[b]ALERGIA[/b]

Artykuły na temat Sarkoidozy, dyskusja

[b]ALERGIA[/b]

Postautor: PAWEL » 15 lipca 2008, 09:38

Witam

Jestem ciekawy czy osoby, które są chore na sarko mają także problemy z alergią. Ja osobiście mam alergię na pyłki jak i pokarmową.

Ostatnio ku mojemu zaskoczeniu :shock: dowiedziałem się iż szczepienia przeciw alergii mogą spowodować zatrzymanie rozwoju sarko.
PAWEL
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 30
Rejestracja: 30 marca 2008, 17:31


Postautor: agga » 15 lipca 2008, 12:30

Hej :D
Ja jestem alergiczką, niestety, i to od niedawna, od kiedy przyplątała się sarko. Powalają mnie pyłki, i chemia ( kosmetyki ) , i na nieszczęście - chlor w wodzie. Muszę się myć w przegotowanej, co jest bardzo upierdliwe. Biorę leki , przynajmniej nie cieknie mi stale z nosa i widzę coś :)
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: renia2 » 21 lipca 2008, 10:15

Ja mam uczulenie na pszczółki. Strasznie silne. Odczulałam się.
Pulmonolog teraz przy sarko nie radziła iść na kolejne, bo to ingerencja w układ immunologiczny. Ale mimo odczulania i tak puchłam , że tylko pędem na izbę przyjęć i zastrzyk w żyłę i odczekać , czy jedna dawka wystarczy. Rozumiem więc jej podejście-skoro i tak było nieciekawie, to po co drażnić sarko. I tak i tak wizyta na izbie przyjęć i tam szybko zastrzyk. Nie ryzykuję.
U was odczulanie może pomaga w większym stopniu, więc i może sarko też się uspokaja.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: Robert » 21 lipca 2008, 19:07

@ agga
Powinnaś rozejrzeć się za filtrem do wody z wkładem węglowym, np coś takiego --->Filtr nakranowy
Tylko musisz przed zakupem upewnić się czy filtr można stosować do ciepłej wody.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: agga » 22 lipca 2008, 11:45

Dzięki, Robert :D Już od pewnego czasu kombinuję z różnymi filtrami i innymi cudami, ale bezskutecznie.
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Robert » 22 lipca 2008, 16:43

W sklepach z rybkami są uzdatniacze wody, neutralizują chlor i inne paskudztwa zawarte w wodzie wodociągowej, ale to chyba drogi interes i nie wiadomo czy skuteczny.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Gemini » 20 sierpnia 2008, 19:59

Witaj Pawełku
Co do alergii i sarko, to nie wiem czy one powodują jedna drugą, ale ja posiadam obie te choroby.Jednak z moich przemyśleń wynika ze osoby z alergią sa podatne na sarko. Mimo że ja nie byłam uczuleniowcem typowym, czyli katar, swędzenie oczu co roku przez całe życie, to w dzieciństwie dla odmiany miałam nietypowe objawy typu -jednego roku owrzodzenie rąk, drugiego-ropienie oczu do zaklejenia włącznie, więc coś z uczuleń we mnie siedziało. Dodam że wszystko to miało miejsce zawsze na wsi. To mi dało do myślenia przy sarko. Do tego zasłyszałam kiedyś taki tekst lekarza laryngologa, ze może sarkoidoza powoduje ze stajemy się alergikami albo alergia powoduje sarkoidozę. Pewnie to była luźna myśl lekarza, a może gdzieś o tym czytał ( z pulmonologiem co prawda nie rozmawiałam na ten temat) Mimo tego przeleciałam w myslach swoje życie zdrowotne i stwierdziłam że może było we mnie coś, i pomysłam tu o tych objawach z dawnych lat, co pozwoliło sarkoidozie mnie znaleść???? Pozdrówki i zdrówka R.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Robert » 20 sierpnia 2008, 23:09

Ja nie mam alergii na nic, jedyne co mój organizm traktuje jako intruza to streptomycyna.
Istnieje teoria, że sarkoidoza może być chorobą autoagresywną.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Gemini » 21 sierpnia 2008, 17:53

No i taka jest sarko, wspólny mianownik w objawach ( i to tez nie do końca ) i kompletne rozstaje w skojarzeniach przyczyn.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Barbara » 21 sierpnia 2008, 20:16

:) Hej witam ,ja chyba skłoniłabym sie do wersij =ze sarkoidoza powoduje alergie ..
Naleze do osob z kłopotami , zadziwia mnie moje ciało ,ostatni rok to kilka porzadnych uczulen ,i złe wspomnienia .obiecałam ze porobie dodatkowe testy ale zrezygnowałam,, chyba brak wiary w sens ,brak jakies motywacj ze strony lekarzy ,
I chyba kasa ,tz .brak hahhahaa mogłam zrobic prywatnie testy :P jednak sa drogie ,przytloczyło mnie to wszystko :?
Zaczelam sie czuc jakbym sobie sama szukała chorób .. :oops:
Ale był czas ze chciałam wiedziec na co jestem uczulona ,wydawało mi sie ze wystarczy wizyta u lekarza on skieruje na testy i bede wszystko wiedziala :wink: Myliłam sie :wink: Nikogo nie obchodziły moje alergie hihihi :wink:

,,z tego co wiem /pisałam o tym / ale napisze w temacie .Mam alergie na histamine ,roztocze mączne i aspargus ?
alergia na nabiał .
Uczulenie na niesterydowe leki przeciwzapalne ,
Uczulenie na Jod
astma aspirynowa .
Masci ze sterydami i zle reaguje na leki

Miałam tylko kilka testów około 20 moze? ,zrobiono mi je na pulmunologi .
U dermatologa stwierdzono ze mam nietypową alergie ,typu póżnego ,,
czyli reaguje po kilku godzinach .i ciezko jest ocenic na co jestem uczulona .???
Czy zrobiłam cos zeby to wyjasnić 8) -moze za mało ,ale to okazało sie trudne i kosztowne .
Teraz odstawiłam nabiał ,staram sie jesc to co moim zdaniem mi nie zaszkodzi ,,,omijam rzeczy z wit.D.
Alergie to nic dobrego ,naprawde dały mi popalic :cry: ,,a to uczulenie na kontrast pamietam do dzis :cry: To był koszmar :lol:
Pozdrawiam i oby alergie nas omijały ,trzymajcie sie ,,Basia .
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do O Sarko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron