Wnioski ze spotkania we Włocławku

Statut i Deklaracja Członkowska, wnioski ze spotkań, informacje różne

Postautor: Mary » 16 października 2009, 21:54

No, no Piotrze :) chyle czoła przed propozycją, jak szalec, to szaleć :lol: Robi się naprawdę interesująco...
Pozdrawiam
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: Renata » 16 października 2009, 22:02

A ja przejrzałam stronkę ERS i nie doczytałam o sarko .
Ostatnio zmieniony 16 października 2009, 22:34 przez Renata, łącznie zmieniany 1 raz
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 16 października 2009, 22:24

Jest, jest...

Choroby śródmiąższowe płuc (ChŚP) powstają w wyniku uszkodzenia wyściółki pęcherzyków płucnych, co prowadzi do zapalenia i włóknienia śródmiąższu (tkanki między pęcherzykami płucnymi).

Głównym objawem ChŚP jest postępująca duszność wysiłkowa (we wczesnym stadium choroby), potem duszność w spoczynku (gdy choroba jest bardziej zaawansowana).

Istnieje ponad 200 różnych chorób śródmiąższowych płuc. Do najczęstszych należą: sarkoidoza, samoistne włóknienie płuc, a także choroby wywołane przez leki.

Większość ChŚP występuje rzadko, dlatego dokładne dane odnośnie chorobowości i umieralności są skąpe.


Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: krzysztof73 » 17 października 2009, 09:21

Prowadziłem kiedyś Klub miłośników wiem ile to bieganiny
załatwiania i tym podobnych rzeczy.Wszędzie
mnóstwo przeszkód i postanowiliśmy
go nie rejestrować,później nagle było
nas coraz mniej ,każdy zajęty swoimi
sprawami i nie miał czasu.Także wiem co
to znaczy ,osoba która nas zrzeszy
musi mieć mnóstwo zapału i charyzmy ,bo
lekko nie będzie.Popieram powstanie
stowarzyszenia,ale będzie trudno.
Pozdrawiam!
Krzysztof
Awatar użytkownika
krzysztof73
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 467
Rejestracja: 07 marca 2009, 23:02
Lokalizacja: Szczecin


Postautor: Renata » 17 października 2009, 18:16

Robercie nasz dyrektorze, mam zgłoszenie na grupę warszawską, chce ją poprowadzić Beata111, która była z nami we Włocławku.
Mamy już trzech chętnych do prowadzenia grup terenowych:

1.grupa warszawska - beata111
2.grupa szczecińska - Ania ( nie podała mi nicku, proszę odezwij się)
3.grupa śląska - Renata czyli ja

Proszę podpowiedz jak mam to rozwiązać z powiadomieniem, czy tak ja robiłam ze Śląskiem wysyłać do wszystkich zapytanie z podaniem emailu Ani i Beaty ?

A może lepiej, założyć juz te trzy grupy i wysłać powiadomienie o zapisywaniu się do grupy. Jak to widzisz?
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 17 października 2009, 19:13

Renata
Wczoraj przesłałem Ci maila, jest chętny na Poznań.
Do Ani trzeba po prostu napisać.
Z wszystkimi trzeba porozmawiać, żeby mieli swiadomość tego o czym pisał Krzysztof i Piotr.

Jak zrobię grupy, to zawiadomię.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Gemini » 17 października 2009, 19:29

Hej.... jestem z Poznania i zgłaszam swoj annos - tj. pomocy na terenie Poznania i Wielkopolski. W tym tygodniu nie miałam czasu się wczytac we wszystko. Ze statutami KRSami i takimi tam miałam do czynienia z racji swojej pracy zawodowej ( nie jestem prawnikiem dla jasności ) być może ze ta wiedza praktyczna tez się ciut przyda. Przeczytam wszystko od dechy do dechy jutro, ale moze pominęłam jakieś info bo na "emilu" nie mam nic. Jak coś powinnam dostać to napiszcie jeśli nie to też.

Renata - Poznań
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Renata » 17 października 2009, 20:04

Robert pisze:Renata
Wczoraj przesłałem Ci maila, jest chętny na Poznań.
Do Ani trzeba po prostu napisać.
Z wszystkimi trzeba porozmawiać, żeby mieli swiadomość tego o czym pisał Krzysztof i Piotr.

Jak zrobię grupy, to zawiadomię.


Robert, chyba się nie rozumiemy. Może prościej byłoby porozmawiać przez telefon, bo wydaje mi się , że napisałm czytelnie dwie alternatrywy, które chcę umieścić w powiadamieniu. O czym mam napsiać do Ani, toż wszytko jasne, wyraziła akces prowadzenia Szczecińskiej grupy i mam do niej mailowy namiar. No i nie będę pisać o tym co mówi Piotr i Krzysztof, bo każdy może sobie to przeczytać tutaj.
Nie będziemy robić nadmiernej korespondencji poza forum, bo to się mija z celem.
Zastanawia mnie , dlaczego Gemini, nie dostała emaila, jak wysyłałam seryjną korespondencją wszystkim.
Tak, słusznie jeżeli chodzi o Poznań zgłosił się wczoraj Ryszard, który też był we Włocławku z nami, możemy uznać że chce się tym zająć, w tej sytuacji mamy dwie osoby z Poznańskiego już chętne do pracy, Ryszard i Gemini :)
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 17 października 2009, 21:05

Chyba rzeczywiście się nie rozumiemy.
Telefon odpada, za bardzo cenię swoja prywatność, zresztą to nie ja organizuję stowarzyszenie, chciałem tylko ułatwić przeprowadzenie podziału na regiony.
Jezeli tak Ci sie pali do spotkania na Śląsku, to masz ku temu odpowiednie narzędzia. Nikt nie obrazi się na kolejnego maila, wszak dostajemy ich co dzień na pęczki.
Jeżeli to spotkanie ma być spotkaniem założycielskim to trzeba o tym głośno powiedzieć, bo inaczej ja czegoś nie rozumiem.

Gemini @
mogłaś nie dostać maila z różnych powodów.
Filtr antyspamowy, poczta na onecie, o ile z takiej korzystasz itd,
W wiadomości była prośba o uzupełnienie miejsca zamieszkania(regionu)
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Gemini » 17 października 2009, 22:57

Istotnie mail nie dotarł..mam pocztę na onecie, uzywam Firefoxa przeglądarki i do tego kopnę zraz Herdware z powodów ...chyba serwis gwarancyjny czeka mego Asusika brrrrr
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Renata » 17 października 2009, 22:58

Ok, jeszcze raz po koleji:

1. Chciałam by dopisać do profili skąd są użytkowanicy forum, nie można tego zrobić przez administratora, a niektórzy mają trudności by zrobić to samemu.

2. Napisałam do wszystkich, by zgłosili się do mnie Ci co są ze Śląska, mam dużo zgłoszeń, ale też mam zgłosznia ludzi ze Szczecina, Poznania, Warszawy, którzy by chcieli poprowadzić grupy ze swojego terenu.

3. Mogę oczywiście emailowo powiadomić z mojego terenu, ale nie chcę się w tym momencie spotykać, chcę jedynie stworzyć tę możliwość dla naszej grupy, ale przede wszystkim równolegle dla innych chętnych ze swojego regionu. Nie ma być żadnego zebrania założycielskiego jeszcze, ma być podgrzewanie tematu, by zaraz się nie wypalił.

4. Czekam na Twoją informację, że stworzyłeś grupy, o których mówiliśmy i wtedy powiadomię wszystkich, do jakiej grupy mogą się wpisać i kto jest chętny, by grupe poprowadzić. Czy tak będzie dobrze, czy ma być inaczej?
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: typisb » 18 października 2009, 07:19

ale też mam zgłosznia ludzi ze Szczecina, Poznania, Warszawy, którzy by chcieli poprowadzić grupy ze swojego terenu

ja też się zgłosiłem, meilowo ale jestem Reniu systematycznie omijany w Twoich wypowiedziach - dlaczego?

ps. A może faktycznie lepiej się nie pchać tam gdzie mnie nie chcą?
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


Postautor: Renata » 18 października 2009, 08:16

typisb pisze:
ale też mam zgłosznia ludzi ze Szczecina, Poznania, Warszawy, którzy by chcieli poprowadzić grupy ze swojego terenu

ja też się zgłosiłem, meilowo ale jestem Reniu systematycznie omijany w Twoich wypowiedziach - dlaczego?

ps. A może faktycznie lepiej się nie pchać tam gdzie mnie nie chcą?


Piotrze do mnie napisałeś , że jesteś z Bydgoszczy, ale nie pisałeś mi nic na emailu, że chcesz prowadzić grupę.
Nie odpowiadam bespośrednio Tobie, bo myślałam, że nie chcesz bym się do Ciebie odzywała, na dwa SMS-y i emaila mi nie odpowiedziałeś, ot stąd to wywnioskowałam.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Robert » 18 października 2009, 09:11

teraz rozumiem

Gdy tylko powstaną grupy regionalne sam wyślę zawiadomienie.
Moderatorów grup wyłonię później, bo do tego potrzeba osób które wiedzą mniej więcej jak funkcjonuje forum.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: typisb » 18 października 2009, 09:23

Widzę, że kompletnie się nie rozumiemy.
Nie odpowiadałem ponieważ, dotyczyły przyjazdu do Włocławka, a ja wypowiedziałem się wyraźnie, że nie przyjadę. Dlatego zaproszenie na piwo we Włocławku (notabene nie piję alkoholu) zignorowałem!

Na stwierdzenia typu:
Piotrek ty deklarujac sie napewno nie raz organizowałes takie zloty i nie wiem czemu to zamieszanie
również nie odpowiadałem, zaznaczyłem, że nie jestem Biurem podroży i nie spełniam widzimisię pań!, a to, że jedna nie chce spać z drugą w jednym pokoju bo ta kaszle dobiło mnie kompletnie! Gdzie tu empatia, pro po Stowarzyszenia to należy się zastanowić bo większość będzie kaszleć, charczeć i pochrząkiwać!
typisb
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 519
Rejestracja: 22 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: katar


PoprzedniaNastępna


Wróć do Stowarzyszenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron