Neurosarkoidoza - opis przypadku

Artykuły na temat Sarkoidozy, dyskusja

Neurosarkoidoza - opis przypadku

Postautor: meg45 » 18 listopada 2013, 12:26

Kochani!
Poniżej zamieszczam link do artykułu medycznego, będącego opisem przypadku 33.letniego pacjenta chorego na neurosarkoidozę m.in. z objawami psychotycznymi:

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads ... 6_2012.pdf

Niestety to opis bardzo ciężkiego przypadku tej choroby, który jednak może pomóc w ewentualnych poszukiwaniach "optymalnej" terapii lub przestrzec przed bagatelizowaniem pewnych objawów, mogących pojawić się przy sarkoidozie;
ja skorzystałam z tego artykułu, usiłując pomóc mojemu bratu z neurosarkoidozą przy próbach dogadywania się z lekarzami, co do ew. zmiany terapii;
pozdrawiam

Małgosia
meg45
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 48
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 18:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: Neurosarkoidoza - opis przypadku

Postautor: Barbara » 18 listopada 2013, 20:01

Dzięki Małgosiu - :)
dzięki takim artykułom dowiadujemy się czegoś nowego o tej chorobie ,,prawde mówiąc też zaskoczyła mnie ilośc objawów -zaburzenia psychiczne,Zaburzenia poznawcze , zaburzeń pamięci świeżej i dawnej, trudności wzrokowo-przestrzennych i zaburzeń koncentracji. :-|

I pisze tam :::Następnie dołączyły się objawy uszkodzenia obwodowego układu nerwowego,w postaci neuropatii typu aksonalnego (potwierdzone w badaniu elektroneurograficznym),
A ja mam identyczny wpis na badaniu emg :gafa:
upssssssssss ale ja nie podaje się :lol: będzie dobrze :paker: niedługo robie ponowne emg ;) może się polepszyło :lol:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Neurosarkoidoza - opis przypadku

Postautor: meg45 » 19 listopada 2013, 20:38

Basiu!
Mam nadzieję, że ominą Cię te koszmarne "atrakcje" związane z neurosarkoidozą!
Mój brat tymczasem przeszedł operację głowy, gdzie neurochirurg zamontował mu pod czaszką zastawkę, która odtąd będzie regulowała ciśnienie płynu m.r.;
wdało się bowiem wodogłowie, będące skutkiem działania /prawdopodobnie/ ziarniny sarkoidalnej, która doprowadziła do przewlekłego zapalenia opon m.r;
póki co, neurochirurdzy uratowali mu życie, a dalsze leczenie ma poprowadzić pewien młody pasjonat, który był jego lekarzem na pulmonologii w Katowicach-Ligocie;
on jeden wyraził chęć leczenia mojego brata i on jeden ma jakąś koncepcję na to leczenie! Jak tylko mój brat wyjdzie z kliniki z neurochirurgii, stawiamy się u tegoż doktora i bierzemy byka za rogi! Trzymaj kciuki i ofiaruj modlitwę w tej intencji, Basiu! Bo ja juz za Was - sarkoludki - od dawna się modlę...
pozdrawiam :serducho:
Małgosia
meg45
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 48
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 18:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Re: Neurosarkoidoza - opis przypadku

Postautor: Barbara » 02 lutego 2014, 18:14

Znalazłam info o neurosarkoidozie -chyba nie mamy tego linku -Robert jakbym się powtarzała usuń proszę posta :roza:
Zapraszam :)
PRZYCHODZI DR HOUSE DO RADIOLOGA. NEUROSARKOIDZA - TRUDNOśCI DIAGNOSTYCZNE.
http://symposium.pl/plakaty/show_poster.php?poster_id=21&chapter=3
Zdrówka życze wszystkim :)
ps. polecam przejście do np.stron 4.rezultaty ,5 .wnioski
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do O Sarko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron