psychika

Objawy, dolegliwości...

Postautor: Irek » 19 grudnia 2010, 10:58

Tutaj muszę potwierdzić, że to nie sarkoidoza lecz brak magnezu wywoływał u mnie takie stany poddenerwowania - pomimo, że jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem. :lol: Dawniej uzupełniałem magnez zażywając tabletki drożdżowe "Levitan" mają całe bogactwo witamin z grupy B oraz dużą dawkę magnezu. Kiedy na początku roku dowiedziałem się o sarkoidozie i nadmiarze niektórych witamin to odstawiłem wszystkie suplementy diety i witaminy, na efekty niedoboru magnezu nie musiałem długo czekać. :D Ale już po kilku dniach kuracji magnezem wszystko wróciło do normy - jednak sok z aloesu nie wpływa na uspokojenie systemu nerwowego. Muszę złożyć reklamacje :P
Irek
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 34
Rejestracja: 21 marca 2010, 18:37
Lokalizacja: Teklinów


Postautor: ciapulka » 11 lipca 2011, 18:41

Podczas stosowania sterydow i po odstawieniu mam duze problemy z koncentracja. Takze w wyniku stresu mam zaniki pamieci i nie kontroluje tego co mowie. Niestety to mi nie pomaga w znalezieniu pracy :(

Czy to normalne i jak mozna to kontrolowac?

Dziekuje za jakiekolwiek wskazowki ;)
Awatar użytkownika
ciapulka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 11 lipca 2011, 17:44


Postautor: Haniula1010 » 11 lipca 2011, 22:58

Witaj Ania :D
Proponuję Ci w Naszych historiach opisać całą historię choroby - od samego początku i z dolegliwościami włącznie. Będzie nam /Tobie zresztą też/ łatwiej uporządkować wiedzę o ...
Wiesz, każdy z nas - a nie jesteśmy przecież lekarzami - udziela rad trochę z własnych doświadczeń, no i z literatury - dlatego lepiej mieć wszystkie dolegliwości "w kupie" :wink:

Miałam mniej więcej takie same dolegliwości: zaniki głosu, zmiana barwy, rwanie się głosu /brak powietrza/, no i problemy z koncentracją...Nie chcę Cie straszyć - mnie nikt nie potrafił pomóc. Może trochę zmieniło się na lepsze po pewnym czasie - ale w dalszym ciągu mam z tym problem...
A jak u Ciebie z tarczycą? nie masz przypadkiem niedoczynności? Ja o te swoje problemy obwiniam trochę i tarczycą, ale jak jest - do końca nie wiem
Pozdrawiam ser5decznie :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: ciapulka » 12 lipca 2011, 12:54

Hej Haniula,

Okolo 10 lat temu podejrzewano u mnie niedoczynnosc tarczycy. Prawdopodobnie juz wtedy choroba zaczela pokazywac swoje sarkostyczne rogi :D

Mam nadzieje, ze sport i zdrowe odzywianie oraz brak stresu mi pomoga ;)

Pozdrawiam serdecznie. Dodam moja historie na tablice Nasze historie ;)
Awatar użytkownika
ciapulka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 15
Rejestracja: 11 lipca 2011, 17:44


Re: psychika

Postautor: sama40stka » 31 stycznia 2014, 17:14

zajrzałam do tego wątku, bo od miesiąca mam stale obniżony nastrój, dół, nie wiem, czy to depresja? Sterydy biorę już 3 i pół miesiąca, czy one mają wpływ na nastrój? Funkcjonuję normalnie, radzę sobie z obowiązkami, ale znajomi coraz częściej mnie pytają ,,co taka smutna?'', martwi mnie to, nie chcę, aby ktokolwiek u mnie widział obniżony nastrój oprócz bliskich osób. Nigdy nie byłam specjalnie radosna, ale nigdy też nie odczuwałam takiego dołka jak od miesiąca.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: psychika

Postautor: Robert » 31 stycznia 2014, 19:06

Sterydy biorę już 3 i pół miesiąca, czy one mają wpływ na nastrój?

Mają, i to one mogą być przyczyną dołka. Im dłuzej bierzesz, tym większe huśtawki nastrojów możesz mieć, zarówno depresje, jak i napady euforii.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: psychika

Postautor: sama40stka » 02 lutego 2014, 09:40

Tak podejrzewałam, że może być to wina sterydów, bo przecież jakichś większych kłopotów nie mam, stanów euforii nie mam, ale pojawiła się nerwowość, której do tej pory nie miałam, zdarza mi się krzyczeć na kogoś bez szczególnego powodu.Postanowiłam, że będę ludzi informować, że biorę sterydy, żeby wiedzieli, czego się po mnie spodziewać.
sama40stka
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 134
Rejestracja: 18 lutego 2013, 19:57
Lokalizacja: Toruń


Re: psychika

Postautor: Robert » 02 lutego 2014, 10:55

To o czym piszesz na 90% jest skutkiem ubocznym sterydów i powinnaś też, oprócz informowania innych, starać się takie zachowanie kontrolować. Nie jest to łatwe, ale już sama świadomość przyczyny takich zachowań może pomóc.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Objawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron