Nowa na forum

Masz ochotę się przywitać? Nie krępuj się :)

Nowa na forum

Postautor: KI » 07 października 2010, 17:53

Witam wszystkich forumowiczów,
Aktualnie mam podejrzenie sarkoidozy i biegam po lekarzach.
Zaczęło się u mnie to wszystko w dziwny sposób, dostałam zapalenia kaletki stawu łokciowego. Po tyg. brania antybiotyku i diclofenaku łokieć się wyleczył, a pokręciło mi obustronnie stawy skokowe. Opuchlizna, gorące i czerwone stawy plus ból przy chodzeniu. Dodajmy do tego popoludniowo szczególnie utrzymującą się gorączke, ogólne samopoczucie jak przy grypie no i potliwość, szczególnie w nocy.
Rumienia na podudziach nie mialam, ale na przedramionach takie czerwone wypukle guzki które ustąpiły po kilku dniach. Jestem na leku dicloduo i stawowe objawy sie poprawiły. Opuchlizna praktycznie zeszła, nie bolą jak chodzę.
Trafiłam do reumatologa który wysłał mnie na dodatkowe badania m. innymi RTG klatki piersiowej- w opisie płuca bez zmian, nieco powiększone cienie wnękowe i zalecenie wykluczenia zmian węzłowych/sarkoidozy.
Jutro pewnie dostane skierowanie do pulmunologa.
Potrzebuję waszej opinii- czy może to być ta forma ostra sarco? Jakie badania myslicie ze jeszcze mnie czekaja?
Liczę na wasze wsparcie i pomoc, bo dla mnie to zupelnie cos nowego...
KI
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2010, 17:07


Postautor: Robert » 07 października 2010, 20:52

Witaj!
Jeżeli trafisz do szpitala to czeka Cię standardowy zestaw badań czyli ponowne rtg, może tomograf, ekg, spirometria, gazometria, bronchoskopia, usg, badania krwi i moczu i inne badania wg uznania lekarza prowadzącego. Powyższy zestaw może być całkiem inny, możemy tylko gdybać.

Czy to może być ostra postać sarko? Może, a nawet, sądząc po opisie, jest to bardzo prawdopodobne.

Pozdrawiam
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Welcome:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron