Wnioski ze spotkania we Włocławku

Statut i Deklaracja Członkowska, wnioski ze spotkań, informacje różne

Postautor: Barbara » 18 października 2009, 09:30

Hej Piotrek -nie daj sie co ty ,,usmiech ,,
Trzymam kciuki za Bydgoszcz i za Lublin ,,
Usmiech i do dziela ,,,
Renatka nikogo nie omija ,,mysle ze trudno tylko nas ogarnac ,,, :)
A juz poukładac ,,cała Polske :wink:
To wszystko wymaga czasu :wink:
najbardziej sie ciesze ze jednak cos sie dzieje ,,
usmiech dla wszystkich Basia :wink:

ps ,,ja kaszle a nie charcze hihihi :wink:i nie oczekuje ze obcy facet bedzie spełniał me oczekiwania ,,,naprawde trzeba miec wielka fantazje by to zrobic ,,,hahahah
sory za głupawke ,,ale nie przeginaj z tematem pokojowym Basia :wink:
Ja chyba zapraszałam na kawe ,,,a nie na piwko ,,,ale ja pije piwko wiec mogłam pomylic napoje ,,
Zaraz mi sie dostanie od Roberta wiec juz koncze ,,
Robert masz racje to nie na temat ,,,
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Renata » 19 października 2009, 19:05

Dzięki Robert za stworzenie grup regionalnych. Dopisałam się już do śląskiej. :)

Edit: Dostałam pytanie przed chwilą gdzie to się dopisuje. No to mówię, u góry strony głównej po lewej stronie jest Grupa, nad miejscem do logowania i obok Użytkownicy. Wybieramy swój region i prosimy o dopisanie. Administarcja to zaakceptuje i już.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: ela m » 20 października 2009, 09:31

Robert
moderatorów grup to Ty możesz sobie wybierać :wink:
żeby się tylko chętni zgłosili - jak ktoś będzie chciał poprowadzić grupę to i bez aktywności na forum sobie poradzi
Tylko się nie obrażaj - ja noga jestem w sprawach informatycznych- ale w funkcjonowaniu mi to nie przeszkadza jest jeszcze e-mail i telefon.
Te grupy to nie tylko na forum mają działać ale bardziej w realu.
ela m
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 115
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 12:45
Lokalizacja: dolnośląskie


Postautor: arty » 28 października 2009, 22:52

:) Witajcie :) gdzies "uciekl" mi termin zjazdu, mimo, ze deklarowalam chec uczestniczenia. :( Jezeli przyda sie moderator grupy krakowskiej - polecam sie :) . Wypowiedzialam sie w kilku watkach o stowarzyszeniu ( winnych zakladkach :) ) i deklaruje dalsze uczestniczenie w temacie i pomoc. Odnosnie podzialu na grupy regionalne, to ma sens, tym bardziej iz od strony organizacyjnej stowarzyszenie powinno miec mozliwosc tworzenia oddzialow i "zarzadow" regionalnych, gdyz mala mamy szanse na demokracje typu atenskiego... :) :) Proponuje w drodze jasnej deklaracji (formalnej z koniecznoscia ujawnienia danych osobowych w konsekwencji wpisu do KRS) wystawic liste chetnych do TWORZENIA (minimum 15) stwowarzyszenia. Prosze pamietac o odpowiedzialnosci, :-) :) :D wycofanie sie z tej czesci formalnej po rejestracji - generuje wymierne koszty w postaci zmian we wpisie do KRS (za kazda koszt 500zł). Ponadto sposrod TWORZĄCYCH i stowarzyszonych trzeba wyłonić osoby funkcyjne - Prezesa, vice, skarbnika, komisje rewizyjna itd - zgodnie ze statutem. Takze proponuje stworzenie listy "FUNKCYJNYCH" i deklarowanie do konkretnych funkcji - pozniej sposrod zgloszonych kandydatow mozna droga glosowania wylonic konkretne osoby. Nalezy pamietac, iz fukcje nie sa dozywotnie i nie obawiac sie... :) Prosze pamietac, iz rejestr KRS jest jawny - taka jest jego istota i publicznie dostepny!! :) W razie niejasnosci sluze pomoca i dalszymi wyjasnieniami!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: AMELIA » 30 października 2009, 19:42

Dzięki arty za wyjaśnienia ja jestem zielona w temacie, chociaż nie stronie od niego :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 30 października 2009, 20:08

Usmiech bardzo załuje arty ze nie było cie na spotkaniu ,,,mysle ze podobała by ci sie atmosfera i napewno razem z innymi duzo bys wniosła ,,w sprawe ,,Stowarzyszenia ,,,

Ale to nic straconego ,,,napewno jeszcze odbedzie sie takie spotkanie ,,

ja szczerze jestem pod wrazeniem waszej wiedzy ,i znajomosci tematu ,,,
Nie sadziłam ze to tak powazne przedsiewziecie ...........
Ale Mocno wierze ze powoli uda sie -i powstanie Stowarzyszenie ..

Wiecie jakie slowa utkwiły mi po spotkaniu we Włocławku ,, :wink:
Marysia powiedziała ze nawet jak nie uda sie załozyc stowarzyszenia ,,,
To zawsze warto spotkac sie z fajnymi Ludzmi :wink: :wink: :wink: :)
Basia :wink: pozdrawiam wszystkich
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Renata » 30 października 2009, 20:26

arty cieszę się, że jesteś zorientowana w temacie i tak jak Basia mówi, szkoda, że nie byłaś. To o czym piszesz, to wiemy, bo mieliśmy materiały odnośnie zakładania stowarzyszenia "krok, po kroku" w formie pytań i odpowiedzi. Przeczytałam to w pociągu do Włocławka ( 6 godzin jechałam, tak , że zdążyłam :) ) i warto by sobie rzeczywiście stworzyć plan działania. Myślę, że trzeba zacząć od deklaracji osób, które chciałyby się zapisać z całą determinacją do stowarzyszenia. Miałam zamiar zacząć to robić przed zjazdem, ale Robert mnie powstrzymał, że nie mamy statutu, tak , że niewiadomo do czego się zapisać.
Nasze grupy, oprócz podziału regionalnego, mieszczą w sobie grupę Stowarzyszenie. Teraz są tam osoby, które były we Włocławku i dwie, które chciały się dopisać do naszej grupy.
Może zaczniemy od tego, by kto jest jak pisałam wyżej za wejściem do grupy inicjatywnej stowarzyszenia, wyraził taki akces.
Zapraszam.
Acha i jeszcze prośba, gdyby to były osoby, które nic jeszcze o sobie na forum nie napisały, by to uczyniły w poście historie, albo welcome, albo np. do mnie na pm.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: arty » 30 października 2009, 23:17

Witajcie :) :) , ja pisze, wszystko, co wiem z wlasnego doswiadczenia (albo raczej dopiero zaczelam pisac..) :) :) :) Pisze, poniewaz nie znalazlam tych informacji na Forum i uznalam, ze moga sie komus przydac, rozjasnic, zachecic. :) :) :) Zapraszam do pytania o wszystko, co moze budzic watpliwosci - chtnie odpowiem. :) :) :) :) Nadal nie znalazlam protokolu ze zjazdu, a jest niezbedny (zeby nie powielac pracy juz wykonanej), (moze slabo poruszam sie na Forum). ponadto nalezaloby uporzadkowac i usystematyzowac prace nad zalozeniem stowarzyszenia :) :) :) Niepokoi mnie czy faktycznie jest to wyzwanie we wlasciwym czasie - bo znalazlam wypowiedz Roberta-Dyrektora, ze jest nas za mało. Przydalyby się statystyki liczbowe - nie procentowe. Ile jest osób na Forum, ile z tego czynnie-stale bierze udzial w dyskusjach. Ile faktycznie deklaruje wstapienie do stowarzyszenia, a ile chce w nim aktywnie dzialac. :) :) :) Satystyki mogą pozytywnie zadzialać, motywująco dla wspólnej sprawy :) :) :) cdn
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Robert » 30 października 2009, 23:52

moja wypowiedź pochodzi z czasów kiedy na forum bylo 50 osób. Teraz zarejestrowanych jest ponad 1200, z czego dzienie forum odwiedza ok 30-35 osob. Niewiele więcej udziela sę stale.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: arty » 31 października 2009, 00:16

dziękuję :) czy zatem możemy stworzyć miejsce - publiczne - na Forum, gdzie zadeklarują osoby chęć udziału w stowarzyszeniu, chęć współtworzenia (Rejestrowego KRS) stowarzyszenia i chęć działania w ramach funkcji. (O ile to technicznie możliwe) :) :) :) Podkreślam, że naprawdę nie jest potrzebne żadne szczególne przygotowanie, poza wiedzą zdobywaną na bieżąco - jedynie sumienność i rzetelność :) :) Z mojego doświadczenia wynika także, iż mniej jest potrzebny charyzmatyczny przywódca (w przypadku wspólnej sprawy), co osoby umiejące współpracować w grupie, umiejące wypracowywać kompromisy i sprawnie podejmujące decyzje :) :) :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Gemini » 31 października 2009, 00:16

Też jestem zainteresowana tą organizacją. Nawet ostatnio pojawiły się na forum wpisy, które potwierdzają moje dotychczasowe odczucia, ze choroba mimo wielu lat ( moich 17-u, a odkryta ponad 100 lat temu) nadal pozostaje tajemnicą dla wielu lekarzy poza pulmonologami. Ale do rzeczy, zgadzam się ze wszystkim, jeśli chodzi o działanie i deklaracje itp. ewentualnych członków. Jednak uważam też, ze równolegle należałoby dokładnie opracować treść statutu. Zawarte tam informacje, juz o tym pisałam, mogą zachęcić do wstąpienia w szeregi :) i wiele informacji, które są związane z uczestnictwem musi być jasne - cele, prawa i obowiązki członków, co ważne jest zeby była pełna jasność. Mamy chyba jeszcze trochę czasu i nie odpuszczając tematu podyskutować. Statut występuje tu w formie projektu więc moze ustalić termin w jakim dyskusja miałaby się zakończyć i jeśli nikt nie podejmie tematu i nic nie zostanie wniesione, to uznać należy ze treść z Włocławka jest wiążąca. Dodam ze statut można zmieniać w trakacie istnienia organizacji, jednak to kłopotliwe i koszty itd.
Arty na dole str głównej jest podana ilość osób zarejestrowanych na forum. oprócz tego jest "dzienny licznik":) osób które w czasie 24 h zajrzały na forum . Ostatnio też na to zwracałam uwagę i mysłałam podobnie jak ty. Liczba osób ( może to jesień ) uczestniczących w forum wzrosła ( 40 - 50 w ostatnich dniach. ) To nie do końca obraz o ktorym mówisz , rzucam tylko tak jeżęli nie zauważyłaś. To tyle z mojej strony , królika ( a wręcz konia - w sensie dawki i ich długość pobierania En) doświadczalnego na poletku medycyny, który marzy o "przejęciu się" lekarzy ..naszym losem :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: arty » 31 października 2009, 01:08

Witaj, dziękuję za wskazówki odnośnie statystyk :) Dziękuję też za poparcie odnośnie deklaracji stowarzyszeniowych :) :) Statut oczywiście musimy dopracować wszyscy, bo to biblia dla dzialalności stowarzyszenia. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie terminu do zakończenia prac nad statutem. :) :) :) Proponuję, może koniec kwietnia 2010, skoro jest prognozowany zjazd w okolicach maja. (lub inne propozycje). :) :) Ponadto trzeba przyjąć jakąś metodę do ustalenia kiedy temat jest akceptowany - oprócz terminu zamknięcia dyskusji - może być równa liczba głosów za lub przeciw i jakie wytyczne wówczas do decyzji. Istotne jest stworzenie klarownego i budzącego zaufanie systemu (procedur) dla potrzeb uczestniczenia w życiu stwowarzyszenia wszystkich członków, niezależnie od posiadanego statusu. :) :)

Dodane po 5 minutach:

Zauważyłam, że na Forum mamy nad czas letni.... (wg godzin umieszczania postów) :) :)
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Robert » 31 października 2009, 09:58

nie my, tylko Ty masz czas letni.
Jest info na ten temat na forum.
Co do wytypowania osób do zarządu musicie poczekać. Każdy dostał maila odnośnie grup regionalnych, zaznaczyłem w nim jakich osób szukamy. Jak zgłoszenia przestaną napływać to ocenimy gdzie najłatwiej zebrać 15-kę. Na razie prowadzi Wa-wa i Śląsk, z tym że Śląsk można połączyć z Krakowem, a i z Wrocławia można w miarę szybko dotrzeć. Wa-wa natomiast jest bardziej w centrum i wszelkie ważne instytucje są pod ręką.
Miejsce rejestracji jest ważne również ze względu na organizację spotkań zarządu. Nie wiadomo czy komuś ze Śląska będzie się chciało jeździć do Warszawy, mimo wcześniejszych deklaracji.
I tak myślę, że potrzebne będzie następne spotkanie, albo dwa zanim się wszystko wyklaruje, a dopiero po nich rejestracja.

Odnośnie dyskusji nad statutem proponuję najpierw jej rozpoczęcie, a dopiero potem ustalanie terminu jej zamknięcia. Póki co pojawiły się dopiero jakieś pojedyncze, niemrawe wypowiedzi.
Przepraszam, jeżeli moje słowa brzmią negatywnie, ale tak to wygląda.
Na forum można przygotować wersję roboczą, na zjeździe dopracować szczegóły i wtedy wziąć się za ostateczne przygotowanie do rejestracji.
Można też spróbować zlecić przygotowanie statutu dwóm, trzem osobom, które wiedzą jak się do tego zabrać.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: arty » 31 października 2009, 11:21

....chcemy tylko umożliwić osobom, które ewentualnie zechcą działać i widzą się w różnych funkacjach (jeden lubi i ma zdolności przywódczem inny jest skrupulatnym kontrolerem, a inny ma umiejętności organizacyjne - a każdy jest równie niezbędny!!!

Renata:
Tak, to jest dobry pomysł, by jasno się określiły osoby chcące działać. Jak widzisz to by wyartykułowały tę chęć arti? Jakoś nikt się na razie nie wychyla. Ja deklaruję się, że chcę tego stowarzyszenia, bo chcę go od trzech lat, albo raczej od dwunastu. Rozumiem, że ty chcesz i Gemini chce. Ale nawet te osoby, które były we Włocławku, nie odzywają. A to muszę przyznać była duża determinacja z ich strony, że się tam pojawiły.
Myślę, że nie powodu prowadzić rankingu regionów. Spotkałam się z wypowiedziami na Forum, z których jasno wynika, że miejsce nie ma znaczenia dla dobra sprawy - i tak to musi funkcjonować - inaczej się nie uda!!!! Do kontaktów z instytucjami wystarcza najczęściej poczta i internet :) :) Miejsce rejestracji wcale nie ma znaczenia, Zarząd może się spotykać w dowolnym miejscu, co więcej mogą to być różne miejsca za każdym razem (trzeba ująć w statucie). Nie ma potrzeby dyskryminowania dostępności dla wszystkich chorych i terrorem największego skupiska - to nie demokratyczne. :)

Renata:
Też byłam tego zdania, że Stowarzyszenie ma być ogólnokrajowe. Istnieje problem wyłonienia osób, które będą chciały działać. Spotkanie się blisko miejsca zamieszkania jest bardziej realne, niż przejazd iluś tam kilometrów , przez ileś tam godzin. Te spotkania w regionie umożliwi łatwiejsze wyłonienie osób, które będą chciały się zaangażować. Nie zapominaj o tym, że są jeszcze osoby, któe w ogóle prawie nie korzystają z forum, a świetnie się sprawdzą w realu i o tym głównie myśleliśmy chcąc zaktywizywać grupy regionalne. Na razie trudno mówić o demokracji w tym temacie, jak nic się nie dzieje konkretnego. Pomysł, by było zarejestrowane stowarzyszenie w określonym miejscu, gdzie uda się wyłonić największą liczbę osób chcących działać jest jedynie sensowny. Nie chodzi tu o największe skupisko chorych, tylko jak powiadam, najwięcej osób chcących czynnie się włączyć w działanie.
:) Podtrzymuję, iż dla każdego działania muszą być zakreślone ramy czasowe, gdyż przeciąganie dyskusji nie da efektu

Renata:
Myślę, że to dobry pomysł z ustaleniem ram czasowych na dyskusję nad statutem. Dobry jest termin koniec marca 2010 r. , gdyż kolejny zjazd ma być w kwietniu, a nie w maju 2010 r.

Przepraszam, ale nie rozumiem, któ będzie oceniał, typował, prowadził rozmowy zakulisowe, a może coś mi umknęło - poproszę o wyjaśnienie. :) :)

Hmmm, też nie wiem
Sorry arty, poszatkowałam Twego posta, zamiast cytować wyedytowałam, mam nadzieję, że nic z Twojej wypowiedzi nie umknęło.
DOPÓKI WALCZYMY-WYGRYWAMY!!!!!
arty
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 482
Rejestracja: 11 października 2007, 20:17
Lokalizacja: Kraków


Postautor: Robert » 31 października 2009, 20:03

Ja takie wnioski wyciągnąłem z wcześniejszych rozmów.
Nie chodzi o tworzenie rankingów. To co ja napisałem na ten temat to tylko relacja z przebiegu zapisów.
Poczytaj wszystkie tematy z działu "Stowarzyszenie", nie ma ich dużo, i zrozumiesz o co chodziło uczestnikom "Włocławka".
Ustalenie, kto skąd to jest ich pomysł.
Poza tym padła sugestia, że członkowie zarządu powinni pochodzić z tej samej okolicy, żeby odległość nie stanowiła problemu w jego funkcjonowaniu.
Dla mnie bez różnicy gdzie. Ja w zarządzie nie będę.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


PoprzedniaNastępna


Wróć do Stowarzyszenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron