sarkaidoza w sledzionie i na pluchach?

Objawy, dolegliwości...

sarkaidoza w sledzionie i na pluchach?

Postautor: webers30 » 01 kwietnia 2010, 16:41

witam serdecznie ciesze sie ze moglam do was dolaczyc na tym forum,otorz od dluzszego czasu mam pewne problemy zdrowotne i pozwole je wam sobie przedstawic.A wiec od kilku lat pracuje na farmie pieczarek wiem ze to pewnie szkodliwe dla mojego zdrowia chemia i wogole,od 5 miesiecy przebywam na zwolnieniu lekarskim,ciagle jestem zmeczona,mam zaburzenia widzenia,jestem strasznie nadpobudliwa,nawracajace problemy ginekologiczne,mam wysypke na twarzy ktora ciagle jest i nie moge jej niczym wyleczyc,na posladkach mam swedzace miejsca,badanie USG i TK wykazalo mozliwa chorobe ziarniaka,chlonniaka lub sarkaidoze tzn: zmiany w sledzionie mozliwe guzki do 1,5cm,zrobiono mi na hematologi w Dublinie wszystkie badania krwi z ktorych niewiele wykazalo,mialam tez robiona biopsje szpiku kostnego co wykazalo ze nie ma zadnych komorek rakowych.Wlasciwie nie ma diagnozy ani leczenia! zapisali mnie na nastepny TK ktory mialam 2 tyg temu rowniez u nich w szpitalu w Dublinie,on wykazal powiekszona sledzione 14,30cm,guzki tzn:pecherzyki powiekszone do 2mm w plucach oraz cysty na jajnikach.W ubieglym roku mialam robione 3 razy przeswietlenie klatki piersiowej i bylo czysto! mozliwe ze zmiany sie przenosza?Jakis czas temu byly u nas w pracy 2 zachorowania na gruzlice,niewiem juz co o tym myslec w tym roku jeszcze zrobilam sobie w styczniu i marcu 2 usg wyszlo tam ze mam cos na sledzionie a oprocz tego ze mam kamienie w woreczku zolciowym.Niewiem juz co mam myslec chcialabym wkoncu wiedziec co mi jest.dziekuje za kazda odpowiedz.pozdrawiam Asia
asia31
webers30
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 15:45


Postautor: Haniula1010 » 01 kwietnia 2010, 20:22

Witaj Asia :D
Oj, dużo się u Ciebie w zdrowiu dzieje :cry:
Wcale się nie dziwię, że jesteś zdezorientowana, niespokojna i chciałabyś nareszcie wiedzieć coś pewnego. Ale niestety, żeby mieć jakąkolwiek pewność - trzeba przeprowadzić badania specjalistyczne: pobranie węzła chłonnego z miejsca podejrzanego, spirometrię, bronchoskopię i inne- i właśnie pod kontem sarkoidozy :? .
Wiele chorób daje podobne objawy /m.in. gruźlica i chłoniak - i to są choroby najczęściej różnicowane z sarko./
My Ci tu niewiele możemy pomóc.
Najlepiej by było- gdybyś trafiła do poradni sarkoidozy - i tam już będą wiedzieli co dalej.
Wygląda na sarkoidozę, ale kto to wie :roll:.
Jak już - i tak jesteś na zwolnieniu - podjedź może do Warszawy na Płocką /ze skierowaniem od lekarza rodzinnego/.
Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 01 kwietnia 2010, 21:01

Witaj Asiu

Możliwe, że choroba się rozprzestrzenia, ale możliwe też, że na zdjęciach rtg nie było ich widać, TK jest bardzo dokładnym badaniem, w odróżnieniu od rtg, na którym ciężko wypatrzeć tak małe zmiany.
Sarkoidoza często dotyka śledziony i wątroby, jednak ciężko tu coś wywnioskować.
Gruźlicy też nie można wykluczyć. Wbrew pozorom, z tych wszystkich to najlepsza choroba, bo w pełni wyleczalna.

Gdybyś mieszkała w Polsce, to moglibyśmy Cię jakoś nakierować. Tu są nieco inne procedury sądząc po tym co napisałaś.
Może warto na jakiś czas wpaść do Polski i zdiagnozować się porządnie.
Swędzenie skóry, stany depresyjne, powiększona śledziona mogą być również objawem WZW, powinnaś zrobić badanie w tym kierunku.
Wysypka na twarzy moze być spowodowana przez wiele chorób. Jedną z b. częstych po 30-ce jest trądzik różowaty. W tej sprawie powinnaś odwiedzić dermatologa.
Kamienie żółciowe ma wielu z nas, a ich obecność wynika z takiego a nie innego sposobu odżywiania się.
Jesz coś tłustego, woreczek wydziela żółć, żeby wspomóc trawienie, innym razem jesz bardziej wegetariańsko, żółć zostaje niezużyta w woreczku, gdzie gęstnieje i się zbryla. Tak to wygląda mniej więcej.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 01 kwietnia 2010, 21:38

Witaj Asiu ,,,
zycze ci aby lekarze jak najszybcie postawili ,,prawidlowa diagnoze ,,

pozdrawiam Basia ,, :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: typisb » 02 kwietnia 2010, 08:35

U mnie diagnoza sarkoidozy trwała długo, za nim zorientowali się, że to sarko, RTG też wychodziło czyste!

znam ten ból, czekanie na wyniki miesiącami i nic, i następne badanie i nic i znów, czekanie na wyrok, z z samego tego można nabawić się niezłej nerwicy!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: webers30 » 02 kwietnia 2010, 14:20

dziekuje wam bardzo kochani za szczere odpowiedzi mam nadzieje ze wkoncu czeegos sie dowiem,tak wogle w nastepnym tyg wybieram sie do Polski na kilka dni musze cos zalatwic(sprawy urzedowe) chcialabym udac sie do pulmonologa z moimi wszystkimi wynikami moze on mi cos powie.Bo tu wlasciwie w Irlandi nie znam zadnego a badania robili mi tylko w poradni hematologicznej.Zobaczymy! WESOLYCH I KOLOROWYCH SWIAT WIELKANOCNYCH ORAZ SMACZNEGO JAJECZKA ZYCZE WSZYSTKIM UCZESTNKIOM FORUM pozdrawiam Asia
asia31
webers30
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 15:45




Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

cron