wieczerza wigilijna

Maryna, gotuj pierogi!

Postautor: ulcia_I » 28 grudnia 2009, 04:33

Mi najbardziej smakowała zupa grzybowa z łazankami - mojaj mamy i oczywiście mój tort makowy :))
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Pollo » 25 listopada 2010, 11:19

W marketach dzrewka pięknie przystrojone i mikołaje ubrane zachęcają do zakupowego szaleństwa, w "biedronce" już brakuje przypraw korzennych, barszczu i mikołajów z czekolady co oznacza jedno przyszli święta, no prawie :D

Z doniesień prasowych wynika że będzie drogo:

Przed świętami Bożego Narodzenia do sklepów trafi mniej karpi niż przed rokiem. Producenci szacują, że od 15 do nawet 30 procent. Do tego ryby na wigilię będą droższe.

źródło

Świąteczna kolacja spustoszy nasze portfele - twierdzą eksperci. Podrożeją warzywa, chleb, czy nabiał. Bo, choć VAT rośnie dopiero od 1 stycznia, to wielu sprzedawców wykorzysta gorący, przedświąteczny okres by podnieść ceny.

źródło

no to mamy święta, ogarnęła was już gorączka zakupów? 8) Przyznam się że mnie powaliło i będąc wieczorem w sklepie wrzuciłem do koszyka masę makową, nie wiem po co mi to już teraz, chyba mi się udzieliło, dopiero w domu do mnie to dotarło. Chyba trzeba upiec makowca na niedzielę.
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: Bohun » 25 listopada 2010, 16:11

Pollo, nie siej propagandy... Takie święta są tylko raz w roku...cały rok się na nie czeka. To taki czas kiedy człowiekowi chce się do człowieka. Nie niszczmy sobie tego takimi pierdołami jak tam zacytowałeś. Poza tym, co roku przed świętami jest to samo, jeszcze się nie przyzwyczaiłeś ? Co roku ludzie płaczą że podwyżki od Stycznia, że czynsze i paliwo, a po świętach zostały puste portfele i długi.. ale co roku przeżywają. Nie żebym był ignorantem w stosunku do samo-destrukcyjnej ekonomi przeciętnego Kowalskiego, bo sam jestem głową rodziny, mam małe dziecko i pracę pod znakiem zapytania. Chodzi o to, aby w człowieku na czas świąt panował błogi spokój, totalny wyluz, chodzi o klimat świąt. A to że co roku straszą nas podwyżkami to już nie żadna nowość. Jak mam 32 lata tak co roku to słyszę, już się rzygać tym chce za przeproszeniem. W zeszłym roku mówili że karpi będzie o 50% mniej przez powodzie - jakoś nigdy nie słyszałem by na którymś stole ich zabrakło w Polsce. A w tym roku to co ?... tsunami Karpie wypłukało czy zielone ludziki podwędzili dla eksperymentów ? To jest za przeproszenie sranie w banie aby przyzwyczaić ludzi do tego, do czego przyzwyczajeni już powinni być - do wysokich cen. Nie warto sobie tym zawracać głowy. Poczuj magię świąt Pollo i tym się rozkoszuj... dzyń dzyń dzyń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bohun
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 264
Rejestracja: 08 listopada 2010, 15:23


Re: wieczerza wigilijna

Postautor: Nusia » 17 grudnia 2013, 19:51

Już za tydzień... wigilia. Z rodziną przy stole zasiądziemy, opłatkiem się przełamiemy. Na stole barszczyk z uszkami, grzybowa, ryby, kapusta z grzybami, pierogi, smakołyki. I...zabraknie makówek. I ...nie będzie z nami tych, bardzo nam bliskich, którzy odeszli. I właśnie dlatego między innymi nie będzie makówek. Nikt nie zrobi tak pysznych jak ..moja mama.
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk


Re: wieczerza wigilijna

Postautor: elzbieta0 » 18 grudnia 2013, 08:19

elzbieta0
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 87
Rejestracja: 12 listopada 2012, 15:16
Lokalizacja: londyn


Poprzednia


Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron