OCZY

Objawy, dolegliwości...

OCZY

Postautor: Renata » 25 listopada 2006, 22:17

:-(
Z powodu ślęczenia przy kompie i zawodowo i rozrywkowo, cos mnie sie z oczami porobiło. A tak w ogóle to zrobiłam sobie szkła progresywne, no i chyba sobie dodatkowo przywaliłam, bo cos cieżko mi się przyzwyczaić, a właściwie jest coraz gorzej. W związku z tym tydzień temu udałam sie do okulisty przy optyku, który mi zaaplikował progresywne szkiełka. Tenże pan doktor, stwierdził, że świetnie mi określił dioptryje i tylko mam syndrom suchego oka i może tez przepisze mi krople na stan zapalny, którego nie mam ale profilaktycznie. Efekt po kroplach oczy królika angory. To poszłam wczoraj do drugiego okulisty, wyznajac zasadę ,że wierz ale kontroluj. No i pani doktor mi wymysliła, na lewym zmetnienie w 1/3 soczewki , krople na zaćme mnie przepisała, na prawym oku jakoweś pęchęrzyki i poszerzenie wnek, co by wskazywało na mozliwość jaskry w przyszłości. Chyba sie udam do sklepu z bronia, kupę sobie cosik i strzele sobie w łeb. No to tyle. Jedyne co mnie dziś pociesza to, balsam pomorski , ale na ile ta pocieszka starczy.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 25 listopada 2006, 23:23

:hmmm: I po cóż od razu broń ostra???Może najpierw zapuścić sobie w domku jakowąś dżunglę, coby mieć w ramach ćwiczeń oczu na co patrzeć. :flower: Balsam pomorski :shock: -jeżeli pomaga- również może być,ale najbardziej chyba potrzeba Ci otwartych przestrzeni.Jakieś góry,lasy,czy inne morze... :)-przynajmniej na dwa tygodnie ;)

PS.A wspominałaś Pani doktor o sarko?
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: mysia » 26 listopada 2006, 00:47

Renatko - udaj się do dobrego specjalisty - to moja rada!

Przytoczę Ci opinię mojej Pani doktor, która prowadzi mnie na Płockiej. Miałam problemy z przebadaniem oczu w kierunku sarko gdyż kobieta, do której miałam się zgłosić była na urlopie. Na badanie czekałam dwa tygodnie- ciągle będąc w szpitalu gdyż jak mi powiedziała moja Pani doktor w Polsce jest tylko dwóch specjalistów, którzy badają oczka w kierunku zmian na sarko - właśnie w Warszawie i na Śląsku. Pani okulstka okazała sie bardzo sympatyczną osobą - taka miła, sympatyczna kobietka w peni wieku. Badanie odbyło się w Wa- wce na ul Oczki- tam jest jakaś przychodnia do której wszyscy z Instytutu są kierowani. Niestety nie znam nazwiska okulistki - ale chyba nie będzie to trudne w ustaleniu.

Mnie tez wyszły "predyspozycje jaskrowe" - ale dodała, że nie musi się to kolejne schorzenie rozwinąć -trzeba tylko kontrolować ciśnienie w oku. Tak więc nie panikuj - idź do dobrego specjalisty, który zna się na rzeczy.
mysia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2006, 21:41


Postautor: waldek2 » 26 listopada 2006, 14:59

Mysia chyba nie do końca jest tak jak piszesz.
Otóż sarkoidoza oka to:
"Sarkoidalne zmiany w obrębie narządu wzroku dotyczą ok. 25% chorych i czasem mogą doprowadzać
do utraty wzroku. Proces zapalny obejmuje wiele
struktur gałki ocznej, głównie naczyniówki, tęczówki,
ciała rzęskowego. Bardzo często dochodzi do przedniego
zapalenia naczyniówki, którego objawami są nieostre
widzenie, łzawienie, światłowstręt. Zmiany mogą
obejmować także spojówki oraz rogówkę, doprowadzając do ich zapalenia."
Ja tez byłem u okulisty i jasno stwierdził ze nie ma podstaw jakobym miał sarkoidoze oka. Podstawą były badania (z godzinę mnie męczył) i nie stwierdził jakichkolwiek stanów zapalnych w częściach oka , o których wyżej pisze. Gdyby one występowały to inna historia wtedy dopiero szukano by i próbowano określić rodzaj stanu zapalnego.
Czyli dowiedziałem się ze można łatwo wykluczyć sarko oka natomiast jeżeli w oku są stany zapalne to już strasznie trudno zdiagnozować przyczynę.
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek2
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 121
Rejestracja: 15 października 2006, 11:43
Lokalizacja: Kwidzyn


Postautor: majenka » 26 listopada 2006, 18:04

Renatko, ja chyba poszłabym do jeszcze innego okulisty. Tym bardziej, że jak sama piszesz, spędzasz przed komputerem sporo czasau więc oczy mają prawo niedomagać. Jeśli dotychczasowe diagnozy były rozbieżne, spróbuj u jeszcze jednego specjalisty.
Awatar użytkownika
majenka
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 82
Rejestracja: 23 października 2006, 16:02


dzięki

Postautor: Renata » 26 listopada 2006, 22:03

Obrazek
Dziękuje Wam Kochani że reagujecie tak szybko i sympatycznie, odłożę kupno broni na razie, bo mam wsparcie oprócz balsamu pomorskiego w Was.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: mysia » 27 listopada 2006, 20:41

Waldek - chyba troszkę sie nie zrozumieliśmy...

Nie chodziło mi o to, że przy sarko nie można mieć zapaleń oczu. Wiem, że tak może być. Na myśli miałam fakt, ze trzeba opierac sie na diagnozie dobrego lekarza, gdyż takich niestety bardzo mało. I najlepiej wówczas udać sie do odpowiedniego ośrodka - zacytowałam słowa mojej lekarki - pulmolog ze specjalizacją w sarko, która uważa, że specjalistów w tej dziedzinie jest bardzo mało. Więc opierajmy się na diagnozach lekarzy, do których mamy zaufanie - czasami nawet lepiej jest się skonsultować jeszcze z kimś niż działać " na żywioł". Jednak jeszcze u wielu lekarzy sarko wywołuje popłoch - nie wiedzą "z czym to jeść..."!!!!
mysia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2006, 21:41


Postautor: Robert » 27 listopada 2006, 21:46

Popieram to co Mysia napisała. Miałem takie doświadczenia, jak zjawiłem się w mojej przychodni z wynikiem z mediastinoskopii. Poszedłem do lekarza do którego nie było akurat kolejki. Patrzył na wynik jak na pismo hebrajskie.
Zachorowalność na Sarko wynosi 1 na 10 tys. czyli w moim mieście jest jeszcze może 2 osoby które na to chorują. Przy obecnej ilości przychodni szansa że mój lekarz spotkał się z taką chorobą jest prawie zerowa. To samo dotyczy okulistów i innych specjalności. Wyjatek to pulmunolodzy i dermatolodzy.
Niedawno słuchałem wywiadu z Kuba Sienkiewiczem (El. Gitary) który jest również lekarzem. Powiedział, ze odkąd przeszedł na praktykę prywatna, dużo stracił, bo nie ma już kontaktu z przypadkami klinicznymi. Brakuje mu tego dotarcia jakie dawała mu praktyka szpitalna.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Anuta » 05 grudnia 2007, 12:34

Byłam u okulisty, bo mam dziwne wrażenie w oku. Trochę jakby bolało, trochę jakby coś przeszkadzało przy poruszaniu gałką oczną.
Dowiedziałam się, że mam zapalenie brzegów powiek i że ma to związek z "suchym okiem". "Suche oko " natomiast jest - jak powiedział - typowym objawem w sarkoidozie. Gdy byłam u niego dwa lata temu z inną sprawą , też to zauważył. Kazał mi kupić sobie "sztuczne łzy" i zakrapiać. Odpuściłam sobie wtedy. Powiedział, że będę musiała już stale stosować nawilżające krople.
Kur zapiał, one są dość drogie i na dodatek zakrapiać trzeba 5xdziennie. Świra w końcu człowiek dostanie od tego wszystkiego :sad:

Sarkoidozy w oku będzie szukał jak wyleczę zapalenie. Za miesiąc.
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: al2xsandria » 24 maja 2010, 10:42

a jak sie porostu zle widzi?
widze coraz gorzej, a mam 31 lat, to tez moze byc wynikiem choroby?
nic mnie nie boli ale jest gorzej i gorzej...musze sie skupiac zeby widziec...
dziwne...
zreszta przy moich zaburzeniach z glowa to moze?
Moze wiecej na temat oczu ktos poopowiada? Dziekuje!
Pozdrawiam
Aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: Barbara » 24 maja 2010, 16:42

Hej Alexandro ,,biorac pod uwage fakty ze nawet lekarze Pulmunolodzy zalecaja wizyty u okulisty i zawsze pytaja czy sie kontroluje oczy -to swiadczy o tym ze oczy bywaja czesto atakowane przez sarkoidoze ,,,,

Ja za dwa tygodnie tez mam wizyte /u mnie zalecaja kontrol co pol roku /,i musze powiedziec ze za kazdym razem lekarz poswieca bardzo duzo czasu na badanie ,

Czesto przy chorobach autoimunologicznych ,wystepuje zespol suchego oka ,,
-jest to latwe do wykrycia ,a stosowanie kropelek poprawia jakosc widzenia ? :wink:
/czy mialas takie badanie w tym kierunku ?
pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 24 maja 2010, 17:56

Witaj Alexsandro :) Na jakim etapie jest Twoje sarko, ja też miałam problemy z oczami: pogorszył mi się wzrok, szczypały i piekły mnie oczy. Bardzo się tym martwiłam, ale byłam u okulistki, która miała kontakt z chorymi na sarko i powiedziała, że ona tu nic złego nie widzi. Jak sarko odpuściło to wzrok poprawił się sam i dolegliwości też minęły. Teraz chodzę na wszelki wypadek w okularach przeciwsłonecznych jak słonko mocno grzeje. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: al2xsandria » 25 maja 2010, 09:13

aloo Amelio,

Ja jestem po leczeniu juz z 5 lat (od kiedy odstawilam sterydy), mialam zaawansowany stopien 2 badz wczesny etap 3, ale to juz po wszystkim. Obecnie jest wszytsko w normie, jedynie czasami jakies drobne ekscesy :lol: Napislam wiecej o tym w dziale; objawy : DRETWIENIA.
Ogolnie rzecz biorac jest teraz troszke slabiej, ale to wiecej trzeba odpoczywac, spac i leniuchowac!! :D

Basiu, nigdy nie badalm oczu, nawet nie zdawalm sobie sprawy ze to moze byc problem "sarkoidalny" - cale zycie czlowiek sie uczy... Zapislam sie do okulisty na 11 czerwca dopiero, nie spieszy mi sie, bez paniki!
Dziekuje za info,serdecznie pozdrawiam!
Aleksandra
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Postautor: Barbara » 25 maja 2010, 19:21

Usmiech ,,oczywiscie Alexandro ze bez paniki ,,
powiedzialabym nawet ze ta choroba uczy nas ,,Cierpliwosci ,,,

i tak uwazam ze wizyte u okulisty masz dosc szybko ,,11 czerwca to za kilka dni ,,,ja mam na 14 wiec '
ja za ciebie bede trzymala kciuki a ty za mnie hihih :shock:
,
chcialam tylko napisac ci Alexandro ze to badanie /test Shirmera -chyba tak sie pisze /polega na wlozeniu w oczka :wink: malusich papierkowych paseczkow ,,ktore po kilku minutach pokazuja stan nawilzenia Oka ,,,
Nie ma sie czego bac / chodz bywa nieprzyjemnie ,,szczegolnie chyba gdy oczka sa suche -troszke piecze ,,,/

Popros lekarke o takie badanie zajmuje kilka minutek ,,,a z doswiadczenia wiem ze suche oczy powoduja rownierz pogorszenie widzenia ,,,
Naprawde warto to sprawdzic ,,,
Pozdrawiam i czekam na sprawozdanie jak twoj Okulista sie spisal ,, :wink: basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: al2xsandria » 26 maja 2010, 09:28

Witam serdecznie Basiu,

Nie wiedzialam, ze te oczy takie wazne. Mam czasem wrazenie, ze za bardzo wszystko lekcewaze, ale do okulisty pojde i zobaczymy co z tego bedzie. poprosze o test na suche oko...
dziekuje raz jeszcze za informacje i powodzenia u Twojego okulisty!
Pozdrawiam, napisz jak Twoje oczka..
Aleksandra :wink:
al2xsandria
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 20
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:17


Następna


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron