inne sarko ??????

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

inne sarko ??????

Postautor: teo64 » 03 marca 2012, 20:13

Witam mam na imię Patrycja trafiłam na forum niedawno czytam i czytam ,tyle tutaj wiadomości postanowiłam napisać może pomożecie mi rozwiązać mój problem opiszę go tak po skrócie - :-( chorowałam na nowotwór piersi w czasie badań kontrolnych -PET -wykazało powiększenie węzlów chłonnych we wnękach płuc z podwyższonymi wartosciani SUV wskazującą na proces nowotworowy -pierwsza diagnoza to oczywiscie przerzuty i wstępna chemia ,ponieważ nie wiadomo jaką chemię podać zlecono badania najpierw bronchoskopia EBUS która nie wykazała nic potem medinastinoskopia i tutaj ku mojej ogromnej radosci wynik brzmi "nie stwierdza się komórek nowotworowych , :lol: natomiast jest sarko bylam u lekarza nie mam żadnego leczenia badania kontrolne robię co 3 m-ce tk od ostatniego nic się w wyniku nie zmieniło węzy sie nie zmiejszyły ale też nie urosły ,natomiast moje samopoczucie jest coraz gorsze ,szczególnie na zmianę pogody poprostu ciężko mi oddychać ,mam duszności ,uczucie ciężkości w klatce piersiowej ,szbko się męczę ,czytałam kochani o różnych waszych dolegliwościach związanych z ta chorobą i wydaje mi się ze moje nie za bardzo pasują :-( zapytam jeszcze czy możliwe jest aby przy tej chorobie były problemy z paznokciami dłoni ?(odkleja mi się płytka paznokcia w 3 palcach robiłam badania i nie wykazały zakażenia )wydaje mi się że paznokcie się pogarszają kiedy przychodzi właśnie taki okres duszności :-( ostatnio wogóle czuję się fatalnie przy odkasływaniu ciągle dorywa m się taka galaretowata wydzielina :-( proszę jeżeli możecie się wypowiedziedzieć na mój temat ,może coś podpowiedzieć będę bardzo wdzięczna pozdrawiam Pati
teo64
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 19:47


Postautor: Gemini » 03 marca 2012, 23:52

Witaj Patrycja :)

Na wstępie trochę napiszę o sarko. Sarkoidoza, jak zapewne doczytałaś, na początku nie jest leczona, tylko jest obserwowana, tak bywa w typowych przypadkach. U Ciebie węzły stoją, wiec z pewnością lekarze też tylko je obserwują.. Co do paznokci, to oczywiście są one bardzo ważnym wskaźnikiem w organizmie w ogóle. Zmieniają się podczas niektórych chorób min. oddechowych, kardiologicznych, onkologicznych. Przerobiłam łamanie się paznokci, rozdwajanie i takie paznokcie w "pionowe paski" Tak, że na pewno mówią, że Twój organizm choruje, z jakiej przyczyny się tak zachowuję, trudno powiedzieć, pewnie za przyczyną obu chorob. Wydzielina, przy chorobach z płucami i oskrzelami to norma, najlepiej zapytać lekarza, tutaj możemy jedynie ogólnie opisać, co się dzieje w sarko. U Ciebie nakłada się inna choroba, jej leczenie i skutki po nim, więc sama rozumiesz. Sarko mogła się właśnie pojawić z powodu osłabienia organizmu inną chorobą. Nikt nie wie skąd ona się bierze, więc każda przyczyna jest prawdopodobna. Pytaj o te rzeczy, o które pytasz tutaj, swoich lekarzy, oni wiedzą jak byłaś leczona i dlaczego pewne rzeczy się dzieją i czego są skutkiem.

Z takich praktycznych porad babuni :):) przy zalegającej wydzielinie, należy dużo pić, wtedy ona łatwiej daje się " wyrzucić" :) Poza tym , jak pisałam, każde leki i zioła raczej powinnaś konsultować z lekarzami.

Jesteś bardzo dzielna, pozdrawiam Cię serdecznie. Dbaj o siebie. :flower:
I pamiętaj jak masz wątpliwości ciśnij lekarzy jak cytryny, niech wyznają jak na spowiedzi i tłumaczą, co i dlaczego, się dzieje :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Barbara » 04 marca 2012, 08:55

Witaj Patrycjo :bukiet:
Renatka-Gemini bardzo ładnie ci odpisała ,,a ja podpisuje sie pod jej słowami
dodam tylko ze- inne sarko - to norma :)
Każda osoba chora na sarkoidoze, to inny przypadek ,,
ale twoje objawy sa bardzo czesto wymieniane na forum /ciężko mi oddychać ,mam duszności ,uczucie ciężkości w klatce piersiowej ,szybko się męczę /
Z tego co zrozumiałam wynik z medinastinoskopia-wskazał na sarkoidoze i ona tam jest .
teraz twoje ciało walczy z ta choroba i pocieszajacy jest fakt ze nie ma pogorszenia i ze jestes pod opieką specjalistów .
Patrycjo jest duza szansa ze choroba zniknie i zycze ci tego z calego serca ,
Tak jak pisze Renatka ,,dbaj o siebie ,,duzo odpoczywaj ,,unikaj stresu ,rób badania i mysl pozytywnie ,,jak trzeba szukaj odpowiedzi u lekarzy ,,,nie odpuszczaj problemów ,,
czeka cie cicha walka ,,ale napewno sie uda ,
zapraszamy na forum ,myslami bedziemy cie wspierac i czekac na dobre wiadomosci :) trzymaj sie
basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 04 marca 2012, 11:51

Witaj Patrycjo :)
Co do problemów z oddychaniem, szybkim męczeniem, odkrztuszaniem itp to takie objawy są częste przy sarko, natomiast przyczyny odklejających się paznokci należy szukać gdzie indziej, najlepiej u dermatologa.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: teo64 » 04 marca 2012, 17:52

Witam dziękuje bardzo za odpowiedzi :wink: pobiegam jeszcze po forum jesteście prawdziwą skarbnicą wiedzy ,jak dobrze że się tu znalazłam .Sami lekarze jeszcze niewiele wiedzą na temat tej choroby, na pewno sami wiecie jak trudno dzisiaj o dobrych (takich po prostu ludzkich ) którzy wszystko powiedzą i wytłumaczą a wierzcie mi wiem co mówię moja przygoda z doktorami trwa już od 2000r pozdrawiam Was Pati :wink:i dużoooooo zdrowia życzę
teo64
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 19:47




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron