Sarko a żołądek i Jelita - pomocy!!!

Objawy, dolegliwości...

Postautor: Barbara » 13 marca 2008, 22:52

Niedobra dziewczynka ,,,,,oooooooooooo :killer:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Irena » 14 marca 2008, 21:09

Witam
Basiu, nie martw się na zapas, będzie dobrze. Niedawno miałam robioną kolonoskopię bo odkąd biorę sterydy to co jakiś czas mam krwawienia z odbytu. Na szczęście okazało się, że mam żylaki odbytu i one mi krwawią. Trzymam kciuki żeby u Ciebie było OK. A to na pocieszenie :bukiet:
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Robert » 14 marca 2008, 23:35

Basiu, ponoć jak krew jest widoczna, to na 90% hemoroidy, ale trzeba to jeszcze potwierdzić.
Zła jest krew, której nie widać gołym okiem, a którą wykazują dopiero badania.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 15 marca 2008, 05:30

:) :sad: dziekuje ,,ja naprawde nie wiem czy dam rade ,mozecie nie uwierzycie ale cisnienie jest odemnie nie zalezne ,i nawet chyba 3 lata temu jak miałam mała narkoze ,,lekarz nie mógł sobie poradzic -dlatego sie boje .!!no nic zobaczymy jak bedzie ,pójde tam !!! :lol:
zeby tylko nic nie znależli !!!!,,jak mi to zrobią ,,to podobno dadzą mi spokój i nie beda poruszać tego tematu ,z tego co widze to chyba ,kolanoskopia bedzie lzejsza ,,a gastro ==to ja nie wiem ,ostatnio coraz gorzej mi odychac jakbym sie dusiła ,wiec oddychanie przez nos to porazka /a jeszcze mam jakoś przetoke w nosie /,,Dziekuje za słowa pocieszki :D :) :-P ,,kochani jestescie ,musze do pracy ,,pozdrawiam Basia!! :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 16 marca 2008, 15:35

Witaj Basiu, mnie tez to czeka, ale mam wewnetrzne skierowanie ambulatoryjne a gastroskop sie zepsul w szpitalu, wiec musze sobie poszukac prywatnie.... :) Nie dosc, ze niezbyt przyjemnie to jeszcze trezba zaplacic - az moj reflux sie cofnal ze strachu przed moja zloscia cha cha :D Zaluje o tyle, ze gastroskopia w szpitalu to byla bajka, lekki glupi jas i myk - myk i nawet nie wiedzialam ze to juz koniec . :) :) Oddychalam przez usta na zagryzionym ustniku i nie musialam nic polykac - sami wlozyli i sami wyjeli. :) :)
Nie lubie tylko tego plynu znieczulajacego usta i przelyk, bo on daje wrazenie dlawienia :(
Ale przed badaniem, powiedz o swoich obawach lekarzowi wykonujacemu badanie i na pewno Cie uspokoi! :) :) :)
sciskam serdecznie [smilie=kiss of love.gif]
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 17 marca 2008, 16:13

:) Hej żyje ,,hihihi dochodze do siebie ,,,,,przeszłam kolanoskopie ,,..Samo badanie musze ocenic na plus ,nawet sprawa intymności rozwiazana jak w cywilizowanym KRAJU ,Poprostu dostałam piekne spodenki jednorazowe zieleniutkie ,,i bylam naprawde szczesliwa /Niekiedy wystarczy tak niewiele .!!! :wink:
Niestety samo badanie było dla mnie bolesne===zaznaczam zeby sie wszyscy nie wzorowali na mnie !!!
Dla mnie ponieważ ja jestem po kilku operacjach i dlatego zrosty i skrecone jelita spowodowały ze badanie nie bylo przyjemne ,momentami bolało bardzo ,nawet zastrzyki nie pomogły i niestety nie udało sie zrobic calego badania ...Poprostu nie dałam rady z bólu . :cry:
Ale ogólnie jest, dobrze właściwie,to lekarz ocenil ze nie ma nic takiego skąd mogło by sie brać krwawienie ,/nie wiem czy sie cieszyć -/jedynie znalazł jakies male żylaczki ,które mogły by krwawic ??
Ale jak to u mnie zawsze jest jakieś, :lol: , ALE,,wiec i dzis znaleziono malego guzka ,Nieuszypułowany polip,,,
Usmiech ,,ale odrazu pan dr .potraktował go prądem i podobno ma juz zniknąć ,=fachowo to zniszczony elektrokoagulacją.... :P
Wiec wszystko w miare ok ,,bede żyła ///chyba // brzuch mnie nadal boli //,,hahaha ,a w piątek mam gastroskopie !!!-niestety ,,,
Ale pójde bo chce miec to za sobą ....
Niech to sie skonczy ..juz . :(
tak sobie myśle ,ze zbyt wiele do przodu to ja sie nie posunełam ,,ale trzeba sie cieszyc bo nie mam ani wrzodów ani homoroidów ,, mam w opisie śluzówka prawidłowa .
Pozdrawiam Basia
Ps z bólu ,,to ja nie zapytalam sie jak sie trzeba przygotować do gastroskopi ..prosze niech ktoś napisze co i jak -!!!
juz mi sie niechce dzwonic tam i dopytywac !!
:)
Pozdrawiam serdecznie Basia. :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 17 marca 2008, 17:19

:D
Grzeczna Dziewczynka :lol: .
Basiu, gratuluję decyzji :) . Tak trzymać. Wykluczyć co się da, a resztę spokojnie leczyć. Przecież w końcu musi się w Twoim zdrowiu przejaśnić. Trzeba wyjść na prostą. Zdróweczka Ci życzę :przytul: :flower:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: arty » 17 marca 2008, 17:20

Witaj Basiu,
jestes bardzo DZIELNA dziewczynka!!!! :) :) :)
i pomysl, przez wiele lat nie bedziesz musiala zrobic tego badania, a moze juz wcale - :) :)
Mnie powiedzieli, zeby przed gastroskopia - dzien wczesniej zjesc tylko lekkie posilki, a 6 godzin przed badaniem nic nie jesc, chyba mozna pic wode - niewiele to znaczy jesli jest koniecznosc zazycia lekarstw, a tak to chyba lepiej wcale,
ale moze jeszcze ktos potwierdzi.
Trzymam kciuki, zeby bylo dobrze i szybko PO WSZYSTKIM.
pozdrawiam :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 17 marca 2008, 19:01

:pudency: Nie jestem dzielna ,,NIe dałam rady wytrzymać do konca ,,bardzo chciałam ,ale tak bolalo ,,ze szok -jeszcze troche a bym zemdlała ,!!usmiech taki malutki :mdleje: ,,,,,,,,,,,,,,nic to Baśka ,,,,,,,,,tak ,,mówił ,,Wolodyjowski ,,hihiihihii ,,
Mam nadzieje ze chodz gastroskopie zrobie jak trzeba .???pozdrawiam Basia. :wink:
Dzieki za dobre słówka ,, :cherry: :roza: :cherry: :roza: :cherry: dla was ,,,usmiech .
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Irena » 17 marca 2008, 19:54

Witam, gratuluję Ci Basiu :flower: a właśnie, że jesteś dzielna z tego cowiem to moje dwie koleżanki też nie wytrzymały do końca badania bo też miały zrosty na jelicie. Życzę dużo zdrówka :slonko:
Pozdrawiam serdecznie Irena
"Dusza nie znałaby tęczy gdyby oczy nie znały łez".
Awatar użytkownika
Irena
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 16 października 2007, 18:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postautor: Mary » 18 marca 2008, 12:57

Basiu [smilie=mylove.gif] ciszę się, ze wzięłaś byka za rogi! A jeszcze bardziej, ze nic nie znaleźli groźnego. Trzymam kciuki za nastepny krok :uscisk: Powodzonka :)
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: agga » 18 marca 2008, 15:19

Bravo , Basiu!!! :bukiet:
Jesteś najdzielniejsza z dzielnych!!! [smilie=mylove.gif]
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Barbara » 18 marca 2008, 16:24

:) Uśmiech dla was ,,,,dzieki ,ale chyba musze cos ,napisac ,Własnie znajomy ktory miał kilka takich badań postawił mnie na ziemi , :lol: :lol: :lol: ----
I żle mi z tym bardzo --chce do was to powiedzieć !!,
Wiem ze niekiedy myslicie ze czepiam sie lekarzy ,a lekarz sam wie co jest najlepsze ????,,,,,,,,,,,, :( :( :( ,,,,,
Opinia tego znajomego na temat badania ,w skrocie= ,,to nie ma To sensu ponieważ nie pobrano żadnego wycinka na badanie Histopatologiczne ,
Powinnam dostac opis Makrro .
jak daleko udało sie wprowadzic gastroskop,i co zaobserwowal ,z polipa powinnien byc pobrany wycinek na badanie histop...i obok zmiany,
rownierz z e śluzówki /nawet jesli wygląda zdrowo / profilaktycznie powienien byc pobrany wycinek na badanie ///tym bardziej ze mam sarkoidoze /
Dzis oprzytomniałam ,,po tym wszystkim ,i musze powiedziec ze ma racje .!!!Nawet nie pobrano wycinka z tego polipa ,,A opis wskazuje ze badanie było wykonane do konca ....
Nie bede nic juz mówila na ten temat ???????????
Sami zdecydujcie czy warto komus ,sprawiac tyle bólu ,tylko po to by wziąść pieniądze z kasy chorych -czy mozna tak wogóle robic !!!
W piatek mam gastroskopie ,czy wogóle warto isc ???????Na ten wynik z helikopterkiem lekarz spojrzał i powiedział ze kazdy to ma !
Nie wiem ,pewnie pójde ,aby to zaliczyc ,ale to bez sensu ! :evil:
Usmiech dla wszystkich i trzymajcie sie ,,,,ja przegryze jakoś to wszystko ,,przejdzie mnie hahahhah aaa Basia :wink: :-(
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 18 marca 2008, 19:03

Wiesz co Basia, Twój znajomy ma sporo racji. Rzeczywiście, jeżeli wykonuje się już jakieś badanie -to po pierwsze- należy je zrobić rzetelnie /czyli pobrać wszystkie możliwe wycinki, żeby drugi raz nie męczyć pacjenta/ a po drugie zostawić po nim dokładny opis. I dla pacjenta i dla statystyki szpitala i dla NFZ- byłoby to chyba bardzo wskazane. A być może kiedyś zaistniej potrzeba porównania wyników /oby nie/? Ale zdarza się przecież. Ludzie chorują, a my to nawet dość często. Przecież nie będziesz ganiała ciągle na tą kolonoskopię. :( Nie wiem dlaczego u nas w Lublinie tak lekceważą pacjenta. A z opisami to już jest prawdziwa makabra. Wiem o czym mówię :roll:
A co się tyczy gastroskopii- idź. Wiem, że możesz czuć się zniechęcona i, że badanie nie jest przyjemne, ale sądząc z objawów - w Twoim przypadku chyba niestety jest konieczne. No i następne badanie będziesz mogła sobie odfajkować :wink: :roll: Pozdrawiam Cię bardzo ciepło. Trzymaj się :glaszcze: :przytul: :flower:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 18 marca 2008, 20:42

:) Dzieki Haniu,ja pójde na to gastroskopie ,masz racje bede mogła zaliczyć badanie ,ale to nie leczenie tylko zaliczanie ,
Inaczej kardiolog nie przypisze mi leków ,a mam wizyte na pulmunologi 28 marca i pani dr.bedzie chciała opinie od kardiologa .
a ja mam znowu odstawiony lek ,i nie zrobilam zadnego badania ktore by wyjasniło dlaczego serce sie powiekszyło /???
I tak w kolo na wesoło :oops:
Tak sobie myśle czy wogóle kardiolog ,bedzie zadowolony z tego badania ,,ale moze sie uda i uzna to za wystarczające ,. :lol:
:) :twisted: :P Tak na naszym wschodzie !!!,,to napewno to uznają!!! ,,w koncu co za rożnica na co sie umiera --jak ma sie tyle do wyboru !!!hhihiiii
ale czarny Humor hahahhaa :-P
juz nie bede ,tak sie pieszcze ,bo sie boje tej glupiej Gastroskopi ,,,,,, :P
Usmiech dla wszystkich ,,całuski i szykowac sie na świeta !!!
Basia :wink:
:wink: :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron