Objawy skórne - opis i zdjęcia

Objawy, dolegliwości...

Postautor: renia2 » 14 grudnia 2007, 10:04

Do Ally B.
O co chodzi z tymi siniakami?
Odkąd stwierdzono u mnie sarko mam siniaki, które bbbb.długo nie chcą sie wchłonąć. Do tej pory składałam na to ,że cały czas waliłam sie w te miejsca i był siniak na siniaku.
Ale to na ramieniu już pod to nie podpada.
Ludzie, jeszcze i tego mam sie bać? Może znowu Dyrekcja sie wypowie zdjęciami sinikow-sarko-podobnymi. Te na uszach, jak po klipsie poszły w diabli, więc to nie sarko.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: agga » 14 grudnia 2007, 11:08

Jurek - ja miałam bardzo podobne "parchy" na nogach w maju, po pogryzieniu przez meszki ; właśnie po tym monstrualnie spuchły mi nogi a potem reszta stawów i ległam w łóżku z totalną niemocą :( No a później szpital i diagnoza... Na początku się zastanawiałam, czy to nie uczulenie na te meszki, ale rzeczywistość okazała się o wiele bardziej okrutna.
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Robert » 14 grudnia 2007, 20:14

Te na uszach, jak po klipsie poszły w diabli, więc to nie sarko.

No nie wiem, nie wiem... może znikają tak jak rumień?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: renia2 » 17 grudnia 2007, 09:34

Nie nałożę nowego rodzaju klipsów (chodzi o sposób zapięcia)- i nic nie ma. Nałożę to obrzmiałe , zaczerwienione, czasem skóra schodzi. No to jaki mam wyciągnąć wniosek? "Profilaktycznie" unikam klipsów z tym fatalnym rodzajem zapięcia.
Sarko namierzyli w tym roku na rtg. A klipsowe problemy już od kilkunastu lat. Albo zapięcie, albo szkodliwy składnik w metalowym zapięciu.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Robert » 17 grudnia 2007, 11:03

Moja żona nie może nosić żadnych kolczyków oprócz złotych. Inne powodują puchnięcie, ropienie itp.
Może masz to samo...
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: renia2 » 17 grudnia 2007, 15:32

To niech się cieszy, że jeszcze na nią nie padło i ze złota. Te zagraniczne stopy złota mają dziwne domieszki (ilości śladowe) i widziałam już cuda, po rosyjskim ,tureckim i ogólnie arabskim złocie takie dziwne uszy....
Co polskie to polskie. Ale niektóre wyroby arabskie są przecudne. Ale raczej nie do noszenia w uszach. Piszę o kolczykach.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Barbara » 04 stycznia 2008, 21:52

Obrazek
Witam ,,a tu na fotce małe czerwone i niestety nie ,,Czerwony kapturek ,,
tylko moje kolano ,,które wprowadziło tyle zmian w moim życiu !!!
Niby nic ,,a jednak sarkoidoza!!!

Dodane po 1 godzinach 8 minutach:

musze dodać ,,hahaha bo ta fotka jest z telefonu i przepraszam za jakość ,,hahah aaaaaaaaaa i ja nie mam włosków na nogach a tak jakoś to wygląda ,,,ale ubaw ,,,,patrzeć tylko na plame !!!i prosze bez krytyki hihihiii basia :gafa:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Jurek » 06 stycznia 2008, 00:45

Kto wie może twoja plama i moje na nogach mają "częśc" wspólną pod tytułem blizny sarkoidowej? nie wiem tego tak gdybam,
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: AllyB » 06 stycznia 2008, 11:11

A propos siniaków to generalnie sarkoidoza skóry powoduje że skóra ma wielkie problemy z prawidłowym gojeniem się i tendencje do brzydkich blizn. To przez limfocyty które nadmiernie gromadzą się w miejscach uszkodzeń skóry. Więc o ile zwykły siniak wam zejdzie to np. ślady po poparzeniu - np. mi tłuszcz z patelni prysnął na rękę i już pół roku mam ślad w tym miejscu - coraz jaśniejszy ale czy całkiem zniknie? A nogą otarłam się o gwóźdź wystający z murka, naskórek został zdarty i juz od lipca mam w tym miejscu siniaka.
Więc należy uważać - zwłaszcza z inwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi na twarzy!~Bo nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt.
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: Barbara » 06 stycznia 2008, 20:52

Witam ,,chcialam tylko dodać ze co do siniaków zgadzam sie jak najbardziej ,,, i co do gojenia u mnie sie sprawdzilo ,,bo chyba w Marcu coś mi odbiło i poszłam do kosmetyczki aby ,,zalożyc 3 kolczyk w uchu ,,,//no co odbiło mi zdarza sie i przed 40//
No wiec ucho przebilam- ale zeby sie zagojło to był problem a szczerze to jeszcze musze dbac o ucho bo potrafi boleć ????
Morał z tego taki !!!
Nie bede miała 4 kolczyka hahahhaa
wlasciwie to mam 4 ,,a chciałam 5,,,
usmiech ,,miłego wieczoru !!!
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 29 marca 2008, 05:11

:wink: Prośba ,,,, :)
Moze ktoś zna dobrego dermatologa w Lublinie ,Do którego mozna by pójść z sarkoidozą ?
Moze być i prywatnie .
Bede wdzieczna za podpowiedz . :wink:
pozdrawiam Basia . :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 13 kwietnia 2008, 16:07

hej witam i zapraszam na dalsze przygody,, Czerwonego kapturka,,[img]
Obrazekhttp://
Obrazek
[img]ht
h
Dwie pierwsze fotki sa z brzucha ,i nie sa wcale piekne ,właściwie dopiero na fotce uświadomiłam sobie ze jednak nie moge ich lekcewarzyc ,,ciekawe co bedzie jak sie,, rozlizą,,na blizny ,,,Oj
Juz mi sie nie podobają !!!!brzydoty jedne hihihii
3 fotka to Moje sławne kolano z sarkoidozą ,,w rzeczywistości tez jest bardziej śine ale moze zrobie np fotke .i bedzie lepsza jakosciowo ,
Dlaczego je zrobiłam ,,z natury jestem dooooooooość wstydliwa hahahhaa
ale nie chce abyscie zbagatelizowali jakieś objawy ,Przy dobrym leczeniu blizny /nowe /Mozna wybawić Masciami -czyli lekarstwami ..Jak pisze Anutka to pomaga i minimalizuje zmiany .
Ja mam ciagle w głowie wizyte w Klinice dermatologi ,,gdzie pani dr.Nawet nie chciała spojrzec na brzuch -bo według jej wiedzy .Sarkoidoza to tylko guzy !!!
Figa prawda ,Wiem o jakie guzy jej chodziło ,o takie na wezlach , kiedyś je miałam ale na szczescie zgineły i juz nie wracają ,,
Jak to było to --???/nie mialam ich zbadanych -ale na 80% /to niezle bolało hahhahaha wiec dobrze ze znikneło .Pozdrawiam serdecznie Basia
ps 3 fotka nie weszła .przepraszam .Poprawie sie potem ..narazie uciekam !
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 15 czerwca 2008, 11:00

hej witam :)


pisałam wam ze puchną mi nogi ,i tak było ,teraz opuchlizna zeszła ,niestety na drugim kolanie które było w miare zdrowe pozostały takie zmiany ,,myslałam ze to najpierw komary lub sama nie wiem :lol: przecież rumien nie zaczyna sie od kolana ,,
Ale niestety zmiany juz drugi tydzien sie utrzymuja teraz troche zbladly ,,ale wydaje mi sie ze sa podobne do sarkoidozowych zmian ,
Moze widzieliscie takie ???Obrazek
pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Jurek » 16 czerwca 2008, 10:04

AllyB pisała o sarko skóry, w piątek byłem u lekarza rodzinnego z powodu, zmian na skórze nóg po komarach,(8-10 płam ciemno czerwonych, sfędzenie, spuchnięcie). Lekarz przepisał mi antybiotyk w spraju i powoli plamy już jaśnieją. Lekarz powiedział że przy zażywaniu sterydów skóra jest podatna na takie zmiany.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: agga » 19 czerwca 2008, 12:56

Boże Święty, pooglądałam sobie zdjęcia wklejone na początku przez Roberta, i jedno z nich bardzo odpowiada moim "parchom" na dekolcie :( Ech, nie dość ze mam tą fatalną bliznę po media to jeszcze to paskudztwo się przyplątało i chyba będę nosić golf w lecie ... :( :( :(
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron