ZNAK GRAFICZNY

Statut i Deklaracja Członkowska, wnioski ze spotkań, informacje różne

Postautor: Jurek » 30 października 2009, 01:45

W sprawie formy napisu dodam, że wpisałem przypadkową czcionkę i tło biały prostokąt, też jest "tak sobie"

Nazwa, ja wpisałem: "Stowarzyszenie Chorych na Sarkoidozę" myślę, że jest to najkrótsza nazwa "trzymająca" styl literacki, ale w miarę krótka. Na logach często brak jest napisów czasem towarzyszą w pobliżu. Przez kilka dni oglądałem loga na Digart.pl i w google. To tylko moje "widzi mi się, ... napis postaram się w pasować wg sugestii/opini.
Czyli jaki chcecie, jak znacie jakąś ładną czcionkę , to proszę o nazwę,
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Anuta » 30 października 2009, 16:03

Podoba mi się :brawo:
Na spotkaniu we Włocławku przedyskutowaliśmy nazwę stowarzyszenia: STOWARZYSZENIE NA RZECZ CHORYCH NA SARKOIDOZĘ.
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Gemini » 30 października 2009, 16:06

Zgadzam się z Jurkiem co do nazwy. Zdanie "Stowarzyszenie osób chorych na Sarkoidozę" jest Ok, jednak słowa w nazwie " na rzecz" po dłuższym zastanowieniu też wydają mi się sensowne z uwagi na fakt, ze nazwa jest wtedy łagodniejsza w odbiorze przez ludzi nie związanych z chorobą i a jak wiadomo ludzie różnie reagują na "nieznane". Tu mam na myśli ew. współpracę ze środowiskami nie związanymi z sarko. Może taki był min. klucz do nazwy we Włocławku, czy może były to inne względy formalne ?



Pczytałam więcej na temat nazwy stowarzyszenia. Ma się jedynie odróżniać od innych mówiąc po ludzku, reszta dowolna, tak więc obojętne która będzie, byle była zaakceptowana przez współtworzących :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Renata » 30 października 2009, 20:07

Uporządkujmy.
Nazwa jak powiedziała Anuta, została zaakceptowana we Włocławku, by jasno przedstawić o co chodzi w tym stowarzyszeniu, ale by mogły się do niego zapisać nie tylko osoby chore, ale takie, które chciałaby działać na rzecz chorych z sarko, czyli najpewniej z rodziny.
Oczywiście sprawa nie jest ostatecznie zamknięta.
arty: "Sarko - Stowarzyszenie na rzecz walki z chorobą"
Twoja nazwa jest ciekawa, ale sarko, jest skrótem, który nikomu oprócz nas nic nie mówi, więc chyba by nie mogło tak być.
Proszę wypowiadajcie się jeszcze w kwestii nazwy, bo to jest istotny element w tworzeniu logo.
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Jurek » 30 października 2009, 20:35

Hej, u mnie tylko pozornie nic się nie dzieje ;)
Arty, Renato, Anuto, Renato :)
w sprawie nazwy, mam wersje z oficjalną nazwą, jeszcze daleko do czegoś, ale wrzucam, do pooglądania i ... :)

( w nazwie jest Sarkoidozis, bo Robert wrzucił napis w miarę dużym pliku,
bez problemu, mogę zrobić z Sarkoidozą - nawet chyba wolę)

Obrazek

Mam już pomysły co zmienić, ale ciekaw jestem, co myślicie?
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: Barbara » 30 października 2009, 20:57

Usmiech ,,,ja chyba jestem za nazwa
STOWARZYSZENIE NA RZECZ CHORYCH NA SARKOIDOZĘ.

Na poczatku wydawała mi sie za długa ale ,,jest OK dlatego ze nie dotyczy samych osób chorych ,,ale ogólnie ,,,
Przyjaciól ,chorych ,,chetnych ,,itp,,,,
Tylko ze osobiscie strasznie mi sie podoba napisa sarkoidoza ,,w wersij,,,
Roberta ,,,,
Fajne sa osoby na znaczku ,,,podoba mi sie zarys naprawde ,,,
chciałabym Jurek cie prosic o napis /owalny szary /Sarkoidoza ten z cieniem ,,,,,
zamiast sarkoidosis

Jezeli to nie za duzo pracy ,,poprostu jak masz chwilke ,,
dzieki Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Mary » 31 października 2009, 10:35

Jurek fajny pomysł, bardzo dobry kierunek. :)

Mam jedną praktyczną uwagę - niezależnie od wszystkiego. Każdy znak graficzny - logo im prostszy tym prościej później wykorzystywać go w praktyce - tj. głównie - drukowaniu. Ważna jest ilość użytych kolorów (ideałem by było, by w miarę powtarzalnych) niezależnie od rodzaju drukarki czy sposobu druku. I konieczna też jest wersja czarno-biała. Chyba warto o tym pamiętać. Bo nie zawsze będzie nas stac na publikacje barwne...

Takie luźne uwagi - zboczenie zawodowe :wink: - bawię się na codzień w poligrafię. :D

Wiem logo - to bardzo duże wyzwanie wbrew pozorom, szczególnie, ze strasznie długa nazwa nam wyszła. :lol:

Pozdrowionka
Marysia
"...rzeczy trudne to te, które robi się dziś, a niemożliwe to te, które zrobi się jutro"
Awatar użytkownika
Mary
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 585
Rejestracja: 17 października 2006, 20:52
Lokalizacja: Warszawa


Postautor: Jurek » 31 października 2009, 16:26

Basiu, ciesze się, że piszesz to co myślisz, to są tylko moje propozycje,.... jak dam radę to pozmieniam :)

Marysiu, czyt otwierasz plik .cvg? Pytam bo to jest podobno uniwersalny plik wymiany między formatami programów graficznych, czyli nawet jeśli nie jest to plik podstawowy, to czy możesz go otworzyć.

Jak najbardziej się zgadzam, że trzeba logo dopasować do druku, pod strony, w miarę możliwości postaram się powtórzyć informacje z kursu Corel Draw.
Na komputerze mam INKScape i w nim to robię.

Trochę mi szkoda, że wrzuciłem te pierwsze zajawki, ale cóż..., teraz liczę że mnie natknie ;) a jak nie, to wiedzcie że chciałem dobrze :) :)
Słowne wskazówki są bardzo ważne, :)

W sumie mogę spróbować zrobić wszystko w odcieniach szarości.
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: waldek2 » 12 listopada 2009, 23:06

Obiecana wersja:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek2
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 121
Rejestracja: 15 października 2006, 11:43
Lokalizacja: Kwidzyn


Postautor: Evas » 13 listopada 2009, 07:50

Witam wszystkich!!!!
Przepraszam ,że zaglądam tu tak rzadko ale nie zawsze jest to możliwe :(
Mnie bardzo podoba się ta ostatnia wersja !!!!
Pozdrawiam wszystkich cieplutko zwłaszcza przy tej okrutnej pogodzie :(
Ewa :)
Słodki, słony, kwaśny albo gorzki - życie musi mieć smak!
OM MANI PADME HUNG
Awatar użytkownika
Evas
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 czerwca 2008, 13:14


Postautor: Renata » 13 listopada 2009, 15:20

waldek2 pisze:Obiecana wersja:

Obrazek


Dzięki, bardzo ładnie to wyszło :)
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


Postautor: Gemini » 14 listopada 2009, 17:57

Tak. ta wersja jest najczytelniejsza. Jurka propozycja tez jest OK jako rysunek, napis widziałabym tam prostszy. Ta propozycja Waldka mi odpowiadałaby i chyba, jak sugeruje Mery, dobrze wypada w kolorach i jako czarno-biała ( jakby co )
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: Robert » 14 listopada 2009, 23:20

Jurka znaczek mi się podoba, oprócz napisu coś jeszcze w tle przekazuje, natomiast Waldka jest prosty, czytelny i przejrzysty, choć troszkę przypomina pieczątkę.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Kamileo » 29 czerwca 2010, 13:15

Mam kilka uwag, co do powyższych logosów. Pamiętajcie, że nie chcę nimi urazić twórców ;)

Waldek2, dobrze zacząłeś. Jednak logo przypominające "pieczęć" prawdopodobnie zostanie zdominowane przez inne elementy graficzne na plakatach i ulotkach. Stąd pierwsza Twoja propozycja wydaje mi się punktem wyjścia.

Propozycja Jurka nie spełnia wymogów logo. Nieforemny kształt, zbyt dużo elementów, napis ukryty w ramce, drugi napis przykrywa elementy graficzne, i najważniejsze - pojedyncze czerwone postacie wśród wielu szarych nasuwają skojarzenie alienacji chorych w zdrowym społeczeństwie.

Logo musi być proste, czytelne i jednoznacznie kojarzące się z podmiotem któremu służy.

Dużo myślę tez o samej nazwie. Padło kilka propozycji, które ja syntezował bym do postaci oddającej statusowe założenia:

STOWARZYSZENIE WALKI Z SARKOIDOZĄ.

Postaram się do jutra cosik wrzucic z moich propozycji logo. Ewentualnie znam faceta, który robi takie rzeczy ale nie wiem ile to kosztuje, więc póki co popracujemy nad tym sami :)
Kamileo
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 53
Rejestracja: 30 stycznia 2009, 21:55


Postautor: Renata » 29 czerwca 2010, 14:34

Dzięki Kamileo, że wykazujesz inicjatywe. Może i ta nazwa jest lepsza, przdyskutujemy. Już jestem ciekawa Twojej propozycji graficznej :)
Renia
"Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu, lecz jego przezwyciężeniem"
Karol Bunsch
Awatar użytkownika
Renata
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 832
Rejestracja: 15 października 2006, 22:56
Lokalizacja: Śląsk


PoprzedniaNastępna


Wróć do Stowarzyszenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron