Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Postautor: mkolakow » 24 lipca 2016, 14:13

Witam Wszystkich. Od trzech miesięcy miałem uporczywy kaszel. Na początku czerwca zaczęły mnie mocno bloeć stawy. Najpierw biodrowe, potem kolanowe, na końcu kostki wraz z ich sporą opuchlizną. Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który zlecił podstawowe badania. Potem skierował mnie do pulmonologa. Do tej pory miałem zrobione: badanie krwi, RTG klatki piersiowej, spirometrię, tomograf komputerowy i podstawowe badania lab. W końcu czerwca dowiedziałem się, że na 95% mam sarkoidozę. . Po konsultacji z pulmonologiem i torakochirugiem stwierdzono, że wszystko wskazuje na sarkoidozę I stopnia. Torakochirug zasugerował wykonanie badania EBUS lub mediastinoskopię z wskazaniem na to0 drugie badanie. Mam umówiony termin na 2 sierpnia do DCChP we Wrocławiu. Teraz jednak zastanawiam się czy na tym etapie potrzebne jest tak inwazyjne badanie. Chiałbym jeszcze skonsultować to z jakimś innym lekarzem, który zajmuje się leczeniem sarkoidozy. Czy znacie jakiegoś dobrego specjalistę z Wrocławia lub Dolnego Śląska. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Wszystkich.
mkolakow
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2016, 10:46


Re: Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Postautor: Basta » 24 lipca 2016, 15:48

Witaj Mariusz. :D
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)

Zapraszam - http://www.swietochlowice.biz
Awatar użytkownika
Basta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 278
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 11:50
Lokalizacja: Świętochłowice


Re: Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Postautor: Robert » 25 lipca 2016, 18:07

Witaj Mariuszu

Na tym etapie, bez badań wycinka żaden lekarz nic więcej ci nie powie. Nie ma sensu szukanie dodatkowych konsultacji.
Zanim zrobią ci mediastinoskopię, powinieneś spróbować powalczyć o EBUS.
Ryzyko jest takie, że jak się nie uda to i tak czeka cię to drugie, przedłużony pobyt albo kolejna wizyta w szpitalu, ale jak się uda, to unikniesz zabiegu.
Mediastinoskopia też nie jest jakaś straszna, ale po to są nowe wynalazki, takie jak EBUS, żeby z nich korzystać.
Z drugiej strony mediastinoskopia daje gwarancję wyniku, a EBUS niekoniecznie.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Postautor: Barbara » 26 lipca 2016, 16:54

:bukiet: Witaj Mariusz
Badania dadzą pewnośc czy to sarkoidoza ,
według mnie- lepiej miec wynik histopatologiczny/trzeba wykluczyć inne choroby,na razie to przypuszczenia lekarzy /.
Poradzisz sobie :ok:
pozdrawiam i dobrych wyników życzę :)
basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Witam Wszystkich - Mariusz z okolic Wrocławia

Postautor: mkolakow » 03 sierpnia 2016, 09:44

Dziękuje za odpowiedzi.
W ostatnim czasie intensywnie szukałem jakiegoś specjalisty, który ostatecznie powiedziałby co mam zrobić. Trafiłem do pani dr Kasperkiewicz-Skałeckiej z Wrocławia, która przyjmuje w poradni chorób płuc i zajmuje się leczeniem sarkoidozy. Byłem u niej prywatnie. Po wywiadzie i oglądnięciu wyników badań stwierdziła, że na początku powinno się wykonać EBUS-a, ale powiedziała też, że pacjentów w tej chorobie zawsze na początku się obserwuje i potem dopiero podejmuje jakieś działania, podaje się leki itd. W tej chwili mam odroczony zarówno EBUS jak i ewentualnie mediastinoskopię. Pod koniec września mam zrobić kontrolną tomografię porównawczą i zobaczymy co dalej. Zatem zamiast dzisiaj mieć mediastinoskopię (bo taki miałem termin), odpoczywam sobie w domu. Pani dr powiedziała, żeby postawić właśnie na odpoczynek, spokój i zminimalizować stres.
Pozdrawiam wszystkich.
mkolakow
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2016, 10:46




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron