DIETETYCZNIE

Maryna, gotuj pierogi!

DIETETYCZNIE

Postautor: Nusia » 29 października 2013, 19:33

Myślę, że każdemu z nas troszkę diety nie zaszkodzi. Proponuję proste, a dobre i szybkie danie.
Filet z kurczaka myjemy i wrzucamy do woreczka takiego do pieczenia (Jan niezbędny lub z Biedronki). Do niego dorzucamy ziemniaczki ( dwa trzy na osobę pokrojone w niezbyt małe kawałki), do tego pokrojone w półcentymetrowe plasterki buraczek, marchewka, cebula i zgnieciony ząbek czosnku. Wsypujemy ciut soli, łyżeczkę papryki słodkiej, ciut papryki ostrej, pół płaskiej łyżeczki majeranku, tymianku (mogą być świeże zioła) i zawiązujemy worek, kręcimy i miętosimy go aby wszystko wymieszać ale żeby worek nam nie pękł. Wkładamy w tym zamkniętym woreczku do piekarnika-150 stopni termoobieg lub 170 bez termoobiegu - 15 minut, później obniżamy temperaturę do 140 i już bez termoobiegu po 45 minutach, wyjmujemy z piekarnika, wysypujemy na talerz do tego suróweczka lub ogóreczek kiszony, konserwowy i obiadek gotowy. Smacznego
Co ważne (przynajmniej dla mnie ;) ) bez mycia garów (woreczek wyrzucamy i po kłopocie ;) )
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk


Re: DIETETYCZNIE

Postautor: Robert » 29 października 2013, 20:44

To wszystko bez oleju, masła itd?
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: DIETETYCZNIE

Postautor: Nusia » 30 października 2013, 19:32

Tak,tylko mięsko, warzywka i przyprawy i do woreczka (do pieczenia) zakręcić zamknąć dołączoną do woreczka spinką i do pieca. Oczywiście można dodać łyżeczkę masła lub oliwy ale naprawdę bez niczego jest ok wystarczają przyprawy. To wszystko puszcza swój sok, soki się mieszają z ziołami i jest smaczne. No i filet nie jest suchy co często się zdarza jak smażymy go na patelni.
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk




Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron