Witam wszystkich

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Witam wszystkich

Postautor: wjolka » 06 lutego 2018, 20:23

hej,
Mam na imię Jolka, i kilka tygodni temu stwierdzono u mnie sarkoidozę... a wszystko zaczęło się 27.11.2017 od zwykłego kaszlu, który na początku leczyłam sama, domowymi sposobami twierdząc, ze to jakiś wirus... jednak po kilku dniach czułam się coraz gorzej i poszłam do internisty... stwierdziła - zapalenie oskrzeli i dał antybiotyk... po tygodniu brania antybiotyku kaszel nie ustępował, wydzielina była zielona a ja nie maiąłm siły jej odkrztusić... kolejna wizyta u internisty i zmienił mi antybiotyk na inny... po 3 dniach widząc, ze on mi tez nie pomaga poszłam na kolejną wizytę i stwierdzono , ze to może być atypowe zapalenie płuc i dali kolejny antybiotyk i rtg klatki piersiowej kazali zrobić... na rtg wyszły powiększone węzły chłonne, a ponieważ w 10/2016 wykryto u mnie rak jajnika i przeszłam operacji z tym związaną, to zasugerowali delikatnie, ze to może być przerzut, a zapalenia płuc nie ma... no ale kaszel pozostał, więc udałam się do pani pulmonolog i ona dała kolejny antybiotyk i powiedziała, ze jak mnie podleczy to zrobi mi tomografię komputerową klatki piersiowej. Kiedy wzięłam 2 dawkę antybiotyku jelita odmówiły posłuszeństwa i przestałam brać cokolwiek oprócz probiotyków...robiłam sobie inhalacje z soli i berodual i to mi pomogło na kaszel... no i nastały święta Bożego Narodzenia, więc cieszyłam się, ze chociaż tę infekcję mam za sobą, ale moja radość nie trwała długo, bo wyskoczył rumień guzowaty, w postaci opuchlizny stóp, guzy na łydkach i bolące stawy...no i dopiero ten rumień dał światło lekarzom, ze moje problemy z płucami to prawdopodobnie sarkoidoza... dostałam skierowanie do szpitala na Banacha, zrobili bronchoskopię i potwierdzono sarkoidozę... przerzut nowotworu wyeliminowali, choć ja naprawdę była bardzo spokojna... bardziej ten rumień mi doskwierał i nie mogłam się doczekać kiedy on minie.. trwał prawie 8 tyg..... Obecnie jestem w trakcie robienia pozostałych badań. Zaczęłam dużo czytać o tej sarkoidozie i znalazłam to forum. Bardzo ciekawe wątki i tematy tu poruszane są i cieszę się, ze mogę dzielić się z Wami moimi doświadczeniami zw. z sarkoidozą.

Pozdrawiam wszystkich ciepło
wjolka
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2018, 02:22


Re: Witam wszystkich

Postautor: Robert » 06 lutego 2018, 23:51

Jolu, witaj w klubie :)
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Witam wszystkich

Postautor: Haniula1010 » 07 lutego 2018, 03:30

Witaj Jolu :)
Twoja przygoda z sarkoidozą zaczyna się od rumienia więc jest nadzieja, że będzie to przygoda raczej krótkotrwała /oby, oby ;) /.
Rumień faktycznie jest bardziej dokuczliwy niż inne przypadki sarko, ale leczenie za to lepiej rokuje.
Cieszymy się, że nas odnalazłaś :roza: :serducho:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Re: Witam wszystkich

Postautor: Jurek » 07 lutego 2018, 11:50

Witaj Jolu, :slonko:
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Re: Witam wszystkich

Postautor: Barbara » 11 lutego 2018, 10:31

Witaj Jolu :bukiet:
zapraszamy do współtworzenia forum , i napisania swojej historii w Naszych historiach ;)
Może twoja historia( kiedyś ),,,komuś pomoże i pokieruje ;)
Dużo przeszłaś , :serducho: mam nadzieje ,że sarko łagodnie przejdzie w stan obserwacji ,,,,,,,,,
Razem łatwiej napisz jak wyszły badania ,,,
trzymaj się i pisz z nami pozdrawiam basia ;)
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Witam wszystkich

Postautor: Gemini » 12 lutego 2018, 10:57

Witaj :) to dobrze, że nas odnalazłaś. Jesteśmy też na FB, ale tutaj jest nasza "biblioteka" taka kopalnia wiedzy, gdzie w poszczególnych zakładkach możesz znaleść opis choroby, spojrzenie na leczenie, spisane doświadczenia pacjentów i inne nie związane z chorobą, rzeczy :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Witam wszystkich

Postautor: Basta » 26 lutego 2018, 20:03

Cześć Jola. :)
Ile razy poszedłem między ludzi, mniejszym wróciłem człowiekiem.
Seneka Starszy (Retor, Lucius Annaeus Seneca 55 r. p.n.e. - 40 r. n.e.)

Zapraszam - http://www.swietochlowice.biz
Awatar użytkownika
Basta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 278
Rejestracja: 16 czerwca 2016, 11:50
Lokalizacja: Świętochłowice




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron