Sarko a żołądek i Jelita - pomocy!!!

Objawy, dolegliwości...

Sarko a żołądek i Jelita - pomocy!!!

Postautor: arty » 05 stycznia 2008, 01:00

:) Witajcie :)
juz od ponad miesiaca mam reflux - to wstepna diagnoza, ale controloc nie pomogl.... lekarz zamiast badan proponuje kolejny specyfik, a moj organizm zle reaguje na leki.
Slyszalam ze znajomy znajomych cierpial na sarko jelit...... ale nic poza tym. :shock: :shock: :shock:
Czy jest ktos ze stwierdzona sarko przewodu pokarmowego lub podobnymi objawami. 8)
pozdrawiam :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 05 stycznia 2008, 14:12

Witam serdecznie ,szkoda ze to cie dopadlo ,,ojjjjj ja niestety nie bardzo pomoge ,,Pewnie niedługo odpisze ktoś bardziej znający sie na sprawie >>>>
Ja moge tylko powiedziec ze wskazane jest spanie jak najwyżej i leki do tego dieta /nie mozna jesc niektorych pokarmów />>>Rany nie pamietam kiedyś byłam u gastrologa i dał mi wykład i kupe leków ,,Gasec-20,,
...bralam przez jakiś czas i musze powiedziec ze nawet pomogło ,,to jest podobno choroba cywilizacji i kupa ludzi to ma ,,,
Wiecej do niego nie poszłam ,bo troche mi przeszło ,pozatym chciał robić badania ---!!!rodzinna mi przypisywała dalej te leki ,,teraz jak niekiedy mnie dopadnie to biore ,,Talcid,,to takie niedobre pastylki jak wapno ale mi pomagają .,,chyba na zgage !!!ale jest w miare ,,
Pewnie dyrekcja znajdzie odpowiednie informacje i inni sie odezwą ,Trzymaj sie i życze zdrówka...pa basia. :D
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agga » 05 stycznia 2008, 15:25

O rany, przykra sprawa.
Ja biorę osłonowe różne leki ( na zmianę) : Ortanol, Lansolek, na początku Ranigast. Nie dokucza mi raczej refluks, ale bóle żołądka i biegunki. Trochę pomaga, ale jest całkiem ok. Taki lajf sarkoludka ;)

Dodane po 1 minutach:

miało być : ale NIE jest całkiem ok.
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Haniula1010 » 05 stycznia 2008, 16:00

Agga, podoba mi się lajf sarkoludka :lol:
Arty, rzeczywiście zgagi, refluksy :( - nieprzyjemna sprawa.
Ja radzę sobie w ten sposób, że zastanawiam się po czym dostaję czegoś takiego, i pokarmy podejrzane omijam szerokim łukiem.Na pewno nie mogę jeść niczego smażonego, ostrych przypraw, surowych owoców, pizzy/niestety/ i wielu jeszcze innych. Ale jak mam na coś straszną ochotę i sobie zjem - to przynajmniej wiem, że ryzykuję. Myślę, że jak skończymy z lekami- żołądek nam sie uspokoi.
No, mam taką nadzieję :roll: :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Jurek » 06 stycznia 2008, 00:26

Witajcie,
Mam refluks.
Przed sarko sporadycznie dokuczał mi żołądek- nic z tym nie robiłem przechodziło.

2004-2005 Po którejś z koleji sterydoterapii, powróciły bóle żołądka, wymioty, biregunki, powiększenie śledziony, spadek wagi z 98 do 69 kg
Gastroskopia, - wyktyło refluks, pomógł Controlog, wcześniej był jakiś jeszcze jeden ( chyba (chyba) amlozek -tego nie jestem pewien)

Pomagało mi (jak piszę Basia) pół-leżenie, warto mniej napełniać żoładek.

Mój refluks jest mało uciążliwy jem co popadnie, tyle że kawy nie pije (po turecku) jem 90% potraw smażonych.
Obecnie 40 mg encortonu, omar , len zalewany wrzątkiem.

1 Rano jak wstanę - omar naczczo
2 śniadanie , encorton
3 len , encorton (mam 2 dawki na dzień)

piszę to bo w szpitalu nie właściwie podają leki (jak im wygodnie) ranigast jednocześnie z encortonem.- miałem tak na 60mg

Jest sporo leków na żołądek, na pewno lekarz bobiorze Ci skuteczny lek.

Może badania na helikobakter? (badanie kosztuje 20 zł - warto je zrobić)
te bakterie są odpowiedzialne sensacje żołądkowe, zwalcza się je dwoma antybiotykami na raz +osłona (miałem to ) mi pomogło.


Dobrze, że otwarłaś ten temat,

Pozdrawiam
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: arty » 06 stycznia 2008, 14:02

Witajcie, :) :) :)
dziekuje, juz od samego Waszego wsparcia jest mi lepiej :) :) :)
Zrobie badania na helikobakter i moze usg.
Moze po konsulatcji, jednak da sie przezyc bez lekow z dieta .
Najgorzej ze spaniem, :cry: :cry: :cry: nie umie zasypaic w pozycji polsiedzacej. Od dziecka spie na plasko i embrionalnie. :) :)
Czy dokucza Wam uczucie ciaglego zmeczenia, ja czasami budze sie tak zmeczona jakbym wegiel w nocy przerzucala.... :lol: :lol:
Nawet piesci ze zlosci nie moge porzadnie zasisnac :lol: :lol:
pozdrawiam :) :) :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 08 lutego 2008, 21:43

Hej witam serdecznie ,,chciałam sie zapytac ,,czy moze zrobiłas to badnie na Helicobacter ,,
Ja zrobiłam i szukam teraz kogoś madrego by skomentował wynik !!
Mam wynik 3.13 ,,norma jest 0.00-0.99
pozdrawiam serdecznie Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: arty » 09 lutego 2008, 12:51

Witaj Basiu, :) :) :)
Niestety nie umiem pomóc. Jeszcze nie zrobiłam badania na Heliko..
Pani Doktor zadecydowała, za najpierw gastroskopia i termin ok 15 lutego :lol: :shock: :( .
Jak bede w ambulatorium zapytam, co znaczy taki wynik. :roll:
Odezwe sie z poczatkiem tygodnia
pozdrawiam serdecznie i zycze tysiaca usmiechow w kazdej minucie! :) :) :) :)
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Barbara » 09 lutego 2008, 15:18

:) Dziieki kochanie ,,myslałam ze moze robiłas to badanie ,mogłabym porównac ,bo nie mam punktu zaczepienia ,Szukałam na necie ,ale brak konkretów ,a to co znalazłam --nie wygląda najlepiej wynik 1.1 to juz potwierdzenie ,,a moje 3.13 ,,,to poprostu ,,pechowa 13 ,,
Chyba jestem smutna ,wczoraj sie wsciekłam ,a dzis sie smuce ,Nie chce nikogo obrażać ale tam na górze ,,,hahaha chyba sie pomylili bo ja mam limit chorób wyczerpany ---naprawde mam dość !
Jak jeszcze zechca mi szukać /wrzodów,lub raka w żołądku //poddaje sieeeeeee.Teraz to sama nie wiem co robic ,mialam sie zaszczepić /kardiolog mnie wywali za drzwi /.A teraz to sama nie wiem
Jak powiem rodzinnej o tym wyniku ----wysle mnie do gastrologa --on pewnie, tez mi zafunduje Gastroskopie +++a ja normalnie nie moge ,, :nie powiem:
A jak nie powiem --to okaze sie ze jestem głupsza jak mysle !!! :lol:
Tak zle a tak jeszcze gorzej ,, :sad: ,
A moze ten wynik ,nie jest duzy,sama nie wiem!!
Uśmiech :wink:
Teraz moze o tobie ,wiec nadal pewnie masz kłopoty jezeli idziesz na to badanie ,,,ojejjjjjjjjjjjj bede trzymalą kciuki za ciebie ,Napewno po badaniu lekarze beda mieli pewnosc co sie dzieje u ciebie w brzuszku i masz racje ze zrobisz to badanie -wydaje mi sie ze sobie swietnie poradzisz =jesteś odważna !!! :) i niedługo mam nadzieje ze mi napiszesz ze jest po badaniu ???
Trzymaj sie cieplutko i milutko ..
Jezeli bedziesz moze cos wiedziała o tym wyniku ,napisz prosze -trzeba bedzie mi sie zdecydować co dalej ??? :(
pozdrawiam Basia .
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 09 lutego 2008, 17:46

Basiu :)
Może nie ma co od razu malować na czarno.
Jeżeli twój wynik jest na 100% dodatni to dostaniesz serię antybiotyków, połykasz sobie trochę nowych tabletek, ale będziesz mieć gwarancję, że twoje sensacje żołądkowe się skończą. Bo Helicobacter jest dziś uleczalny całkowicie.
I nie martw się, że na ciebie akurat padło. W/g badań 2/3 populacji ma tego helikoptera, tylko o tym nie wie.
Zapytaj Jurka czy po wyniku coś mu jeszcze robili.
O ile dobrze pamiętam to zaraz dostał leki.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 10 lutego 2008, 10:30

:D Hej dzieki ,usmiech
Masz racje nie ma co malować na czarno ---tym bardziej ze ja kocham kolory !!!i malowanie tez ,,mimo ze nie bardzo mi wychodzi hahahahaha
Ale to chyba niebardzo ,,to mam w genach !!!
Cała jestem niebardzo hahahha :P
Najgorsze ze ja doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze zamiast do przodu ,,to ja ciiagle do Tyłu ,,i ani rusz!!!aby cos mi wyszło na plus ,ani jednego specjalisty nie załatwiłam ,,a jeszcze dojdzie gastrologia ,,kurczątko blade,, :( :sad: :lol:
Chyba sie boje juz nawet nowych leków ,domyslam sie ze lekarze bedą mieli problem z ustawieniem leczenia ..Wiesz ja sie bardzo nie znam ,ale widze reakcje jak pokazuje karteczke ktore leki przyjmuje --jednak jest tego sporo i maja kupe przeciwskazan !! :roll: !
Nawet na próbie wysiłkowej panie nie chciały zacząc badania dopóki nie wyjełam z torby lekow ,chyba sie bały ze im padne hihiiii
Domyslam sie ze kazda ta choroba ,nawet te moje bakterie ,,w rzeczywistości to w sumie nic strasznego i samo dałoby sie spokojnie wyleczyc i kontrolować ,,, :lol:
Ale ja tworze MIESZANKE WYBUCHOWA...i jestem nietypowa jednak, widzisz sarko samo w sobie tez by było ,najwyżej brałabym sterydy !!!ale serce i nadcisnienie miesza wszystko ,,teraz jeszcze astma ,uczulenia ,o reszcie nie wspomne ,,Nawet glupie guzki na tomografi ,,wszyscy maja w płucach -a ja na opłucnej !!!Chyba zeby było mi weselej -zlosliwosc losu . :P ...usmiech ,,dobra juz koncze bo sie czepiam całego świata ... :wink: .
Nie jest żle ,poradze sobie ,dam rade ,moje ciało w sumie niezle sie regeneruje ==jestem jak Mutant ,,żyje dalej hahhaah dam rade i tej sliczniutkiej bakteri ///obejrzałam ja na necie -nawet nie brzydka ///
Zapytam Jurka o wynik jaki mial ,,tak jak radzisz ,moze sie odezwie ,pozdrawiam serdecznie Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 13 marca 2008, 20:05

:wink: hej witam wszystkich zainteresowanych ,,hihhi i zapraszam,, za drzwi do łazienki ,,porozmawiamy o wstydliwym temacie ,ooooooooooochhhhh nikt go nie porusza ,bo jest okropny !!! :padam:
Ja sama wacham sie czy chce pisać na ten temat ,ponieważ w rzeczywistosci jestem wstydliwą osobą i to wszystko to koszmar .Ale nie ma co udawać ze to nas nie dotyczy ,,,,Tak wiec schowałam sie w łazience hihi i pisze od was ,///tak w przenośni oczywiscie //
Martwilam sie Helikopterkiem --a to mały pikuś !!
:/ Wiecie ze ostatnio nasiliły mi sie ,,nudnosci i wymioty ,,do tego doszło krwawienie z kiszki stolcowej .Znowu odstawiłam lek na rozrzedzenie krwi ,i Musiałam isc do gastrologa natychmiast, poszłam w poniedzialek .Lekarz OK ,madry człowiek ,,w skrocie powiedział 3 słowa ,,,Sarkoidoza ,,krwawienia ,leki na rozrzedzenie krwi ,,
Dziewczyno nie dasz rady ,musisz sie podac badaniom ,z tym wszystkim nikt nie zarezykuje leczenia w ciemno ..
Czeka mnie nie dosc ze gastroskopia to i kolonoskopia ,
oczywiscie ja uwazam ze przejde tylko jedno badanie hahahah ,,,bo dostane na nim zawalu ,,usmiech !!!!!!!!!
i wcale nie żartuje hahahah aa :lol:
Powaznie ,,to dal mi czas do np.dnia i miałam sie zgłosic ze skierowaniem do gastrologa ,tam odrazu zapisał mnie na badanie na poniedziałek i nie mam żadnego wyboru . :pudency:
Odnioslam wrazenie ze bakterie to nie klopot ,bardziej niebezpieczna moze byc sarkoidoza ,i chyba pod tym kontem bede miala badanie ,Lekarz pocieszał mnie zeby sie nie martwic ,,bo i on ma nadzieje ze to wina tego lekarstwa -które przyjmowałam .Teraz,przestałam krwawic ,i wymiotować ,,, w miare sie oszczedzam, nawet nie chodze na aerobik chce doczekac do poniedziałku ,ale dzis mam jakoś tem .38 stopni,,,,chyba ostatnio to chodze po cienkiej lini,,!!!!
Do wczoraj to własciwie nie bylam pewna czy pójde na to badanie ,dlatego nie pisałam nie chciałam kłamac ,dzis podjełam decyzje ,ze chyba powinnam pójsć. :wink:
Naprawde nie wiem skąd ja wezme na to sily ,i jak dam rade .Te dni do poniedzialku bedą dla mnie koszmarem ,dobrze ze chodze do pracy ,Bo tam musze zapominać o tym wszystkim i jestem zdrową Osóbką ,,
pozdrawiam wszystkich Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agga » 13 marca 2008, 21:17

Basiu, kochana, koniecznie idź na te badania!! Dobrze że tak szybko udało Ci się z terminami, sprawa poważna. A badania nie są bolesne, tylko nieprzyjemne, co sama zapewne wiesz. Gastroskopię miałam i da się przeżyć, choć ja mam odruch wymiotny już przy myciu zębów , ale wytrzymałam. Moja mama cierpi na hemoroidy i kolonoskopię miewa często , ponoć mniej nieprzyjemne od łykania wężyka od góry ;)
Dasz rade, dziewczyno :super: i będzie dobrze!!!
Trzymam kciuki :spoko:
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Barbara » 13 marca 2008, 21:41

NIe dam :placze:
Nie chce :pomocy:
litosci [smilie=to funny.gif]
:pomocy: :
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agga » 13 marca 2008, 21:55

Dasz!!! Bo tam do Ciebie przyjadę i kopnę Cię w cztery litery!!! :nonono:
I zbije!! :lanie:
No!! ;)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Następna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron