko kostki ale dla rozrywki wyskoczyla mi wysypka na calej szyi (drobne chropowate krostki). czy to skutki uboczne ketonalu?
tievoli
tievoli
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 stycznia 2010, 21:27


Postautor: Barbara » 05 lutego 2010, 16:43

Tievoli witaj ,,
nie wiem czy wiele ci pomoge ,,ale na stronie 6 ,,masz fotke mojej szyi :lol: ,ja mam dziwne krostki ,,niekiedy sie nasilaja ,,
Ale czy to winna sarkoidozy ,,
czy to alergie
czy tez skutek uzywania lekow ,_? :-P
Moge tylko sie domyslac ,,
faktem jest ze dziwnie reaguje na leki ,ale mam tez zmany na skorze za ktore odpowiada raczej sarkoidoza,,
Zechcesz pogadac pisz ,,,moze razem cos wymyslimy ,,,
a fotek sie nie przestrasz ,ogolnie nie wygladam strasznie :P pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: tievoli » 05 lutego 2010, 19:03

Dzieki Basia, poczytalam troche i no panic, zaczne od wapna, a jutro najwyzej zajrze na plocka. Btw, ladna szyja;)
tievoli
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 stycznia 2010, 21:27


Postautor: talula » 04 kwietnia 2010, 21:44

witam
podobno mało kto ma rumień guzowaty przy sarkoidozie. Ja miałam tragiczny!! przez prawie dwa miesiące miałam olbrzymie guzy na piszczelach. Najpierw myslałam ze ugryzł mnie jakiś pająk czy komar. Po każdej nocy śladów przybywało i zaczeły się powiększać. Na prawej nodze 3 złączyły się w jeden duży i on mnie najbardziej bolał. Był wielkosci dłoni. Ciepły i czerwony. Byłam w szpitalu dermatologicznym i tam robili mi okłady z ichtiolu a mój lekarz przepisał mi maść Novate i ibuprofen ( karmiłam piersią więc nie mogłam brać nic innego) Na maść novate nakładałam maść ichtiolową i zawijałam na noc nogi folią stretch. Teraz po ok dwóch miesiącach mam jeszcze wielkie sine ślady z których mi zaczyna schodzić skóra. Nogi wyglądają makabrycznie. Do tego obrzęk kostek....no i wszędzie popękane naczynka. Nie robiłam zdjęć guzków a szkoda . Mam jedynie foty moich ogromnych kostek bo z dnia na dzień wyglądały coraz gorzej. Nikomu nie życzę rumienia ! pocieszające jedynie jest to ze przy rumieniu podobno szybciej się choroba cofa.
talula
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 20:56


Postautor: Robert » 05 kwietnia 2010, 07:59

Witaj Tatula:)
Masz rację, rumień to dobry znak, 80% przypadków rokuje całkowitą remisją choroby, czego i Tobie życzę.

Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: nisia29 » 26 czerwca 2011, 16:29

Czy ma ktos z Was takie wielkie placki szczegolnie na tułowiu zaczerwienione ?? chodzi mi o taką ramkę koła ona szczególnie jest zaczerwieniona bo w srodku nie bardzo .. ja mam np. na biodrze od jakis 2 miesiecy , a poza tym non stop kaszel po ciepłych posiłkachCzy ma ktos z Was takie wielkie placki szczegolnie na tułowiu zaczerwienione ?? chodzi mi o taką ramkę koła ona szczególnie jest zaczerwieniona bo w srodku nie bardzo .. ja mam np. na biodrze od jakis 2 miesiecy , a poza tym non stop kaszel po ciepłych posiłkach , czuje sie jak gruźlik i od miesiaca męczy mnie ból w kolanie w stawie , i tak wkolo z jednego wyjdzie to znowu w łokiec wejdzie , juz mam dosc tej sarkoidozy.Zaznaczam ,ze to nie jest uczuelnie.
W ogole czesto boli mnie skóra ale akurat nie w tych miejscach z plamami.Te miejsca w ogole mnie nie swedza ani nie bolą.
Obrazek Obrazek
nisia29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 16:17


Postautor: bockaszz » 26 czerwca 2011, 19:15

Proszę bardzo Kotku... tak wyglądałam rok temu i na pewno nie będę oryginalna...
Obrazek Obrazek Obrazek
..także w naszym przypadku każdy rodzaj rumienia jest możliwy...
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: kiwior » 26 czerwca 2011, 21:46

Jesli rumien w srodku jest jasny i ma koloko czerwone,to rumien typowo wedrujacy,czyli od boleriozy.On potem rosnie i obwod nadal czerwony a srodek jasny.Mam bolerioze i sarkoidoze,podobno te choroby lubie wspoistniec razem.Moge sie mylic,ale szybko pokaz ten rumien lekarzom.Ja poszolam myslac,ze to rumien tez guzowaty od sarko i tylko doktor sporzala mowiac-bolerioza.Pozdrawiam :))))
kiwior
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 22:10
Lokalizacja: tarnow-malopolska


Postautor: bockaszz » 27 czerwca 2011, 09:15

U mnie nikt nawet boleriozy nie podejrzewał, a widzisz jakie miałam śliczne słoneczka :)
Awatar użytkownika
bockaszz
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 465
Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:26
Lokalizacja: N-ca


Postautor: Haniula1010 » 27 czerwca 2011, 20:26

Witaj Nisiu :D
Podobnie jak Kiwiorek uważam, że powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Bardzo możliwe, że miałaś "bliskie spotkanie" z kleszczem :roll:.
Nawet jeżeli tego kleszcza nie widziałaś, a łobuz był zarażony boreliozą - bardzo możliwe, że pozostawił Ci po sobie pamiątkę w postaci rumienia wędrującego.
Naprawdę musisz to komuś pokazać. Borelioza jest nieprzyjemną chorobą, ale jeżeli w porę zacznie się podawać antybiotyk - można jej uniknąć.
Dlatego jutro szybciutko do lekarza marsz :)

Pozdrawiam

Bogusia :)

Cudne słoneczka :twisted:
Miałam takie na piszczelach, ale lekarz tego nie oglądał, choć bolało jak fix. Myślałam, że pożarło mnie jakieś robactwo :shock::sad:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron