Tiramisu

Maryna, gotuj pierogi!

Tiramisu

Postautor: Gemini » 16 grudnia 2013, 17:23

Czy ktoś robił tiramisu i ma sprawdzony, wypróbowany przepis, którym mógłby się podzielić. W necie są przepisy, ale jeżeli ktoś z Was robił i wie jak wychodzi to chętnie skorzystam z wiedzy :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Tiramisu

Postautor: Haniula1010 » 16 grudnia 2013, 18:35

Hej Renia :)
Robiłam kiedyś Tiramisu z przepisu internetowego. Wybierałam taki, który miał dużo pozytywnych opinii, ale mimo wszystko wyszedł mi za rzadki. Owszem, był dobry, tylko... w większości musiałam go zjeść sama :oops: Później już jakoś nie próbowałam. Niemniej... hmmm, może by tak na święta dać mu jeszcze raz szansę...
Jakby ktoś się podzielił wiedzą na temat - również była bym wdzięczna :tancze: :slonko:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: Tiramisu

Postautor: Robert » 16 grudnia 2013, 18:45

Ja robiłem tiramisu z torebki :lol:
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Tiramisu

Postautor: Gemini » 16 grudnia 2013, 23:34

Robert ..zaraz mi się nasunęła uwaga .. że w większości robią z mascarpone :)

a serio, to mam wymontowany piekarnik i na jakiegoś makowca podłączę się do rodziny, ale jakieś drugie ciasto miło by było mieć, a tiramisu dobrze smakuje i ładnie wygląda.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Tiramisu

Postautor: Nusia » 20 grudnia 2013, 22:49

Ja zrobiłam tak, według wskazówek koleżanki . ..i wszystkim smakowało, więc może Wam też posmakuje ;)
750 g serka mascarpone, schłodzonego
4 duże jajka, białka i żółtka oddzielnie
2 paczki biszkoptów -najlepiej podłużne
3 duże łyżki drobnego cukru
1 szklanka świeżo zaparzonej, mocnej kawy
kakao do oprószenia
50 ml likieru Amaretto(może być rum)
Zaparzyć kawę, przestudzić.
Żółtka utrzeć z cukrem na jednolitą, kremową i jasną masę (szybko wychodzi mikserem). Dodać serek mascarpone i wymieszać, aż do połączenia mas (można się wspomóc mikserem). Dodać kieliszek likieru. Ubić białka na sztywno i już wtedy bardzo delikatnie wymieszać z masą serową.
Biszkopty wyłożyć na blachę, do formy lub pucharków(jak kto woli). Kawę wylewać łyżką na biszkopty, by nią nasiąkły; ewentualnie można w niej moczyć biszkopty, lecz bardzo krótko - szybko rozmiękają.
Na biszkopty wyłożyć warstwę masy. Na ser ponownie wyłożyć biszkopty, namoczyć kawą. Nałożyć drugą warstwę sera, wyrównać. Wstawić do lodówki, najlepiej na noc aby masa dobrze stężała. Zanim podamy należy oprószyć leciutko kakao.I ...zjeść. Smacznego
Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową
Awatar użytkownika
Nusia
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 213
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 18:51
Lokalizacja: śląsk


Re: Tiramisu

Postautor: ARABELA36 » 25 lutego 2014, 11:40

Pycha zrobie takie na pewno :)
Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się małymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf
Awatar użytkownika
ARABELA36
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 963
Rejestracja: 21 października 2010, 21:16
Lokalizacja: Ruda śląska




Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron