Opuchniete kostki

Objawy, dolegliwości...

Opuchniete kostki

Postautor: dobiarz » 10 stycznia 2010, 16:57

U mnie głównym objawem sorkoidozy były opuchnięte kostki, i to dość znacznie, bo nie mogłem chodzić. Poradziłem sobie z tym, zgodnie z radą lekarzy, nosząc podkolanówki uciskowe 2 stopnia. Kostki wróciły do normy, ja mogę cieszyć się sprawnymi nogami.
Jeśli mogę coś poradzić to nie dajcie sie nabrać lekarzom , którzy sugerują wam apteki gdzie takie podkolanówki kosztuje kilkaset złotych są to mocno naciągane ceny. Ja znalazłem sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym , gdzie można je dostać za 60 zł.
Inne objawy jakie mogę u siebie zaobserwować to ból pleców, problemy ze snem, może troszkę gorszy słuch.
Napiszcie proszę jeśłi mieliście podobne objawy.
Pozdrawima :D
dobiarz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 grudnia 2009, 09:38


Postautor: typisb » 11 stycznia 2010, 21:09

miałem rumień + opuchlizna ale żadnych skarpetek specjalnie naciskowych nie nosiłem
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: talula » 04 kwietnia 2010, 21:55

miałam rumień ( jeszcze troche mam) opuchlizna kostek ( nadal...) ból w pachwinie, ogólne zmęczenie i słabość dłoni ( nie mogę nawet butelki otworzyć) i to wszystko. Na kostki pomogło mi leżenie w szpitalu- cały dzień nogi w górze. W domu niestety nie da się leżeć więc kostki znowu wielkie jak balony....a kiedyś miałam takie ładne stopy :(
talula
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2010, 20:56


Postautor: Haniula1010 » 05 kwietnia 2010, 00:35

Talula, nie martw się, jeszcze wrócą do poprzedniego stanu - tylko potrzebują trochę czasu :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: ela m » 06 kwietnia 2010, 10:10

Dobiarz stosowałeś tylko te podkolanówki?
W czasie gdy miałam rumień również nie nosiłam podkolanówek. Zresztą słabo zdawałam sobie sprawę z ich istnienia.
Ale po jakimś czasie gdy znów zaczęłam czuć ciężkość i ból nóg zaczęłam je stosować i pokochałam miłością wielką, bo cuda działają.
Zastanawiam się tylko czy to ma coś wspólnego z sarko czy raczej z nadwagą (kiedy ja sie pozbędę tego dziadostwa :oops: )
W każdym razie ja kupuję w aptece za ok 40 zł (średni ucisk) i na opuchliznę polecam spróbować :-)
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: dobiarz » 13 maja 2010, 09:07

ela m pisze:Dobiarz stosowałeś tylko te podkolanówki?
W czasie gdy miałam rumień również nie nosiłam podkolanówek. Zresztą słabo zdawałam sobie sprawę z ich istnienia.
Ale po jakimś czasie gdy znów zaczęłam czuć ciężkość i ból nóg zaczęłam je stosować i pokochałam miłością wielką, bo cuda działają.
Zastanawiam się tylko czy to ma coś wspólnego z sarko czy raczej z nadwagą (kiedy ja sie pozbędę tego dziadostwa :oops: )
W każdym razie ja kupuję w aptece za ok 40 zł (średni ucisk) i na opuchliznę polecam spróbować :-)

Cześc
Stosowałem i stosuję tylko podkolanówki ( odkryte palce , drugi stopień ucisku) Zakładam je rano kiedy na kostkach nie ma opuchlizny noszę je przez cały dzień około 10h. Wieczorem je zdejmuje.
Stosuje je od około 6 m-cy. Po pierwszych 2 m-cach postanowiłem sprawdzić czy może kostki wróciły do zdrowia. Odstawiłem podkolanówki, jednak po kilku dniach nienoszenia poczułem, że opuchlizna wraca.
Kolejną próbę zrobiłem po 6 m-cach czyli jakież dwa tyg temu. Wyjechałem na tygodniowy urlop i przez ten czas nie nosiłem podkolanówek. Opuchlizna się nie pojawiła :) Myślę że 6 m-cy noszenia to minimum aby podkolanówki dały trwały efekt cofnięcia sie opuchlizny.
Teraz także je noszę, ale raczej już profilaktycznie. Za jakis miesięc odstawie je na dłużej aby sprawdzić stan kostek .
Ja kupiłem je za okoo 70zł. Drugi stopięn ucisku jest stosunkowo mocny i na początku są problemy z założeniem podkolanówek, ale potem można dojsc do wprawy i nie jest to takie uciązliwe.
Również polecam podkolanówki na opuchliznę, i podkreśłam że nie jest to rozwiązanie dorażne daje efekty trwałe po dłuższym używaniu.
Pozdr
dobiarz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 grudnia 2009, 09:38


Postautor: al2xsandria » 17 maja 2010, 16:26

Witam serdecznie,
ja pierwszy raz slysze o podkolanowak, to ciekawe.
U mnie opuchlizna sama zeszla po 4 miesiacach, takz ena wszystko trzeba czasu, cierpliwosci!
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron