Pentax k-x

czyli luźne rozmowy przy kawie

Pentax k-x

Postautor: aśka » 24 czerwca 2010, 22:03

czy ktoś na forum foci tym aparatem? początkowo miał być nikon d3000,póżniej nikon d5000 a ostatnio przyplątał się pentax k-x. ten ostatni ma podobne parametry jak przedostatni,ale niższą cenę. dlatego chciałabym poznac opinię osób które focą tym aparatem żeby podjąć w końcu meska decyzje :]
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga,powiedz mu o swoich planach....
aśka
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 89
Rejestracja: 17 listopada 2008, 19:20


Postautor: Grzegorz73 » 25 czerwca 2010, 09:07

Witam.
Ja fotografuję canonem 400D.
Moim zdaniem ten pentax jest dobrym wyborem, jest zresztą często polecany na forach fotograficznych.
Poza tym w tej klasie (amatorskiej), wszystkie aparaty są do siebie podobne.
Za Pentaxem przemawia dodatkowo dobra kitowa optyka, spory wybór tańszych manualnych obiektywów.
Grzegorz73
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 138
Rejestracja: 07 października 2009, 10:43
Lokalizacja: Ruda Śląska


Postautor: Robert » 25 czerwca 2010, 19:32

Wczoraj miałem podesłać Ci linki z opiniami, ale jak poczytałem komentarze użytkowników to okazało się, że polskie strony z testami aparatów nie są obiektywne, czytaj: pisane pod tego kto zapłaci za testy. Identyczne parametry w jednym aparacie są przedstawiane jako zaleta, a w drugim jako słabość, choć są takie same.

Nie wiem gdzie chcesz kupić, skoro twierdzisz, że Pentax jest tańszy, ja znalazłem odwrotne proporcje, Pentaxa można znaleźć od 1900pln, Nikona D5000 od 1750pln, a Nikona D3000 od 1200pln. Ten ostatni jest słabszy od tamtych dwóch.

Opinie użytkowników n/t pentaxa, który wygrywa rankingi (zwłaszcza te zagraniczne), choć ma też mankamenty:
Pentax k-x recenzje
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: aśka » 29 sierpnia 2010, 01:41

hej :)
dzięki za odpowiedzi. Koniec końców kupiłam canona 450d z obiektywem 17-85 IS USM. Znalazłam na allegro,w zestawie była karta 8GB oraz statyw. W sumie dogadałam się z kolesiem poza allegro i kupiłam dość tanio. Narazie jestem zadowolona,chociaz na poczatku byłam przerazona. Nie panowałam nad nim kompletnie,zreszta teraz tez nie ze wszystkim jest tak jakbym chciała zeby było. Ale myslę że wynika to z mojej niewiedzy a nie z winy aparatu.
Nie miałam go jeszcze w górach i jestem ciekawa jakie wyjdą z niego zdjecia. A własnie jakiej firmy macie filtry o ile oczywiscie macie. Chciałabym dokupić polaryzacyjny i połówkowy szary.
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga,powiedz mu o swoich planach....
aśka
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 89
Rejestracja: 17 listopada 2008, 19:20




Wróć do Pogaduszki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron