zmiany na piszczelu!!!!

Objawy, dolegliwości...

zmiany na piszczelu!!!!

Postautor: carmen26 » 03 grudnia 2008, 13:31

Witam!!! ok 3 lat temu ( rok po urodzeniu dziecka) na lewej nodze -piszczel- pojawiła się plamka ok5mm.Miała kolor różowy,w ciągu tych 3 lat tych plamek jest już cała masa i mają kolor delikatnie czerwony.Nie ma co ukrywać ale wstydze się chodzić w spodnicach.tych plamek przybywa powoli i nie wiem co robic. w styczniu idę na oddział dermatologiczny zrobić wszystkie potrzebne badania. Leczyłam się u wielu dermatologów ale nic nie pomaga.Ostatni lekarz powiedział,że to może być sarkoidoza. Do tego wszystkiego mam dolegliwości kolan.przy dłuższym zgięciu nóg odczuwam ból w stawie kolanowym. Czy ktoś miał podobne objawy? moje gg 9641321 :-(
Marta
carmen26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 grudnia 2008, 13:11


Postautor: Robert » 23 grudnia 2008, 20:12

Witaj
Przepraszam, że tyle czasu czekasz bez odpowiedzi.
Gdyby to było coś poważnego, lekarz nie czekałby do stycznia. Może to sarkoidoza, ale musisz być cierpliwa, bo bez badań się nie dowiesz. Przy diagnozowaniu sarkoidozy pierwszy krok to rtg klatki piersiowej. Może Ci się wydać dziwne, co mają plamy na nogach do płuc, ale w sarkoidozie to dosyć częsty zestaw, do tego zmiany płucne bywają bezobjawowe.

Pozdrawiam
Życzę Wesołych Świąt

Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 24 grudnia 2008, 01:00

Witaj Carmen :D
Też jakoś przeoczyłam Twój wpis. Niby czytam wszystko- ale czasem coś mi ucieka. Przepraszam :oops:. Ja jestem"dumną " posiadaczką dwóch plamek- które wyskoczyły mi tak gdzieś przed 10- 12 laty - jedna -przy zgięciu w okolicy kolana i druga w okolicy pachwiny. I od tamtej pory nic się nie zmieniają. Różowe do czerwonego, leciutko wypukłe- po prostu sobie są. Akurat wybierałam się wtedy na rajd na Mazury i kupiłam sobie krótkie spodenki :? Też się jakoś nie mogłam odważyć aby je założyć. Z dermatologami nie mam najlepszych doświadczeń. więc postanowiłam je /plamy/ przeczekać. I tak sobie czekam do dziś. A kolana, dłonie i stopy - również mnie pobolewają. Cóż, postanowiłam polubić :twisted: :roll: :wink:
Z okazji Świąt i Nowego Roku - wszystkiego najlepszego :) Obrazek

I proszę- nie znikaj. Interesuje mnie co wykażą badania dermatologiczne. Może i ja coś na tym skorzystam :wink: . Pozdrawiam Cię serdecznie :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 24 grudnia 2008, 07:59

Hej usmiech :D
,,dzis chcemy załatwic wszystkie sprawy ,ktore odkładalismy ,,ja miałam wczoraj napisac ale naprawde nie mogłam -przepraszam ,, :)

Carmen ja zaczynałam sa przygode na forum z wynikiem z kolana na sarkoidoze i pamietam jak bardzo sie bałam o kolana ,,,martwiłam sie ze sie uszkodza i nie bede mogła ich zginać ,,,Mam tak jak ty po dłuzszym zgieciu np.podróz autem koszmar ,,trzeba było robic przerwy poniewaz z bółu nie mogłam siedziec ,,itp,,nie było to miłe . :(
...
teraz co ja wyjasnilam ,,wiesz ja nie jestem typowym przypadkiem ,chyba dlatego nie napisałam ci odrazu ,,jestem jakas pokrecona :wink: hahahhaa
,,a wiec przede wszystkim zrobiłam rtg Kolan /prywatnie ale zlecił mi je mój ortopeda -to dziwne zdjecia były tz =musiałam strasznie wykrecac kolana /
Na zdjeciach wyszło ze mam guzki na krawedziach kolan ..
Jezeli cie to interesuje znajde dokładny opis .
Napisz tylko słowko czy chcesz a odpisze .. :wink:

Tych guzków- własciwie nie da sie z nimi nic zrobic :-( ,pokazano mi je na fotce wiem o co chodzi i tyle, wiem ze musze oszczedzac kolana i chodziłam na rechabilitacje .
Powiem ci ze chyba po polu magnetycznym ,jest duzo lepiej ,albo moze guzki sie zmiejszyły ,,,nie wiem ,,wiem ze mniej bola ,a moze to dlatego ze zrozumiałam :wink: ze Basia :wink: musi zrezygnowac np.z aerobiku ....Moje zycie sie jednak troszke zmienilo ,,,

Zmiany dermatologiczne równierz mam...
jakies dziwne nie sa to typowe plamy jak twoje :oops:
i mam wynik histopatologiczny z jednej ???niestety jak u Hani nie znika a raczej sie poszerza powoli ,,,.
zycze ci wesołych swiat i napisz ,bede czekala ,mozesz napisac na meila ,,,ja od jutra bede wolniejsza i jak tylko bede mogła pomoge ,,,
Pozdrawiam Basia ,, :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: carmen26 » 30 grudnia 2008, 08:34

Dziękuje za wpisy!!!!
12 stycznia idę do szpitala i dalej zobaczymy co będzie. Z tymi kolanami na razie mam spokój ale bóle wracają co jakiś czas.Chyba też się wybiorę na rtg. Zmiany na nodze są dla mnie bardzo niepokojące-nie mogę patrzeć. Jak wróce ze szpitala to dam znać .POZDRAWIAM wszystkich :-) :D
Marta
carmen26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 grudnia 2008, 13:11


Postautor: Barbara » 30 grudnia 2008, 10:10

Dzieki Carmen :) ze sie odezwałas :) ,bałam sie ze znikniesz :-(
,Napisz jak wrocisz :wink:
,masz racje ze martwisz sie zmianami na skórze ,skóra to tez wazny organ i musimy o niego dbać .
Bede trzymała kciuki za twój szpital i życze ci zeby sie wszystko wyjasniło ,a najbardziej zycze zeby lekarze znalezli lekarstwo i zebys wróciła do zdrowia :wink:
,,Dużo zdrowka ,,trzymaj sie i Szczesliwego Nowego Roku ,, :- :-P
pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: carmen26 » 13 lutego 2009, 14:44

:D Witajcie
byłam na badaniach i okazało się ,że to nie sarkoidoza.Odetchnęłam z ulgą tylko,że to co mam to też niezbyt fajna rzecz-praktycznie ni9euleczaln. Więc jestem pod stałą kontrolą lekarza.Pozdrawiam
Marta
carmen26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 grudnia 2008, 13:11


Postautor: Barbara » 13 lutego 2009, 19:49

Hej witam Carmen :) ,,ciesze sie ze jestes :-P ,,,
z jednej strony bardzo mnie cieszy ze to nie sarkoidoza ,,ale jest obawa ,///???
Gdy piszesz :-( ze niezbyt fajna nieuleczalna ,..choroba :(

Dobrze ze chociarz masz juz lekarza który sie toba opiekuje ,życze ci duzo zdrowia ,,zdrowia ,zdrowia
Trzymaj sie oby choroba jak najmniej ci dokuczała.
I zeby udało ci sie ja ,,poskoromić ,, :lol:
Pozdrawiam Basia , :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Haniula1010 » 13 lutego 2009, 20:16

Witaj Carmen :D
Czyli mam rozumieć, że na podstawie badań lekarze całkowicie wykluczyli sarkoidozę? To super. Cieszę się bardzo :D. Ale cóż znowu za dziwo "wyszukali" Ci w zamian? Pytam, bo jestem ciekawska :oops: :P :wink: / i w związku z tym możesz mi nie odpowiadać :) -chociaż byłoby mi miło :lol:/ .
Pozdrawiam Cie serdecznie. Mam nadzieję, że choroba okaże się jednak uleczalna i szybko będziesz mogła o niej zapomnieć. Pa
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: carmen26 » 16 lutego 2009, 11:29

Witaj :)
Na podstawie wycinków z prawej i lewej piszczeli nie ma jednej diagnozy :-( .ponieważ jak to określili obraz jest mało charakterystyczny więc napisali dwie diagnozy: :( obumieranie tłuszczowe oraz ziarniniak obrączkowaty.To nic strasznego :-) ale zmiany są brzydkie i krępująca ,pozdrawiam :D
Marta
carmen26
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 grudnia 2008, 13:11


Postautor: Haniula1010 » 16 lutego 2009, 12:26

Carmen :)
Rzeczywiście, zwłaszcza to obumieranie brzmi mało sympatycznie :roll: , ale jeżeli lekarze mówią, że mało groźne- to prędzej czy później chyba sobie z tym poradzą?
Życzę Ci , żeby nogi jak najprędzej wróciły do stanu idealnego /no, niech będzie -prawie- :wink: / Pozdrawiam Cię serdecznie i odzywaj się czasem :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Barbara » 16 lutego 2009, 16:21

Hej Carmen :) ,,ja jeszcze na słówko :wink: ,zajrzałam zobaczyc co to za choroba i znalazłam taki Tekst ,,, o ziarniniaku obraczkowatym ,,

moze sie przyda nazwa tej Masci ???
oto cytat ,,UDAŁAM SIĘ DO INSTYTUTU W KRAKOWIE W PROKOCIMIU DO DERMATOLOGA I TAM PRZEPISANO MAŚĆ O NAZWIE ELIDEL.STOSUJĘ JĄ OD 1,5 MIESIĄCA I EFEKTY SĄ NIESAMOWITE.PLAMY JAŚNIEJĄ I POWOLI ZNIKAJĄ.POPROSTU SUPER.NIESTETY ELIDEL JEST DROGI,ALE NAPRAWDĘ WARTO W NIEGO ZAINWESTOWAĆ.

Nie mam pojecia co jest warta ta masc ,ale niekiedy warto zapytac lekarza ,,jakby był kłopot .. 8) i nozki sie nie goiły ,przysłowie mówi kto pyta nie bładzi :-P
Zycze ci zdrowia i radosci ,,,pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron