Zabiegi kosmetyczne

czyli luźne rozmowy przy kawie

Zabiegi kosmetyczne

Postautor: ela m » 15 kwietnia 2009, 13:11

Pytanie do kobietek mam
Czy po diagnozie zrezygnowałyście z jakichś zabiegów kosmetycznych, np laserem ?
Pytałam się w poradni czy są jakieś przeciwwskazania, to usłyszałam że nic nie wiadomo,ale na wszelki wypadek powinnam unikać zabiegów wykonywanych z użyciem prądu. Jednak tyle jest nowoczesnych zabiegów i kosmetyczka mówiła mi ze na kursach jakie przechodzą przez użyciem konkretnego sprzętu omawiane są przeciwwskazania, ale nie ma wśród nich sarkoidozy.
I tak się zastanawiam czy jeśli coś jest dozwolone np kobietom w ciąży to my musimy sobie odmawiać? Chodzi mi np o wprowadzanie ampułek ultradźwiekami czy mikrodermabrazję.
Któraś z Was sie tym interesowała?
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: Haniula1010 » 15 kwietnia 2009, 19:20

Elu :D
Interesujący temat poruszyłaś. Niestety nigdzie nie spotkałam się z taką tematyką. Wczoraj na "moimmieście"odbywał się czat z lekarzem pulmonologiem. Padały różne pytania -na ogół bardzo ogólne jak i ogólnikowe odpowiedzi. Ciekawa bym była odpowiedzi na takie pytanie :lol: , niestety nie przyszło mi do głowy :wink: Pozdrawiam :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Robert » 16 kwietnia 2009, 07:51

Elu,
Sarkoidoza sarkoidozie nierówna. Czynnikiem stymulującymi chorobę jest stres i w ponad połowie przypadków, promienie słoneczne. Inne przyczyny są nieznane. Na pewno mocno trzeba ograniczyć, albo wykluczyć wizyty w solarium.
Sarkoidoza skóry to kolejny problem. Nie każdy ma jej objawy.
Poza tym, b. ważnym czynnikiem są aktualnie zażywane leki. Wiadomo, że leczą nas najczęściej sterydami, a te powodują ścienienie skóry, utrudniają gojenie ran itd.
Myślę, że temat wymaga indywidualnego podejścia, i w razie wątpliwości, konsultacji u dermatologa.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ela m » 16 kwietnia 2009, 10:58

No dobra :-)
ale ja nie mam sarkoidozy skóry, nie biorę leków i nie korzystam z solarium
Np mikrodermabrazja to takie jakby mechaniczne ścieranie naskórka ale za pomocą urządzenia podłaczonego do prądu (coś jakby szlifierka :wink: )
Jest mnóstwo zabiegów nie powodujacych ściemnienia skóry, a nierzadko wręcz przeciwnie.
Trudno wymagać do kosmetyczki wiedzy większej niż od specjalisty z poradni sarkoidozy. No to jak zwykle nic nie wiadomo.
Trzeba mi się chyba przyzwyczaić i poeksperymentować na sobie...
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: Robert » 16 kwietnia 2009, 16:36

Yyyy... nie miałem na myśli ściemnienia skóry, a ścieńczenie, chyba złego słowa użyłem.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 16 kwietnia 2009, 17:16

Hej moze i ja sobie pogadam :)
A ja jednak ,,bym nie testowała na sobie , :oops: ,,
Elu nie masz sarkoidozy skóry ,ale masz sarkoidoze ,,,

jak zareaguje twe ciało nie wiesz >????i nikt nie wie,,,

Ja wiem ze zmiany skórne jest ciezko leczyc i jest to na chybił -trafił ,, :(
,
naprawde na forum sa osoby które przeszły koszmar z sarko -skóry ,,,
szczególnie kobiecie ciezko sie pogodzic ....
Gdy chodziłam na dermatologie widzialam piekne młode kobiety z okropnymi zmiannami :-( /nie sarko sam nie wiem zreszta od czego -poprostu w poradni gdy razem czekalismy ///

Nie warto :wink: Ryzykowac ,,wiem z doswiadczenia ze zmianny skórne moga sie pojawic z dnia na dzien
Nie strasze tylko prosze ,patrze codziennie na swe kolana ze strachem zeby zmiany sie nie roszerzały ,lub nie wystapiły na twarzy ,,,,/i tak mam jedna mała plamke nad okiem /
Zastanów sie prosze :-P ,,pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 16 kwietnia 2009, 18:08

Basiu nie strasz, nie można znienormalnieć tylko dlatego, że ma się sarko.
Oglądałem stronę o mikrodermabrazji i myślę, że to nic co mogłoby zaszkodzić, o ile nie ma się zmian skórnych, ani nie jest się aktualnym sterydobiorcą, ani tuż po terapii. Równie dobrze mogło by zaszkodzić mydło albo myjka do peelingu.

Ps
Mam taką szlifierkę, ale używam do zupełnie innych rzeczy.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 16 kwietnia 2009, 19:34

Moze :D tak troszeczke postraszyłam :wink: ,,usmiech ,,
ale naprawde tak mysle ,,

Wiem ze pewnie kosmetyczka ,kaze podpisac oswiadczenie i zrobi zabieg ...

Ale nie warto ,zbyt duze ryzyko ,,
Naprawde te głupie plamy -nic nie rusza ... :(

Tylko ze przysłowie mówi ze kto nie ryzykuje ten nic nie ma,,,
czyli ja zostaje brzydka ,,hahaha

Ale moze ja rzeczywiscie Tragizuje ,,w koncu to nie koniec świata ,,,
Wiec powodzenia jakby co :) ,,Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: ulcia_I » 09 lipca 2009, 18:38

No tak - twardy mam orzech do zgryzienia- jestem kosmetyczką z już pewnym stażem.
Sarko jest dla mnie nowa-dopiero od trzech tygodni, ale przyznaję, że nie "trafiła" mi się klientka, która powiadomiłaby mnie o tej chorobie. Albo takich nie miałam, albo po prostu nie informowały mnie o tym.
Firmy, ktore przeprowadzają szkolenia kosmetyczne nawet nie znają pojęcia sarko-tego już jestem pewna.Inaczej jeśli chodzi o sterydy, zdecydowanie nie robiłabym:
-mikrodermabrazji
-makijażu permanentnego
-zabiegów złuszczających(cosmelan, yellow peel,kwasów).
Przy sterydach skóra jest cieńsza i jest "rzadsza" myślę, że mogłyby pojawić się niespodzianki.
Natomiast jest mnóstwo innych, fajnych zabiegów kosm.,które podtrzymają skórę w dobrej kondycji przez czas leczenia.
A propos mikrodermabrazji- nie jest to zabieg z użyciem prądu! Zdecydowanie-można robić także kobietom w ciąży! Można go porównać do frezarki do pedicure- prąd nie ma kontaktu z ciałem!
Myślę, że nie bałabym się zastosować chorym na sarko ultradźwięków: peelingu kawitacyjnego i sonoforezy- to bardzo efektywny, ale zarazem łagodny zabieg-robiłam osobom "na sterydach" w porozumieniu z dermatologiem.

Dodane po 22 minutach:

Przypomniało mi się!
Ostrożnie z depilacją woskiem, szczególnie na twarzy u osób przyjmujących sterydy!
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Haniula1010 » 09 lipca 2009, 20:22

Ulcia, jak to dobrze, że się ujawniłaś :lol: Dzięki. :)
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: ulcia_I » 30 lipca 2009, 11:49

UWAGA!
Byłam u przesympatycznej lekarki, która mnie wyczerpująco uświadomiła na temat zabiegów. Otóż osoby, które przyjmują sterydy w zasadzie nie powinny wykonywać sobie ŻADNYCH zabiegów ( są wyjątki- po konsultacji z lekarzem prowadzącym); w zasadzie chyba każdy zabieg (poza henną) może prowadzić do "złapania" infekcji- tyczy się zarówno zabiegów na twarz jak i manicure, pedicure, wosku...
Organizm przy sterydach jest b. podatny na wszelkie bakterie, grzyby i.t.p. I nie jest to sprawa braku sterylizacji czy dezynfekcji stosowanej przez kosmetyczkę.
Natomiast u chorych na sarko nie ma żadnych przeciwwskazań do jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych!
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Robert » 30 lipca 2009, 18:44

Chyba, ze ktos ma sarkoidozę skóry... tak sadzę
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: ulcia_I » 31 lipca 2009, 09:49

No tak- o tym nie pomyślałam i nie zapytałam, pewnie dlatego, że sama się z sarko skóry nie zetknęłam. Ale masz rację- wydaje się to oczywiste!
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Gemini » 31 lipca 2009, 14:09

Ja przyjmuje sterydy i niestety dlatego tez zmuszona jestem poddawać się zabiegom woskiem na twarzy. Do tej pory nic mi się nie dzialo a sterydy od 40 brałam już rok i teraz po 8 miesiącach przerwy biorę już 5 miesiąc. Woskowi poddaj się średnooi raz w miesiącu. Na pewno sprawa niższej odporoności ma tu znaczenie ale mam nadzieję ze wosk nie jest az tak inwazyjny i po jakimś czasie nie okaze się ze sobie zaszkodziłam. MOze to tez trochę sprawa indywidualnego reagowania organizmu ?
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: ulcia_I » 01 sierpnia 2009, 10:46

Myślę, że każdy organizm reaguje inaczej- masz szczęście, że nie masz podrażnień. Jak teraz jest wszystko w porządku to ok. - tu nie chodzi o jakieś skutki w przyszłości- tylko o mechaniczne podrażnienie (ew. zerwanie skóry) a takie wyszło by na jaw w przeciągu najwyżej 3-ech dni.

Nadmieniam, że to co piszę wynika tylko z mojego zawodowego doświadczenia. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny, każda skóra inaczej reaguje na te same zabiegi- często same musimy wybrać to co jest dla nas dobre, co pasuje naszej skórze i dobremu samopoczuciu. Niestety bywa tak, że odbywa się to za pomocą prób i błędów!
Pozdrawiam! Ula
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Następna


Wróć do Pogaduszki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron