***KINO***

Spotkania z książką, filmem, muzyką...

Postautor: typisb » 13 października 2009, 22:37

A ja dziś byłem na projekcji filmu Australia z Kidman, mimo, że stereotypowy, czyli ona słaba ale kochliwa, on silny i piękny, i jeszcze jest ten zły, wredny, i mimo, że trwał bite 3 godziny - podobał mi się. Kobiety chlipały, bo dobrzy wygrali a źli przegrali! Przed projekcją niespodzianka, występ muzyka grającego na oryginalnym instrumencie Aborygenów.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Mary » 18 października 2009, 09:48

Piotrze, mnie również podoba się Australia... Nie byłoby tego fimu, gdyby nie dzieciak... , który opowiada tę historię :D Cała trochę naiwna fabuła w ogóle mi nie przeszkadza. Polecam
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: typisb » 18 października 2009, 10:17

Fajnie, że Tobie się podobał. Ja wczoraj zobaczyłem Volver z Penelope Cruz, film reklamowany jako komedia, ale dla mnie był to dramat, życie kobiet w Hiszpanii nie jest łatwe- dodam, warty zobaczenia, szczególnie tym narzekalskim. Po tym filmie, byłem w stanie właściwie ocenić i zrozumieć Cień Wiatru.

Jestem pod wrażeniem film: Palimpsest – thriller z w reżyserii Konrada Niewolskiego z Chyrą, czyli polski, mroczny i pełen zagadek. 10/10
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Tilien » 17 listopada 2009, 15:31

2012 czyli Koniec Świata, byłam, widziałam.

Koniec Świata. Wzmożona aktywność słońca powoduje na Ziemi zjawisko podobne do efektu kuchenki mikrofalowej (piszę z punktu widzenia gospodyni domowej xD). Temperatura jądra ziemi podnosi się, wysychają jeziora, wybuchają wulkany, następują przemieszczenia płyt kontynentalnych. Kataklizm na miarę Apokalipsy ( nie ma ona jednak odniesienia do Biblijnej Apokalipsy z aspektu religijności i wiary). Ziemia zapada się pod całymi miastami. Ogromne tsunami pochłaniają lądy przelewając się przez Himalaje. W zasadzie nikt nie ma szans przeżycia. Jedynie wielkie szychy tego świata. Głowy państw i ich rodziny, osoby genetycznie odpowiadające wymogom, co do przedłużenia gatunku ludzkiego i ci, których stać na wykupienie miejscówki na Arce (jednej z siedmiu zaplanowanych) za milion euro od osoby. W to wszystko wepchnięty wątek rodziny "po przejściach". Kobieta, jej były mąż, dwoje ich dzieci i nowy partner kobiety. Na deser bohaterski prezydent Stanów Zjednoczonych, jego piękna córka i młody naukowiec. Bez takich wstawek nie może się obejść żadna "hollywoodzka" produkcja.

Szczerze? Przez pierwszą godzinę nudziłam się ciutkę, a potem zaczęły się fajerwerki. I tu muszę pochwalić twórców za niesamowite efekty specjalne. Naprawdę warte obejrzenia. Co poza tym utkwiło mi w pamięci po tym filmie? To jak mały jest człowiek wobec żywiołów i jak bezdusznie może podchodzić do być lub nie być bliźnich, którzy stoją na niższym poziomie społecznym. Jest, jak jest. Dla polityków jesteśmy bydłem. Może z nielicznymi wyjątkami.
Ogólnie zależnie od wrażliwości osobniczej każdego z Nas ten film może okazać się amerykańsko-umoralniającą bajką na dobranoc, lub obrazem, który rzeczywiście potrafi wyzwolić prawdziwe emocje.
W skali od 1-10 dałabym góra 6 (9 za efekty).

Dziękuję Państwu za uwagę. :D
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2009, 18:55 przez Tilien, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: typisb » 17 listopada 2009, 19:38

2012, również byłem, jeśli będzie koniec to taki sobie wyobrażam, wielkie bum i po wszystkim. Efekty specjalnie wtłaczają, mnie przygniotło bardzo mocno, jeśli chodzi o fabułę, no cóż, tu liczyły się tylko efekty :D

Dla równowagi psychicznej obejrzałem Symetrię (nasz rodzimy) głęboki film o przemianie i o naszym wymiarze sprawiedliwości. Polecam.

Aby jeszcze się wyrównać jeszcze wrzuciłem Zabić wspomnienia z Adamem Sandlerem, o przyjaźni i o tym, że każdy ma drugą szansę. Ciekawy, również polecam.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: typisb » 01 stycznia 2010, 20:25

"Dom zły" - obowiązkowy film, dla tych co pamiętają PRL, najwyższa nota. Niestety młodzi nie zrozumieją, odnośników do braku cukru, paszportów i papierosów, tak jak moi synkowie. Film toczy się podczas wizji lokalnej, w wiejskim domu, gdzie popełniono morderstwa i ... Należy obejrzeć, niestety wychodzą mankamenty techniczne, czyli głos nie zawsze jest czysty, a należy się bardzo wyraźnie wsłuchiwać aby w pełni zrozumieć grozę tego filmu.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: ulcia_I » 01 stycznia 2010, 22:14

Byłam na 2012- trzeba zobaczyć ze względu na efekty specjalne-10 pkt.
Byłam na REWERS- trudo mi się wypowiedzieć- znakomita gra gł.bohaterów....
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Tilien » 03 stycznia 2010, 20:49

Był już może ktoś na "Avatarze", albo wybiera się w najbliższym czasie? Jestem ciekawa czy warto. Kusi mnie żeby iść, tyle, że nie mam z kim, bo moje Najmilsze nie jest zainteresowane. Muszę sobie skołować towarzystwo :D Film wygląda na mało babski więc łatwo nie będzie. :wink:
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: typisb » 03 stycznia 2010, 21:12

planuję w sobotę :D
koleżanka była w Łodzi w I-max i była zachwycona, ale stwierdziła, że jest bardzo męski, ze względu na ilość bitw.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2010, 19:20 przez typisb, łącznie zmieniany 1 raz
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Barbara » 03 stycznia 2010, 21:58

Słyszałam ze jest OK ,czytałam recenzje ,zdjecia super ,
,i ja bym go z przyjemnoscia obejrzała ,,/ale nie ma z KIm hahahhaa /
Tyle ze do was =mam troszke za daleko ,,,hahaha
Napiszcie jak wrazenia ,,,usmiech :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Tilien » 04 stycznia 2010, 20:46

typisb mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. :twisted:
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: typisb » 09 stycznia 2010, 23:03

Avatar - taka współczesna Pocahontas, biały człowiek jest wredny i dla szmalu zrobi wszystko, zabije i zniszczy przyrodę (zresztą zgdzam się z tym). Efekty, nie powiem ok, myślę, że wybiorę się do Poznania latem do I-maxa. Polecam. 8/10

Operacja Dunaj - komedia PL, myślę, że z niektórych spraw nie wolno robić sobie "jaj", i taką sprawą jest inwazja na CSSR, zresztą komedia też nędza 4/10 :sad:

Krucjata w dżinsach - ok, familijny, dzięki niemu dowiedziałem się, że w Europie były krucjaty dziecięce w 1212 r. - zaskoczyłem się. :shock:

Mimzy - familijny, tamat sf, dwójka dzieci ratuje świat, ten w przyszłości, jest ok.

Kamienny krąg - fr. thiller, - raczej niedorobiony, miałki taki, ale na pewno ciekawszy niż M- jak miłość :D
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Gemini » 22 stycznia 2010, 20:00

Byłam na "Templariuszach...." - film mi się podobał.
Honor i miłość, wszystko ładnie pokazane bez holyłudzkiego blichtru, co jest jego atutem. ( produkcja skandynawaska) Ładne plenery, dobra gra aktorska. Film wypada wiarygodnie, opisując klimat XII w.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: arty » 03 czerwca 2010, 23:36

:) polecam trzy SMACZNE filmy - moje ulubione w kategorii dobra kuchnia
1. Zielone Smażone pomidory (1991)
2. Uczta Babette (1987)
3. Czekolada (2000) with Johnny Depp

takie antykwaryczne perełki... :) :)

Przypomnial mi się żart:
" Oglądamy z rodziną reklamy na Polsacie, a tu nagle FILM!!!"

TV nie oglądam... ale próbowałam kiedyś obejrzeć film w Polsacie.... :roll: :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: typisb » 14 lipca 2010, 21:57

Shrek Forever - wprawdzie wersja 3D za jaką nie przepadam, ale film dla mnie rewelka, porównywalny do cz. 1. Zabawa przednia, raczej dla dorosłych.

Shrek wpada w kłopoty, i jeszcze raz musi udowodnić swa miłość do Fiony. Pomagają mu w tym Osioł i Kot. Zabawa przednia.
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


PoprzedniaNastępna


Wróć do Trochę kultury

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron