Pierniczki

Maryna, gotuj pierogi!

Pierniczki

Postautor: Haniula1010 » 08 grudnia 2009, 00:50

Hej!
Zbliżają się Święta i i większość Pań Gospodyń Domowych ;) ogarnia szał pieczenia /nie piszę tu o sprzątaniu :( /.
Ja mam problem z drobnymi pierniczkami, które były by jadalne nawet dla Babć ;) .
W zeszłym roku upiekłam partię bardzo wyśmienitych ;), ale musiałam je zjeść sama. Jakoś przez prawie dwa tygodnie nie chciały zmięknąć ;) /. W tym roku też sobie je upiekę, ale nie chciałabym wyjść na egoistkę :lol:/.
Będę wdzięczna za wszystkie sugestie- /wiem, że w internecie przepisów jest tysiące, ale mi chodzi o jakiś wypróbowany/.
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: typisb » 11 grudnia 2009, 08:23

na prawdziwe pierniczki na święta (chyba że, wielkanocne :-) ) już grubo za późno, także możesz sobie darować pieczenie, zaoszczędzisz dużo czasu np. na mycie okien albo coś takiego, ja kupię gotowe, marketów jak mrówków...
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Haniula1010 » 11 grudnia 2009, 22:47

Odpuścić sobie pieczenia pierniczków- nigdy w życiu. Nawet gdyby miały mi wyjść kamieniaki na święta wielkanocne :wink:

Tu nawet nie chodzi o te pierniczki- co o sam rytuał pieczenia, lukrowania, zdobienia, próbowania czy już zmiękły- /zresztą do ostatniego pierniczka w pudełku ;)/, tych zapachów w domu itd., :lol:
Wczoraj właśnie sobie rozmieszałam ciasto /taką średnią z kilku przepisów ;)/ i teraz pozwalam mu ze dwa dni odpocząć w chłodzie. Zobaczymy co mi z tego wyszło. Na pewno nie będą to takie tradycyjne ciasteczka - bo dodałam jeszcze kakao - ale, sprawdzimy jak długo pobędą.

A dla nas nawet najbardziej nieudane ciasto domowe jest lepsze niż to z marketu. Przynajmniej znamy jego składniki.
Pozdrawiam :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: typisb » 12 grudnia 2009, 17:50

A ja się zrobiłem leniwy :D , bo wprawdzie robię zawijaniec drożdżowy z makiem z bakaliami, ale tan mak od pewnego czasu kupuje gotowy w markecie i odpadła następna świąteczna tradycja w moim domu: mielenie maku, a pamiętam jako dziecko to był dla mnie prawdziwy hit.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Podróżnik » 13 grudnia 2009, 11:22

Przepis!!!! Proszę bardzo... Nie mój - zdobyczny, ale sprawdzony od lat więc podaję dalej :lol: Pierniczki są pyszne, porcja duża. Ja również nie wyobrażam sobie przedświątecznych przygotowań bez pieczenia pierników - zapach w domu i sam klimat w kuchni jest nie do zastąpienia :) :) :)

Składniki pierników:
1,5 kg mąki
5-6 jaj
0,5 kg miodu / najlepiej prawdziwego /
10 dkg kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka amoniaku / rozpuszczony w mleku /
0,5 kg cukru
1 paczka drobnych rodzynek
0,5 kg tłuszczu - stopionego / ja używam masła /
12 dkg migdałów / paseczki /
12 dkg orzechów włoskich / rozdrobnić /
2 paczki korzeni
2 łyżki cynamonu
lukier / do daję do niego odrobinę cytryny /

Wykonanie jest proste, do jajek dodaję cukier, miód, tłuszcz i mąkę wymieszaną z przyprawami, proszkiem i amoniakiem - na koniec bakalie.Z ciasta po rozwałkowaniu na grubość 1 cm wycinam foremkami pierniczki o różnych kształtach i po upieczeniu nakładam lukier a czasem czekoladę. Pycha! Muszę je chować przed domownikami - do Świąt niewiele zostaje! Smacznego! Ze świątecznym pozdrowieniem. Danka
:lol:
PS. A co do maku to podrzucę Ci mój do zmielenia HI HI :)
Do tortu makowego, który robię na Święta masa sklepowa się nie nadaje....
Podróżnik
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 40
Rejestracja: 13 marca 2009, 22:01
Lokalizacja: wielkopolska


Postautor: Haniula1010 » 13 grudnia 2009, 23:03

Dzięki Danusiu :D
Spróbuję wypróbować Twój przepis w przyszłym roku, bo w tym już zrobiłam ciasto pierniczkowe. Na razie sobie jeszcze odpoczywa, ale jutro zamierzam się w końcu zabrać do pieczenia. Zobaczę co mi z tego wyjdzie :wink:. Składniki są podobne do tych w Twoim przepisie - trochę inne tylko proporcje /robię z 1kg, mąki/.

Masę makową tylko raz kupiłam w sklepie :roll: . Jak dla mnie była zbyt "aromatyczna" :D . Ale ponieważ też jestem leniwa, jeszcze nie wiem czy będę piekła coś makowego co wymaga przecieranego maku :wink:

Pozdrawiam pierniczkowo :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Pollo » 03 września 2010, 10:02

Ooo już czuję święta w powietrzu, uwielbiam pierniki, pieczemy co roku już około końca października stertę blatów piernikowych, które przez miesiąc z kawałkiem miękna zapakowane w wory w piwnicy, by w pierwszej połowie grudnia przełożyc je kremem i oblać czekoladą, robimy tego sporo i rozdajemy jako prezenty rodzinie i znajomym, są wyśmienite, część zawsze mrozimy i wyjadamy do maja :wink: :P

Wszyscy na to czekają, więc chyba dobre :wink:

Mam nadzieję, że odstawię do świąt sterydy, bo już mnie skręca na myśl o piernikach, a nie znam przepisu na pierniki bez mąki i miodu :twisted:

Mój przepis jest prosty, litr miodu, pół kg cukru, pół kg masła, około 150ml ciemnego piwa, przyprawy (ile wlezie), 6 jajek, amoniak, soda, a mąki (ile przyjmie do fajnej konsystencji coby się dobrze wałkowało)

To co na zielono podgrzewam na małym ogniu, potem zaparzam przyprawy (ale uwaga bo gotowa mieszanka zawiera mąkę i może wyjść budyń), a po ochłodzeniu dodaję resztę i mieszam na gładką konsystencję. Jeżeli odstawiam na noc to robię luźniejszą konsystencję, a do wałkowania od ręki gęściejsze ciasto. Wałkuję blaty około 3 milimetrowe, od razu wkładam do piekarnika i fajnie rosną :)

Po upieczeniu są miękkie, ale twardnieją na kość wraz z stygnięciem. To też odkładam je na miesiąc zafoliowane by miękły.
Przekładam marmoladą i kremem (jakimś bez jaj) by mogło długo postać, a potem smaruję gorzką czekaoladą.
Z tego samego ciasta robię pierniczki na choinkę, dziecko ma z tego wiele radości, zazwyczaj trzeba przed samymi świętami dorabiać, bo szybko myszy wyjadają pierniki ze schowka :lol: :P
Pollo
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 309
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 17:03
Lokalizacja: południe kraju (bardziej na zachód)


Postautor: Robert » 03 września 2010, 18:41

Mam nadzieję, że odstawię do świąt sterydy

Rok to minimum.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Smaczości, pyszności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron