Bollywood inaczej

Spotkania z książką, filmem, muzyką...

Bollywood inaczej

Postautor: renia2 » 21 lipca 2008, 10:28

Kupuję mamie Bollywood. Teraz gazetówki, wcześniej normalne.
Sama po wielkich bólach obejrzałam "prognozę pogody" tzn. Czasem słońce, czasem deszcz. 3 godziny. Kilka dni mi to zajęło. Da się obejrzeć.
I w ramach kupowania bollyfilmów trafił się jeden, o którym mamcia powiedziała, że jest dziwny i mam to obejrzeć. Może się spodoba.
I dziw nad dziwy-zadziałało.
Filmidło nazywa sie Don.
Taki kryminalik i sensacyjka. Muzyczka mi podeszła w połączeniu z tymi bollytancerzami. Tu nowoczesna muzyczka, bez tych ich pień, a stroiki niby nowoczesne, ale inaczej niż u nas.
I wsiąkłam przy 3 piosenkach.
A i akcja chwilami też przyjemniutka. Szczególnie jak się naparzają.
Wg mnie powinni już być nieżywi dawno, a chojraczek główny bohater nie do zdarcia. W filmie to normalka, ale tu ma swój dodatkowy urok. Jakiś taki klimacik się zalągł.
Kryminalik sensacyjny , a ubawiłam się lepiej niż na niejednej komedii.
Możecie zobaczyć; znakomicie odpręża; jak komedia do śmiechu.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: AMELIA » 19 sierpnia 2009, 22:21

Nawet nie wiedziałam, że mamy tu taki kącik. Ja się zakochałam w takim filmiku Fanaa :) Polecam nawet tym, którzy nie przepadaja za takim gatunkiem bo to raczej trochę romansik, sensacyjno-dramatyczny. Nic pozatym z gatunku bollywood narazie nie widziałam ale fanna mnie urzekła.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: typisb » 20 sierpnia 2009, 11:39

Wprawdzie Milioner z ulicy mi się podobał (moja ocena 7/10), ale ten film nawet nie leży obok Bollywood. Filmy typowe z Bollywood to romansidła (moja opinia i tylko moja opinia :lol: bardzo niskiego polotu, przeplatane tańcem regionalnym z podskokami. Najlepiej aby występował Shah Rukh Kha, na widok, którego kobiety mdleją i drżą na całym ciele.

ps. Od mojej przyjaciółki z Rosji wiem, że ten gatunek filmu cieszy się tam wśród pań dużym powodzeniem, widzę, że u nas też :wink:
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: ela m » 21 sierpnia 2009, 10:23

A wiecie że będą w Polsce takie przedstawienia pt. The Merchants of BOLLYWOOD?
http://www.makroconcert.com/pl.php/even ... bollywood/
Ja widziałam chyba tylko 2 filmy z Bolluwood, ale na te pokazy się wybieram :D
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie




Wróć do Trochę kultury

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron