prosze o pomoc

Dział nie wymagający logowania.
W tym dziale możesz pisać jeżeli masz problemy z logowaniem, nie potrafisz przejść procesu rejestracji, itd.
Regulamin forum
Dział "Bez biletu" służy wyłącznie zgłaszaniu problemów związanych z logowaniem i rejestracją. Wszelkie inne posty będą usuwane!!!

prosze o pomoc

Postautor: anegata » 07 listopada 2011, 16:44

pomozcie prosze . potrzebuje kontakt do dobrego lekarza w Warszawie najlepiej. Moj brat od ponad roku bierze encorton i ma uboczne skutki (szum w uszach, wstret do miesa,brat apetutu, depresja) , chemy zmienic lekarza z ul. Płockiej na takiego , ktory by nam pomogl w wyprowadzeniu choroby. Bardzo prosze o namiar. anegata@wp.pl za kazda pomoc dziekuje
anegata
 


Postautor: Robert » 07 listopada 2011, 20:08

Witaj anegata
Klinika na Płockiej ma największe doświadczenie w leczeniu sarkoidozy i jeżeli chcesz zmienić lekarza to najwyżej na innego z tej kliniki.
Przychodnia DANTEX-MED ,ul. Nowolipie 18, 01-005 Warszawa
ul. Nowolipie 25, 01-002 Warszawa - tam przyjmuje Pani doktor Anna Soszka - pulmolog z Instytutu Chorób Płuc ul. Płocka

Druga sprawa to sam przebieg leczenia, przy sarkoidozie w zasadzie lekarz nie ma żadnej alternatywy, sterydy są jedyną skuteczną bronią w walce z tą chorobą, innej drogi nie ma. Zmiana lekarza niewiele tu da. Twój brat może poprosić o zmianę sterydu na inny, np. metypred, który często jest lepiej tolerowany - samo odstawienie sterydów raczej nie wchodzi w grę. Może również poprosić o leki antydepresyjne. Takie huśtawki nastrojów zdarzają się prawie wszystkim na sterydach i w skrajnych przypadkach nie ma innego wyjścia jak sięgnąć po antydepresanty.
Szum w uszach może być objawem podwyższonego ciśnienia - możliwy i bardzo częsty skutek uboczny sterydoterapii - jak i samej depresji. W czasie leczenia należy systematycznie kontrolować ciśnienie.
Brak apetytu to dziwny objaw (może to też depresja?), bo biorący encorton zazwyczaj walczą z nadmiernym apetytem, skutkiem czego prawie wszyscy popadają w otyłość.
Zapraszam również Twojego brata na nasze forum. Tu na pewno znajdzie wsparcie i zrozumienie - nie jedna osoba tego doświadczyła.

Pozdrawiam Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3893
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 10 listopada 2011, 20:05

Witaj anegata :bukiet:
chciałam napisac jeszcze o tym ,,zebyscie pamietali ze większosc skutków ubocznych cofa sie po zakączeniu leczenia .

Niestety sama terapia sterydami jest to cięzki czas dla chorego ,
i wiele osób na forum przeszło przez to ,,lub obecnie to przechodzi :-(

z treści postu wnioskuje ,ze nie macie zaufania do lekarza >?
a to oznacza ze powinniscie go zmienic ,
albo przynajmniej skonsultowac sie z innym lekarzem .........
Brata czeka dłuższe leczenie ,a zaufanie do lekarza to połowa sukcesu .

Zycze wam zeby sie udało ,trzymajcie sie i napisz do nas :wink:
pozdrawiam basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7110
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Bez biletu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron