dretwienia

Objawy, dolegliwości...

Postautor: al2xsandria » 01 marca 2010, 15:16

Szczerzemowiac to nie mam pojecia co to jest, bo wyrzucilam do smieci i nie pamietam...
mam sie powoli lepiej, rumien mi przygasa.
Za tydzien wyjezdzam na kilka dni odetchnac, to sie naprawie,
serdecznie pozdrawiam Wszystkich!
Aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: typisb » 01 marca 2010, 22:28

również pozdrawiam i miłego wypoczynku!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Haniula1010 » 02 marca 2010, 00:47

Cieszę się, że jest Ci lepiej :D . Pa, pokazuj sie od czasu do czasu :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: al2xsandria » 02 marca 2010, 11:55

Lepiej, nie lepiej, teraz kaslam i sie strasznie mecze...
Nie wiem jak to ugryzc w tym kraju... :( lipa
Musze sie zbroic w cierpliowsc. Dzwonilam do Poslki, trzeba sie zbadac, chcabym przyleciala i sie badala...

Teaz jade na male wakacje i bede pic wino i sie "leczyc" po swojemu, akurat to mi zalecaja doktory!
Pozdrawiam!
aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: Haniula1010 » 02 marca 2010, 16:05

Wiesz, ja też najlepiej się czuję gdzieś w głuszy na końcu świata, gdzie nie dopadają mnie z każdej strony obowiązki, stresy, wyrzuty sumienia, że coś tam na mnie czeka, gdzie mogę się totalnie wyluzować /nawet męcząc się fizycznie/.
Współczuje Ci zmęczenia i kaszlu :( .
Masz racje, najlepiej leczyć się po swojemu byle nie przeholować :wink: :lol: .
Trzymaj się, i wypoczywaj - też w naszym imieniu ;) . Pozdrawiam, Hania

PS. W naszym kraju też się da- trzeba tylko "wychodzić" sobie swoje ścieżki - ale w sumie chyba tak jest wszędzie :-)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: dretwienia

Postautor: kasia7 » 03 marca 2010, 01:02

Hej- a spawdzil Tobie lekarz pierwiastki- moze masz za mało magnezu lub wapnia- a moze coś z dwutlenkiem wegla- oddychaniem- spytaj sie lekarza o tężyczkę i próbe ischemiczną. Czasem tężyczka - dziwna choroba, o różnym tle powoduje masę dziwnych objawów.
Miałaś zaawansowany stopień II lub III- co ze zmianami- ustapiły???Kontroliujesz się? Pozdrawiam kasia




[quote="al2xsandria"]witam serdecznie,
mam 31 lat. Przeszlam agresywna sarkoidoze z 6 lat temu. Mialam rumien, goraczke, bole stawow (nie moglam ruszyc powieka), zmiany w watrobie,sledzionie, uszkododzone lewe ploco i jeszcze tam pare drobiazgow, ale nie w tym rzecz. Ten rozdzial mam za soba. Byl to wysoko zaawansowany II stopien, a moze wczesne stadium III. Wystarczylo 2 letnie leczenie sterydami i mam sie dobrze. Przegldalam forum i nie moge znalec niczego na temat niesamowitych bolow glowy, ktore mnie drecza raz na 6 miesiecy. Zaczynaja se od dretwienia dloni, stop, ust, tak jakbym nie czula swojego ciala. Nie moge nic powiedziec, bo nie czuje ust i nie jestem w stanie "powiazac" faktow. Znam osoby, ktore mnie otaczaja, ale nie pamietam ich imion, nie znam nazw sprzetow... Mdleje na lezaco. To dosc dziwne uczucie, tak jabym byla poza tym wszystkim. Zastanawiam sie czy to normalne podczas sarkoidozy. towarzyszy mi to od samego poczatku, byl to jeden z powodow dla ktorego mnie badano i znaleziono sarkoidoze. Mowi sie, ze ziarnina jest tez w glowie i moze tam mi czasem przeszkadza? Bardzo mnie to przeraza..
Bede wdzieczna za slowo na ten temat...
Pozdrawiam przytomnie i serdecznie!!
Al2xsandria[/quote]
kasia7
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 marca 2010, 00:49


Postautor: al2xsandria » 03 marca 2010, 16:26

Aloo,
Mialam wszelkie badania i to jest sarkoidoza, nic wiecej... to i dobrze w gruncie rzeczy :D
Tutaj nie ma jak spytac lekarza, daja albo paracetamol, albo cos na depresje. Bardzo ciezko dotrzec do specjalisty, ale ja sie nie poddam i jakos to wydraze, bo w innym przypadku bede musiala smigac do Polski :roll:
Zobacyzmy co z tego wyjdzie, narazie jade na wakacje i tym sie ciesze, poboli i przestanie, raz lepiej a raz gorzej :lol:
Pozdrawiam...
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: al2xsandria » 17 maja 2010, 16:23

Witam serdecznie raz jeszcze,
wrocilam z wypoczynku, wszystko sie pogorszylo,ale ku mojej radosci trafilam do Polski i odwiedzilam specjaliste odnosnie sarkoidozy moja ulubiona Pania Doktor Wolf. Przebadalam sie i jest dobrze. Okzalo sie, ze to okrzela tym razem nie daj mi oddychac, a to da sie naprawic - biore wziewne cudo jakies i jest lepiej, to akurat w tym miejscu sarkoidoza mnie uderzyla...ciekawe...tak ot sobie wybrala...:lol:
W najblizszym czasie planuje scan glowy odnosnie tych omdlen.
Wyniki krwi swietne, pluca czyste, a rumien... no coz, on tak ma, bedzie sie pojawial i znikal, trzeba leczyc doraznie jak bedzie to sie przeleczyc przez 2 tygodnie nurofenem, a kiedy jest bardzo bardzo gorzej to bi-profenid przez 2 tygodnie, tak juz bedzie, no i dbac o siebie!
No i jeszcze zobaczymy co sie w tej glowie dzieje, bo i wzrok mi szwankuje, to moze jednak jakies nacieki sa, ale moze nie... sprawdzic trzeba!
Pozdrawiam serdecznie.
Polecam w Gdansku klinike Vitae, prywatna klinka pelna fachowcow!
Aleksandra
PS: dostalam sie do specjalisty tu gdzie mieszkam, wizyte mam w czwartek, 3 miesiace czekalam i poklocilam sie z doktorem pierwszego kontaktu, zeby sie tam dostac, nop ale nie ma lekko, tak to juz tutaj jest!
WSZYSTKIEGO DOBREGO!!
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: ela m » 18 maja 2010, 08:37

Al2xandria trzymam za Ciebie kciuki.
Masz okropne objawy ale mam nadzieję że samo przejdzie.
Jak to mówą specjaliści - unikaj wysiłku i stresu :-)
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: Barbara » 18 maja 2010, 19:26

Usmiech Alexandro ,,,ciesze sie ze napisalas ,,,
troszke szkoda ze sie gorzej czujesz ,ale mam nadzieje ze te cudowne wziewki ,,,pomoga :)
Mnie naprawde wziewki pomogly w oddychaniu ,, :o
i jakos sobie z nimi zyje teraz ,,,
Fajnie ze masz Lekarke ktorej ufasz ,,,

zrob jak najszybciej ten skan Glowy ,,, :-P
i oczywiscie napisz -jak wynik ?
zdrowka zycze ,,,

ps ,musisz byc ,, 8) Twarda kobitka ,,, jezeli radzisz sobie z rumieniem ,,
i z Lekarzami ,,trzymaj tak dalej ,,,Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: al2xsandria » 24 maja 2010, 09:55

Dziekuje za dobre slowo!

Trafilam do specjalisty, spirometria, przeswietelenie, krew, nastepna wizta za 2 miesiace, ale jak bedzie klopot jakis z wynikami to wczesniej.
Narazie ciesze sie slonkiem, ktorego unikam, aczkolwiek dobrze dzialaja kremy z filtrem ale z bardzo wysokim filtrem, czuje sie po nich bez ubocznych efektow slonecznych, swietna sprawa!! :lol:
No bede miec jeszcze cala serie badan, testow z oddychaniem, ale to jakos w przeciagu 2 miesiecy! Szczerze mowiac co fachowiec to fachowiec!! No, a glowa - tak moze byc przy sarkoidozie aczkolwiek trzeba sprawdziac, ale spokojnie!
Dziekuje Basiu bardzo za slowa,ale bez przesady, az takim "ywardzielem" nie jestem, Scikam serdecznie!!
Aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: arty » 27 maja 2010, 00:55

Witaj Aleksandro, :) :wink:
Przeczytałam Twoje objawy i zauważyłam, że są identyczne z moimi, z tym, że u mnie neurolog wiele lat temu stwierdził MIGRENOWE BÓLE GŁOWY. Które własnie są poprzedzone takimi "efektami specjalnymi" jak srebrna luna w oku i znikanie fragmentu obrazu, następnie drętwienie różnych części twarzy i gardła, drętwienie rąk, a później przechodzi w tak silny ból głowy, że żyć się nie chce, patrzenie sprawia ból, a nic wypić, ani połknąć się nie da bo towarzyszą temu torsje. Posotaje zastrzyk, albo czopek przeciwbólowy i około dwa dni snu i dwa dni rekonwalescencji....
:( :( :(
Pocieszające jest to, że jak wyłapie się najwcześniejsze objawy (zaburzenia wzroku)trzeba przyjąc ok. 1000mg środków przeciwbólowych i odizolować się od świata - spać! Wtedy szybciej przechodzi, grunt żeby nie dopuścić do odczuwania bólu. :roll: :roll: :roll:

Podobno nie znane są przyczyny migrenowych bóli głowy, ale u siebie zauważyłam, że pojawiają się (żeby nie było łatwiej) PO przebytym stresie lub wysiłku. Czyli zamiast odpocząć jeszcze "mały pasztecik" !

No cóż - "nikt nie obiecywał, że będzie łatwo"
Ale razem- raźniej! :) :) :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: al2xsandria » 27 maja 2010, 12:30

Alo Arty,

zastanwaim sie nad migrena, mam mlodsza siostre, ktora cierpila cale dziecinstwo na migrene.... cos mi jednak nie pasuje. Nie mam bolu glowy, dopiero po, jak zasne, minie mi oslabienie,dretwienia i to wszystko, potem sie budze z ogromnym bolem glowy i tak jest prze 48 godzin czasem, ale to juz wytrzymam.
Zbadam glowe przy jakiejs okazji.
pozdrawims erdecznie i dziekuje uprzejmie!
Aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: kasia7 » 04 czerwca 2010, 23:39

Witajcie - ja dopiero teraz tak aktywniej zagladam na forum i przeczytalam historię Alexandry- nie iwm czy sie do czegos przyda moja uwaga ale....
Alexandro czy badałas poziom elektrolitów- może wyda Ci ssię dziwne, ale ja mam z tym duży kłopt- mam głownie nidobór waoppnia i wit d oraz mało magnezu- a czasem atak tężyczki wygląda paskudnie- własciwie tak jak piszesz, tylko ze ja nie mam bóli glowy, ale drętwienia mocne, ściśniecie mięsni twarzy, drżenia, niepokój, całkowicie ogromne napięcie- a po tym wszstkim ogromne zmęczenie.Ja jednak czuję swoje ciało, tylko to czuie miłe nie jest. A pisze Ci o tym- bo sama nigy bym nie przypuszczała, ze niedobór pierwiastków/ lekarze nie wiedzą dlaczego mi się nagle nie prztswajają/ może tyle złego zdziałać i powodować psakudne objawy. Occzywiście wszstkko można zwalić na nerwicę i pewnie odpoczynek i leki na uspokojenie jakoś pomogą ale nie wylecza przyczyny.
O tężyczce mało kto wie. Nuueroleog lub endokrynolog powinien zlecić: wykonanie próby ischemicznej/ to taka próba co wyjkazuje tężyczkę-przy użyciu koputera/ , do tego poziom wapnia i co ważne poziom wapnia zjonizowanego! oraz poziom wit d oraz PTH / poziom przytarczyc/ .
Ty również dobrze by było, gdybuyś zrobiła MR mózgu - z ota o neurosarkoidozie- ja w następnym tygoniu idę na to badanie- żeby wykluczyć ziarniaki w głowie, bo jesli miałaś badania 66 lat temyu- to wszstko mogło sie zmienić.
Basiu - a drętwienie ręki to też pieriwastki albo kręgosłup- czesto tam ley przyczyna.
Oczywiście to wssystko moje przypuszczenia lekarzem nie jestem, ale sama wygrzebałam w necie zanim lekarze poowzięli pomysł,że to tężyczka, choc ona tez ma różne postaci.
kasia
kasia7
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 marca 2010, 00:49


Postautor: Barbara » 06 czerwca 2010, 13:39

Usmiech ,,dzieki Kasiu za kazde uwagi i spostrzerzenia ,,,i ze pisze o tym co myslisz ,,
To naprawde wazne zeby sie dzielic naszymi doswiadczeniami :)
Zaraz sobie poczytam o ,,Tezyczce,,

Pierwszy raz slysze o takiej chorobie .

Co do mojej reki ,,to narazie odposcilam ,,czekam na wizyte u ortopedy,,Niech wyjasni co wykryto w usg - :evil:

Znaleziono mi kilka przyczyn ale nie znaleziono sposobu zeby mi pomoc ,,
Narazie lepiej sie czuje i cieszy mnie to bardzo--nie wiem czy to zasluga wit B6 czy zabiegow ,,czy mixtury do smarowania ,,,
ale ciesze sie ze reka mniej boli ,i daje mi spac :)
Pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


PoprzedniaNastępna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron