Objawy skórne - opis i zdjęcia

Objawy, dolegliwości...

Postautor: nisia29 » 05 lipca 2011, 13:17

Lekarz powiedzial,ze to nie jest rumien wedrujacy. :-) z kleszczami nie mialam nic wspolnego. No i to co ja mam to nie są słoneczka. To jeden placek. Zrobie sobie badanie krwi. Ale podejrzenie jest na sarko.
nisia29
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 16:17


Postautor: ARABELA36 » 08 lipca 2011, 14:09

Witam :)
ja jeszcze moge dodac , abyś zrobiła badania na tocznia ;
nie musisz go mieć ale dobrze by było go tez wykluczyc ;
pozdrawiam :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Barbara » 15 marca 2014, 04:27

Ja ostatnio zaliczylam nowego dermtologa ,nie mialam wyjscia od chyba 6 tygodni mam nowa cudna plame :lol: na brzuchu .
a ze mam problemy z bolem brzucha :placze:wiec wizyty u lekarzy - chcialam cos z tym zrobic :lol:
najpierw sama ale nie rusza tego nic
,,,wiec dermatolog musze powiedziec ze na poczatek OK ,pewny siebie -nawet dal na badanie mykologiczne /chyba tak sie to nazywa /
Mysle sobie oooooooo moze akurat zechce to zbadac do konca :niedowiarek:
Na pierwszej wizycie powiedzial ze nic mi nie zapisze ,bo nie wiadomo co to jest .
Na drugiej- gdy wyniki wyszedl ujemny ,
popatrzyl ,dotkna ,,,powiedzial ze raczej mu to na sarkoidoze nie wyglada
ale tez nie powiedzial co to jest /liczylam ze jednak zbada dalej ta zmiane /
=wypisal masc steryd /jak sie nie myle/
i ma zginac -a wtedy mam do niego juz nie przychodzic :wink:

niezbyt moge sterydy ,ale musze sprobowac -moze jednak zginie :lol:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Barbara » 21 listopada 2014, 15:58

Przypadkiem trafiłam na stronę gdzie są przedstawione dwie fotki ze zmianami skórnymi w przebiegu sarkoidozy
zapraszam do linku ;
http://dermatologia.mp.pl/choroby/chorobyskory/show.html?id=73416
cytat ;
Zmiany skórne w przebiegu sarkoidozy układowej występują u około 40–50% pacjentów, a u około 30–40% wszystkich chorych stwierdza się tylko zajęcie skóry. Wykwitami są guzy, guzki lub płaskie nacieki, które przy ucisku szkiełkiem dają zabarwienie palonego cukru – jest to tzw. dodatni objaw diaskopii.
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Jogo82 » 23 listopada 2014, 19:09

Ponieważ to temat objawów skórnych dorzucę coś od siebie. Dzięki dociekliwości Lekarek z oddziału dermatologii wykryto u mnie sarkoidozę poprzez wycinek skórny. Wcześniej inna Lekarka leczyła mnie na wirusowe zapalenie skóry!!!, zmieniając co chwila leki, maści itd. Ponieważ nie lubiłem tego widoku, dlatego nie robiłem sobie zdjęć tych zmian, w przeciwieństwie do Pań dermatolog ze szpitala. Znalazłem jednak zdjęcie rąk 4 miesiące przed wykryciem, wyglądało to jakby mnie jakieś owady pogryzły, były to takie wypukłe krosty (nie wiem jak to nazwać), ale nic nie swędziało. Na nogach miałem mnóstwo takich drobnych, wypukłych, czerwonych krostek jak na zdjęciu nr 2, ale też mnie nic nie swędziało. Po jakimś czasie z rąk troszkę przeszło na plecy i kilka sztuk na brzuch. Poprzez używanie maści Hydrokortyzon i późniejszym wdrożeniu mocnej dawki Encortonu, zmiany się spłaszczyły, zbladły, niektóre jakby poznikały. Dla mnie te zmiany szczególnie na nogach i rękach były krępujące, a nie mogłem w upały chodzić w długich rzeczach. Dało się odczuć spojrzenia ludzi, kilka razy spotkałem się z pytaniem czy to niezaraźliwe, a i podczas rozmów o pracę, gdzie jest bezpośredni kontakt z klientem zwracano na to uwagę. Zdjęcie aktualne wykonam przy świetle dziennym i dorzucę później 8) Pozdrawiam Grzesiek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jogo82
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 43
Rejestracja: 30 września 2012, 00:46
Lokalizacja: Piła


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Barbara » 25 listopada 2014, 07:47

Dzięki :roza: Grzegorz
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Jogo82 » 25 listopada 2014, 12:49

Nie ma za co Basiu ;) Dziś wygląda to tak... Na nogach pozostały pojedyncze, spłaszczone i ciemniejsze miejsca tj. pozostałości po tych krostkach. Co do rąk to szczególnie na prawej widać ciemniejsze plamki.

Obrazek
Obrazek

Może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Bardzo mi pobladła skóra na nogach, widać dużo naczynek, są miejsca lekko sine, a jeśli pojawi się siniak to nie chce schodzić. Czy prócz wagi wpływ na to mają sterydy? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jogo82
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 43
Rejestracja: 30 września 2012, 00:46
Lokalizacja: Piła


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: kiwior » 25 listopada 2014, 23:09

Mnie moja lekarka powiedziała,ze siniaki i te widoczne naczynka.to od sterydow.Bywa,ze mam ogromne siniaki na cale podudzie,ale w końcu schodzą.
kiwior
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 22:10
Lokalizacja: tarnow-malopolska


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Viok » 11 stycznia 2017, 18:54

Robert pisze:Objawy skórne są zmienne, mogą mieć charakter zmian guzkowych, guzowatych i naciekowych. Guzki dają dodatni objaw diaskopii, tak jak guzki gruźlicze a ich zejście pozostawia powierzchowną bliznę. Owrzodzenia z reguły nie powstają. Ogniska zmian skórnych szerzą się pełzakowato, ze zmianami czynnymi umiejscowionymi obwodowo. Wyróżniamy kilka odmian sarkoidozy skórnej:

* sarkoid guzowaty, odmiana podskórna (Dariera-Roussy) - ma postać podskórnych guzów niezapalnych, umiejscowionych głównie na kończynach dolnych;
* odmiana naczyniowa (angiolupoid) - ma postać sinawobrunatnych lub czerwonobrunatnych nacieków, najczęściej na skórze nosa, zwłaszcza w miejscu przylegania oprawki okularów; odmiana częstsza u kobiet;
* sarkoid odmrozinowy, odmiana oddmrozinowa (lupus pernio) - ma postać zlewnych sinoczerwonych nacieków, głównie na twarzy, uszach i rękach;
* odmiana drobnoguzkowa rozsiana (sarcoidosis miliaris) - dotycząca głównie twarzy;
* odmiana drobnoguzkowa o układzie obrączkowatym (sarcoidosis circinata).
Na prośbę Basi zamieszczam kilka zdjęć zmian skórnych w sarkoidozie, część z opisem, po angielsku

Obrazek




nie widze zadnego zdjecia na tym forum, czym to jest spowodowane??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Fig. 8.43 Sarcoidosis, showing multiple, small, papular lesions. The rather purple color is quite frequent, although a range of browns and flesh tones may occur.


Obrazek
Fig. 8.44 Hypopigmented sarcoid is most frequent in black skin, although this may reflect the difficulty of identifying such lesions in white skin.

Obrazek
Fig. 8.45 An individual plaque of sarcoidosis. Patients with chronic cutaneous sarcoid often also show involvement of the lungs and bones.


Obrazek
Fig. 8.46 Multiple nodules of sarcoidosis on the fingers. This is an uncommon pattern resembling multicentric reticulohistiocytosis, which may also be similar histologically.


Obrazek
Fig. 8.47 Annular lesions are relatively common in sarcoidosis, in this case affecting the cheek. This lesion was very atrophic centrally, and responded poorly to a variety of topical and systemic therapies.


Obrazek
Fig. 8.48 Sarcoidosis affecting the earlobe, with a prominent purple color. Lymphomas can produce very similar lesions at this site.


Obrazek
Fig. 8.49 Scar sarcoid is a common phenomenon. It differs from a Koebner reaction, in that old scars are commonly affected as a gradual process. In this case, a large proportion of an old thoracotomy scar was affected.


Obrazek
Fig. 8.50 Sarkoidoza drobnogrudkowata, jest stosunkowo mało spotykaną odmianą. Może być trudna do odróżnienia zarówno pod względem klinicznym jak i histologicznym od rozproszonej formy ziarniniaka pierścieniowatego.


Obrazek
Fig. 8.51 Ichthyotic sarcoidosis is another uncommon variant, which may cause diagnostic difficulty. The combination of acquired ichthyosis and systemic symptoms is also suggestive of lymphoma or other internal malignancy.


Obrazek
Fig. 8.52 Lupus pernio, a chronic variant of sarcoidosis which typically affects the nose and central face, is usually very purple, and may be destructive locally. This type of lesion may also become verrucous, but can respond well to low-dose methotrexate.

Obrazek
Viok
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 10:48


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Robert » 11 stycznia 2017, 19:31

Witaj

Tych zdjęć nie ma bo post był pisany prawie 10 lat temu. Internet ma to do siebie że ewoluuje i stron na których były te zdjęcia już nie ma, zostały zlikwidowane, przeniesione itd, nie wiem, w każdym razie linki do nich wygasły. Ja nie chodzę i nie sprawdzam, bo nie byłbym w stanie ogarnąć ponad 35 tysięcy wypowiedzi, a nikt przed tobą tego faktu nie zgłaszał.
Kopiowanie zdjęć każdorazowo wymaga zgody, co jest kłopotliwe, dlatego tylko je podlinkowujemy. Jeżeli link wygaśnie zdjęcie znika.

Zobaczę co da się zrobić i postaram się przynajmniej część zdjęć z tego tematu odzyskać, ale niczego nie obiecuję.

Pozdrawiam

PS
Interesują Cie zdjęcia jakichś konkretnych objawów, czy chcesz się zorientować ogólnie jak wygląda sarkoidoza skóry?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Viok » 11 stycznia 2017, 19:41

bardzo zalezy mi na zdjeciach ze zmianami skornymi.
szukalam wiele miesiecy w necie ale moze nie umiem szukac? ciagle to samo wyskakuje i niekoniecznie zwiazane z sarko.
i mam pytanie, czyzarkoidoza i nowotwor watroby moze isc w parze? tzn czy przyczyna moze byc od sarko?
Viok
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 stycznia 2017, 10:48


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Robert » 11 stycznia 2017, 21:20

W parze może iść, ale związku nie ma.
Szacuje się że ok 40% chorych na sarkoidozę ma zmiany w wątrobie, ale w żaden sposób nie wpływają one na ogólny stan zdrowia. Są widoczne np na USG ale w żaden sposób się nie uzewnętrzniają.

Co do zdjęć to na FB jedna z dziewczyn w tym tygodniu dała zdjęcia rumienia guzowatego i zmiany na kolanie, na pewno znajdziesz.
Ja postaram się odszukać, te które zniknęły z forum.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Gemini » 11 stycznia 2017, 22:08

wpisz w wyszukiwarkę ( ja używam google ) sarkoidoza skóry. Jest tam wiele zdjęć ze zmianami skóry, nie wszystkie dotyczą sarko, ale są, przed chwilą sprawdziłam. Podpinam dwa linki które znalazłam.

http://dermatologia.mp.pl/choroby/choro ... sarkoidoza
http://www.chorobycywilizacyjne.pl/sarkoidoza/

Pozdrawiam
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Haniula1010 » 11 stycznia 2017, 22:40

Znalazłam jeszcze taki artykuł:
http://www.termedia.pl/Sarkoidoza-skorn ... 3,1,0.html -
co prawda bez zdjęc, ale z ciekawymi opisami
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: Objawy skórne - opis i zdjęcia

Postautor: Ann.nie » 24 stycznia 2017, 21:29

Witam Wszystkich serdecznie :)
Jestem tu już chwilę i z ciekawością czytam Wasze wpisy ,,co nie co" do mnie się odnosi, ale mam jeszcze i inne atrakcje, na diagnostykę musiałam poczekać bo nie chodziłam i opieka zdrowotna jedyne co mi przypisała to leki przprzeciwzapalne. Ja zmieniłam radykalnie dietę i zaczęłam odkwaszanie plus suplementy to postawiło mnie na nogi. Wycieczki od lekarza do lekarza się zaczęły i różne diagnozy co dodało mi trochę siwych włosów. Ostatecznie mam sarkoidozę ponoć zespół Lofgrena więc po obserwacją. Czy Wy też tak macie że wszystkie informacje trzeba wyciskać z lekarzy ? albo dowiadujemy się przypadkiem że nie powinno się przyjmować witaminy D i uważać z wapniem oraz dlaczego nie wystawiać się na słoneczko ? Czy macie tak jak ja że zmieniła mi się skóra na bardzo suchą i pojawiły mi się zgrubienia na skórze coś w rodzaju suchej warstwowo nałożonej skórki jak strupek ? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:)
Ann.nie
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2016, 10:59


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron