Kto ma kotka i wie, jak mu poprawić apetyt ?

czyli luźne rozmowy przy kawie

Kto ma kotka i wie, jak mu poprawić apetyt ?

Postautor: Tigerek » 08 lipca 2011, 09:49

Kiziula miała w poniedziałek operację, pełna kastracja, do usunięcia macica (początki zapalenia) i jajniki. Metoda hakowa czyli małego cięcia. Narkozę zniosła przecudownie, następnego dnia zupełnie w porządku, ale:

Na stan dzisiejszy:

- siusiu w porządku, aczkolwiek raz dziennie, bo prawie cały dzień śpi,
- mało pije, jak coś to dopajam strzykawką, ale jest z dnia na dzień z tym lepiej;
- sporo śpi, co zrozumiałe

Ale najgorsze, że prawie nie je ... na dobę zjadła kilka chrupeczek, sos z połowy saszetki dla kociąt. Z chęcią i tempem wciągania spaghetti wrąbała paluszka mięsnego, nie wymiotuje. Ale te paluszki zwykle nawet najedzona do wypęku i tak wcinała. Brzuszek miękki, zapalenia na pewno nie ma.

Wczoraj i przedwczoraj miała objawy regularnej rui (tarcie karkiem, wypinanie zadka, miaukolenie), zdaniem wetki to reakcja szokowa na nagłe usunięcie hormonu z organizmu, minie, i faktycznie objawy są o wiele łagodniejsze. Dostaje antybiotyk w tabletkach, być może to muli jej żołądek - jeszcze do poniedziałku włącznie po pół tabletki ma dostawać. Przy rui zwykle też mniej jadła. Może odchorowuje zabieg i stres :?:


Może i panikuję, ale jak naczytałam się skutków głodówki u kotów (zapalenia trzustki, stłuszczenia wątroby).... Żeby było śmieszniej to w przerwach w śnie to całkiem ochoczo się bawi. Na chorą nie wygląda, gdyby nie ten brak apetytu... Próbowałam wszelkiego dosmaczania, każdego rodzaju karmy, jaką do tej pory jadła, nic, ledwo ociupinkę. Wczoraj wieczorem podałam jej trochę mleka w strzykawce, jeśli nie toleruje laktozy to najwyżej w końcu poleci do kuwety (od poniedziałku tylko siusia), jeśli toleruje - dostała trochę cukrów i białka.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Wróć do Pogaduszki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron