czy ktos coś wie o sarko w gardle

Objawy, dolegliwości...

czy ktos coś wie o sarko w gardle

Postautor: Gemini » 20 sierpnia 2008, 20:20

czy może ktoś coś wie lub doświadczył dolegliwości w nosie i gardle związane z sarko. Tak mi mówią lekarze, ze wszystko co u mnie dzieje się w tym rejonie czyli " bąbel " w gardle, wysuszone ślozówki i co by nie było to sarko. Pulmonolog zaś mowi, ze sarko z nosem nie kojarzy ,a ja już nie wiem co mam mysleć. Renata
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Haniula1010 » 20 sierpnia 2008, 21:28

Witaj Reniu :D
Dziwna ta nasza choroba i trudna dla wszystkich: dla lekarzy do zdiagnozowania, dla nas do chorowania. Tak na 100% chyba nikt nie jest pewien niczego. Lekarzy pulmonologów nie interesuje nic co nie jest związane z płucami. Inni lekarze czują się zwolnieni z leczenia sarkoidozy, bo tym zajmują się pulmonolodzy- i klops. Ja od początku podejrzewałam u siebie neurosarkoidozę, ale nie mam pod ręką żadnego lekarza, który by to potwierdził /lub wykluczył/.
Powiem Ci, że też mam taki bąbel w gardle, o którym piszesz i już kilka razy bardzo nieprzyjemnie się dusiłam-właśnie głównie przy przeziębieniach/ale też bez żadnego powodu, wystarczy byle okruszek, / i mam suchą śluzówkę gardła i zawsze obłożony język. Wybieram się teraz /fakt, że jak sójka za morze, /do podobno dobrej pani laryngolog ale czy to coś rozjaśni- myślę, że wątpię. Jakby co- opowiem ze szczegółami. Pozdrawiam
:)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 20 sierpnia 2008, 21:36

A gdzie tak mówią?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Jurek » 20 sierpnia 2008, 22:16

I ja dopisuje sie do uczucia kluski w gardle- (obecnie nie mam) nie kojarzyłem tego z sarko - nie informowałem lekarzy o tym.
Wydaje mi się że u kogoś w historii było o tym pisane, ale oddzielny temat łatwiej znaleźć.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Robert » 20 sierpnia 2008, 22:55

Przed leczeniem miałem uczucie zalegania czegoś w gardle, teraz dokucza mi nadwrażliwość oskrzeli i czasem czuję jak oddycham, od krtani w dół, tak jakbym miał tam za sucho.
Poczytaj historię Romanka, on miał jakieś większe problemy z krtanią i gardłem.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: agga » 21 sierpnia 2008, 18:00

No proszę, ja też mam ciągle "kluchę" w gardle i duszę się byle okruszkiem, a czasem śliną! Język też nie jest piękny, myślałam że to od wziewów, ale któż to wie..... Gardło niby nie boli, ale jest czasem "dziwne". Powiem Wam, że ja już boję się chodzić z różnymi moimi dolegliwościami do lekarza, bo ciągle coś wyskakuje. Jest mi zwyczajnie głupio, że kobieta weźmie mnie za hipochondryczkę , a mam dość fajną rodzinną, która stara się traktować mnie poważnie. Wieczne zmęczenie, ciągle mnie coś boli ( stawy, a ostatnio kręgosłup), te okropne poty i tysiąc innych pierdół; aż na wet tu głupio mi narzekać

Dodane po 1 minutach:

za szybko mi się kliknęło :).
Sama nie wiem co o tym myśleć, może faktycznie wymyślam??? Jakie macie doświadczenia w tym względzie?? :?
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Barbara » 21 sierpnia 2008, 20:35

:) Hej agga słonko ,nic nie wymyslasz ,napewno to ma sens ,tylko nie ma madrego zeby to poskładał ,Te same objawy i ja moge sobie przypisac ,i to od momentu choroby ,,gardło ciagnie sie za mna od dwóch lat,jezyk obłożony ,torbiele .Teraz przy sterydach wziewnych bylo zaostrzenie
,ale dawna jest nie tak !!!
Pamietam chyba rok temu laryngolog gdy zobaczyła moje gardło powiedziała ze ostatni pacjent z takim gardłem wyladował w szpitalu ,,,u mnie skonczyło sie na niczym ,,,,,,ale gardło jest ciagle zmienione ja bym jeszcze powiedziała ze podniebieniu wyskakuja mi dziwne guzki lub takie ciemno -czerwone -krwiste ,kulki .
Kiedys myslalam ze sie gryze w policzek w nocy ,ale jak ostatnio zaczełam obserwowac gardło ,/przez te nadzerki / to te ciemne plamy robią sie same .
Poty to na 100 % potwierdzony przez lekarzy,objaw sarko .

Ja w tej chwili ,mam skierowanie z tym zespołem Sjogrena ,,,,w zwiazku z gardłem ,Nie jest powiedziane czy cos załatwie , czy mnie tylko przepchną dalej :lol:
,poniewaz aby diagnozowac ten zespół ,trzeba wykonać sporo badan ,w tym ślinianek //znacie moją opinie 8) //
Ale nie wiadomo ,moze ,,moze ,,,ktos je zrobi ,hihi napewno wam napisze co i jak :wink:
duzo zdrówka życze Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Gemini » 24 sierpnia 2008, 07:41

Dzięki za odpowiedzi. U mnie niestety to nie jest "uczucie" kluchy, bo tez tak miałam, jakby piłka w gardle. To o czym mówie istnieje fizycznie i u mnie się usadowiło lekko pod krtanią. Widzę, ze wielu z nas dotyczy to okropne wysychanie śluzówek. Jeśli się czegoś nowego dowiem, na dniach wybieram się do innego lekarza, i ponoć on ma tendencję do angażowania się, napiszę. Dbajcie o siebie i póki co nawilżajcie się ( ja się z mineralna nie rozstaję ) :)
R.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron