Będą nas badać globalnie

Artykuły na temat Sarkoidozy, dyskusja

Będą nas badać globalnie

Postautor: Mała » 19 października 2016, 16:44

Witajcie, nie widziałam gdzie o tym napisać - dzisiaj byłam na kontroli w poradni pneumologicznej - i sympozjum z sarkoidozy ma swój wydżwięk - rozmawialm z moją panią doktor i mam teraz przy każdej wizycie mówić o innych dolegliwościach które przez innych lekarzy mogą nie być kojarzone z sarkoidoza - będą nas badać globalnie
Mała
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 351
Rejestracja: 11 sierpnia 2008, 19:01
Lokalizacja: Gdynia


Re: Jak minął dzień

Postautor: Barbara » 19 października 2016, 18:12

To bardzo dobra wiadomośc ,,,i budzi iskierkę nadziei że może coś się zmieni :)
Fajnie że nam o tym napisałaś :onajego:
Ja niestety spotykam lekarzy ,ktorzy nie interesują się sarkoidozą
powiedziałabym nawet że informowanie lekarzy o sarkoidozie -raczej mi szkodzi :gafa:

Pozdrowienia dla wszystkich :serducho:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Re: Będą nas badać globalnie

Postautor: Gemini » 19 października 2016, 19:26

To dobra wiadomość, ale pewnie dotyczy to wyłącznie Gdańska, za sprawą Pani Doktror Dubaniewicz. W naszym rejonie, a mam za sobą wizytę, niestety te standarty nie dotarły,. W moim przypadku informacja, ze mam objawy poza pulmonologiczne i najprawdopodowniej związane są one z sarko, bo tyle to już, dzięki forum, wiem, dostałam sugestie stawienia się najpierw u rodzinnego lub specjalisty adekwatnego do schorzenia. Tak, że nie moge podzielić radości Małej.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Re: Będą nas badać globalnie

Postautor: Robert » 19 października 2016, 19:33

Ja pojechałem tydzień temu na wizytę z opisem TK i moją panią doktor interesowały tylko płuca. Głośno pominęła wszystkie uwagi, które nie dotyczyły jej specjalności, a kilka ich miałem. Wnioskuję wiec, że ten program działa tylko u was.
Na koniec wizyty, gdy zagadałem ją o lekarzy innych specjalności z Wrocławia, którzy mają jakieś pojęcie o sarkoidozie, to szybko zapędziła mnie do kąta. Zapytała mnie jakich mam na myśli, a pierwsze co mi przyszło do głowy to rumień i reumatolog, a ona na to że rumień sam w sobie nie jest chorobą, że jest tylko jej uzewnętrznieniem i po rozpoznaniu pacjenci i tak trafiają do niej.
Oczywiście piszę w skrócie, bo pani doktor zalała mnie słowotokiem, którego powtórzyć nie potrafię i szybko pożałowałem, że w ogóle ruszyłem temat.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Re: Będą nas badać globalnie

Postautor: Gemini » 21 października 2016, 09:17

W tym miejscu, jak widać po przypadkach Roberta i moim i nie tylko, nasza integracja ma sens. Może kiedyś aura Gdańska rozciągnie się na cały kraj......
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL




Wróć do O Sarko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron