sarkoidoza u dziecka

Dział nie wymagający logowania.
W tym dziale możesz pisać jeżeli masz problemy z logowaniem, nie potrafisz przejść procesu rejestracji, itd.
Regulamin forum
Dział "Bez biletu" służy wyłącznie zgłaszaniu problemów związanych z logowaniem i rejestracją. Wszelkie inne posty będą usuwane!!!

sarkoidoza u dziecka

Postautor: annag81 » 03 lipca 2011, 09:30

czy ktos spotkal sie z sarkoidoza jelita cienkiego u 5,5 letniego dziecka jakie rokowania leczenie itp.
annag81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 czerwca 2011, 21:08


Postautor: Robert » 03 lipca 2011, 14:48

Sarkoidoza u dzieci występuje niezwykle rzadko, jesteś drugą, może trzecią mamą, która w ciągu kilku lat istnienia forum zajrzała do nas, więc o odpowiedź będzie ciężko...
W sieci znalazłem tylko krótkie streszczenie pracy naukowej opartej na przypadku 8-letniej dziewczynki, u której stwierdzono powiększone węzły chłonne w okolicach trzustki. Nic o efektach leczenia, jedynie wzmianka o wprowadzeniu glikokortykosteroidów.

A co mówił lekarz?

PS
Zobacz ten link: Sarkoidoza - choroba o wielu twarzach
Pełny artykuł do pobrania ze strony w formacie PDF.
Jeszcze go nie czytałem, ale podobno zawiera informacje zarówno o sarkoidozie u dzieci jak i o sarkoidozie jelitowej.

PS2
Namawiam do założenia konta na forum, tak będzie prościej. Otrzymasz dostęp do wielu informacji.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Bez biletu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron