Sarkoidoza a zapalenie błony naczyniowej u dzieci

Objawy, dolegliwości...

Sarkoidoza a zapalenie błony naczyniowej u dzieci

Postautor: biedronka1 » 19 czerwca 2008, 11:26

Czytam wszystkie posty, jestem pełna podziwu dla determinacji niektórych osób.
Ja mam problem z moim synem u którego swierdzono zapalenie błony naczyniowej oka z którym to schorzeniem borykamy się od kilku miesięcy. I moje pytanie? Czy mam lekarza zapytać o to czy nie są to objawy sarkoidozy?
Jak na razie ładują w niego sterydy ale przyczyn nie szukaja (tu jesteśmy osamotnieni). :cry:
Jakie konkretne badania powinnam zrobić, czy może mi ktoś pomóc w tym temacie?
biedronka1
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 10:47


Postautor: Jurek » 20 czerwca 2008, 10:36

Witaj Biedronko, nie znam odpowiedzi na to pytanie, myślę, że warto zapytać, jak masz możliwosć innnego lekarza, czasem mają inne spojrzenie na ten sam temat. (pewnie już to robiłaś) Puki co trzymam kciuki i życze zdrowia
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 20 czerwca 2008, 13:39

Witaj Biedronko
Zapytać zawsze możesz, a nawet powinnaś, ale odpowiedź będzie raczej negatywna dlatego że sarkoidoza jest chorobą najczęściej 30-50 latków, rzadko chorują 20-latkowie a u dzieci raczej nie występuje.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2008, 19:10 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 20 czerwca 2008, 16:45

:) Hej witam Biedronko ,myslałam o tobie i chce sie wypowiedziec ///pamietaj ja sie nie znam -napisze tylko to co mysle /// :-P
A ponieważ chodziłam ostatnio po okulistach ,wiem co czujesz .
Oko to chyba w medycynie mało znany narząd ,i choroby typu imunologicznego to juz czarna magia ,,lekarze leczą podstawowe schorzenia ,a i ilosc leków nie jest zbyt duża ! :P
Jada na kilku lekach a jak nie wiedza co jest ,każa obserwować ,,,,,osobiscie sadze ze za mało jest wyspecjalizowanych placówek które robia porzadne badania!
:) ,poczytaj posty ,,arty ,,ona przeszła sarkoidoze wzroku ,,,,to powazne schorzenie , :?
Ja bym ci radziła dodatkowo poszukac innego lekarza ,niech sie wypowie ,sama tak robie !
Oko jest bardzo wazne a jak choruje ,,wierz mi potrafi dokuczyc i boleć ,szkoda ze twój syn choruje :oops:
Ciekawi mnie ile ma lat ,jak mozesz napisz , :wink:
Piszesz ze nie szukaja przyczyny ===??
ja mam to samo z suchym okiem ,,leczą ale nie wiedzą jaka jest przyczyna ,a leczenie poprawia mi jakosc widzenia tylko :shock: ,,,, nie widze konca tego wszystkiego ....
Szukaj specjalisty ,ale nie ryzygnuj z tego leczenia ktore juz prowadzisz ,,pozdrawiam was i życze zdrowia Basia :wink:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2008, 19:58 przez Barbara, łącznie zmieniany 1 raz
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 20 czerwca 2008, 19:22

O sarkoidoze zapytaj ale pamietaj ze dotyczy ona głównie płuc ,i powiem szczerze ze lepiej aby jej nie miał ,,bo nie da sie wyciac guzkow jezeli bedą na oku

Basiu, małe sprostowanie.
Sarkoidoza oczu jest odmianą pozapłucną i wcale nie musi dojść do zmian w płucach, odnośnie wycinania guzków, to tych w płucach też się nie wycina.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 20 czerwca 2008, 19:55

Masz racje szefie hahahha ,lepiej sie skasuje bo ludziom namieszam ,usmiech ,,,pozdrawiam Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: biedronka1 » 20 czerwca 2008, 20:43

Dziękuję za słowa otuchy. A wracając do mojego syna to ma on 8 lat. Moje podejrzenie padło na sarkoidozę bo jak pisałam sami szukamy przyczyny i w książce "Zapalenie błony naczyniowej oka" Anny Turno-Kręcickiej jest ona jedną z chorób, która może atakować oko u dzieci. Stąd moje poszukiwania. Zrobiliśmy jak na razie RTG klatki piersiowej, zobaczymy jaki będzie wynik.
Jeszcze raz dziękuję za odzew
biedronka1
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 10:47


Postautor: Robert » 21 czerwca 2008, 08:09

Zobacz ---> Ranking Szpitali Okulistycznych
Może znajdziesz coś dla siebie. Wiele z tych jednostek prowadzi porady ambulatoryjne.

Dodane po 5 minutach:

--->Choroby błony naczyniowej oka
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: biedronka1 » 23 czerwca 2008, 05:55

Leczymy się w Klinice w Katowicach, ale problem jest w tym że tam tylko leczą.... :-(
Przyczyn szukamy sami. Oni zlecili tylko podstawowe badania, które nic nie wykazały ( mam na myśli źródło choroby). Tak więc leczymy się w Katowicach a przyczyn szukamy sami.
biedronka1
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 10:47


Postautor: Jurek » 23 czerwca 2008, 08:37

Biedronko, mój kuzyn jak był mały zażywał sterydy, nie wiem na co, ale teraz jest zdrowy, pracuje, wybudował dom - tak mi się przypomniało.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości