Spotkanie - Kraków

Statut i Deklaracja Członkowska, wnioski ze spotkań, informacje różne

Postautor: AMELIA » 26 kwietnia 2010, 21:02

Mam propozycję, może tu będziemy pisać o sprawach, które poruszyliśmy w Krakowie.

Dodane po 16 minutach:

Wyszperałam już , że dziennikarz o którym rozmawialiśmy nazywa się Paweł Walewski jest publicystą działu naukowego „Polityki”.
Przypomniałam sobie dzisiaj , że znałam prawnika, którego mama miała sarkoidozę będę szukać namiarów, ale nie wiem czy mi się to uda. Znam też lekarza neurologa, który ma w rodzinie wujka z sarko. To narazie tyle. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 27 kwietnia 2010, 19:21

:brawo: danusiu ,,
pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: smylka » 03 maja 2010, 21:58

ale się dziewczyna wzięła do roboty

Dodane po 19 sekundach:

pozdrowieniA
Lustro jest najodpowiedniejszą książką dla kobiety
smylka
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 333
Rejestracja: 16 października 2006, 12:41
Lokalizacja: Radzymin koła Warszawy


Postautor: AMELIA » 06 maja 2010, 18:36

Hejka :)
Musimy się konkretnie zastanowić czego my w ogóle oczekujemy od takiego np. lekarza jak już go znajdziemy. :) Myślmy wszyscy na ten temat a obgadamy sprawe na spotkaniu :) Dzisiaj byłam u lekarza bo znowu jestem chora i trafiłam w przychodni na nowego specjalistę. I jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jego postawą jak dowiedział się, że mam sarko. Oby więcej takich ludzi. :) Rozmawiałam z nim na temat stowarzyszenia. I zadał mi właśnie pytanie czego oczekujemy.

Mam jeszcze prośbę do wszystkich sarkoludków może ktoś kojarzy u kogo w historii pisało, że ktoś z nas trafił do lekarza który też ma sarkoidoze. Dostałam zadanie po Krakowie aby tego kogoś odnaleźć, ale chyba mnie to przerosło za dużo czytania.

Obiecuję na bieżąco wyłapywać wam te interesujące nas wątki i tu zapisywać, ale w tył to raczej nie dam rady tego sama znaleźć. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: AMELIA » 14 maja 2010, 22:04

Przeglądając listę użytkowników naszego forum znalazłam wsród nas prawnika. Ma nika wujpaweł dawno go nie było na forum, ale podał prywatne namiary do siebie i jest z Krakowa :) może pomoże nam ze stowarzyszeniem. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: waldek2 » 16 maja 2010, 20:31

AMELIA pisze:Przeglądając listę użytkowników naszego forum znalazłam wsród nas prawnika. Ma nika wujpaweł dawno go nie było na forum, ale podał prywatne namiary do siebie i jest z Krakowa :) może pomoże nam ze stowarzyszeniem. :)


Tak naprawdę to nie jest potrzebny żaden prawnik. Potrzeba dużo chęci, czasu i determinacji i to wszystko. Dlaczego?
Działam w dwóch stowarzyszeniach i prowadzę - pomagam w załatwianiu spraw w KRS. Dwie organizacje działające w miastach oddalonych raptem o 40 km, ale terytorialnie należące do innych sądów wojewódzkich, a zupełnie inne problemy.
Dla przykładu
W Gdańsku zażądano wniesienia opłaty za zmiany w KRS.
W Olsztynie z automatu zwolniono stowarzyszenie z opłat.
W Gdańsku zażądano wszystkich prawie dokumentów x3, a w Olsztynie jedna kopia wystarczy.
W Gdańsku sąd zawiadomi z automatu organ nadrzędny nad stowarzyszeniem, a w Olsztynie będzie trzeba zrobić to samemu.
itp.
Najważniejsze żeby założyciele (15 osób) było wstanie natychmiast zadziałać, jeżeli będzie taka potrzeba. Sąd wzywa do uzupełnienia dokumentacji i daje na to 7-14 dni. Jeżeli dostarczymy wszystko w terminie sąd działa dalej, czyli jeżeli będą jakieś braki to znowu przyśle korespondencję. I dalej do przodu. Wszystkie niezbędne druki dostępne w Internecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
waldek2
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 121
Rejestracja: 15 października 2006, 11:43
Lokalizacja: Kwidzyn


Postautor: Gemini » 16 maja 2010, 20:49

Dodam - swoje 3-y grosze - zważyć trzeba że KRS-y różnie podchodza do sprawy W Poznaniu np. KRS jest tak czuły ze każda nie tak kropka postawiona i "braki". Uzupełnienia braków nie są straszne bo nic nie kosztują jedynie nie dotrzymanie terminów " uzupełnienia braków" i odrzucenie wniosku to wiadomo, nowe koszty. Ja jednak byłabym za udziałem prawnika. Sama składałam różne wnioski do KRS i powiem jedno po wprowadzeniu przez KRS - nowych druków zabrał się za to bezpośrednio radca prawny któremu i tak nie udawała się zawsze trafić w "gusta" referendarzy" jednak dot. to cały czas P-nia. Wiem ze ościennek KRSy były mniej restrykcyjne. Rozumiem ze rejestracja jak już raczej będzie w Krakowie.

Dodane po 4 minutach:

Może by tak ktoś cos o Krakowie co tam jak tam ......nic nie wiadomo co ustaliliście.....widze ze rozmawia się o sprawach już poruszonych , tylko co było mówione nie bardzo wiadomo .....moze czegoś gdzieś nie doczytałam ????
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gemini
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1633
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 18:20
Lokalizacja: PL


Postautor: AMELIA » 16 maja 2010, 22:18

Witajcie dzięki za info :) Arty obiecała się zając całą tą organizacyjno papierkową stroną założenia stowarzyszenia, ale cały czas szukamy kogoś kto się na tym zna i coś w razie czegoś pomoże. Jest temat wnioski po spotkaniu w Krakowie tam toczą się rozmowy. Ja działam teraz w temacie spotkania w Katowicach jeszcze nie mam konkretów więc na razie nie daje oficjalnego ogłoszenia. Chcę zorganizować spotkanie w Katowicach po tym jak jeden z naszych kolegów z forum, który jest ze śląska napisał do mnie prywatnie po Krakowie czy bym się z nim nie spotkała i nie pogadała na temat sarko. Tak urodził się pomysł jednio dniowego spotkania i poznania śląskiej grupy, ale zapraszam wszystkich zainteresowanych stowarzyszeniem szczegóły niedługo w temacie Ogłoszenia. Chcemy założyć stowarzyszenie i staram się zainteresować tym tematem jak największą liczbę ludzi, aby już w Warszawie we wrześniu można było wystartować na maksa. Myślę, że łatwiej będzie zebrać się większą grupą najpierw w Katowicach. Myślę, że jak już się przełamie pierwsze lody to potem będzie łatwiej w Warszawie. Ze mną tak było jechałam do Krakowa z duszą na ramieniu jak to się mówi a wróciłam z całkiem innym podejściem do choroby. Przekonałam się, że naprawdę to świetna sprawa pogadać z kimś kto na codzień wie co ja czuję i kto mnie rozumie. :) Jestem też już po spotkaniu z naszym kolegą z forum i dzięki temu mamy kolejnego zainteresowanego sprawą i na spotkaniu w Katowicach będzie :) przynajmniej obiecał :) Arty też zadeklarowała przyjazd liczę też na pomoc Tomka z Krakowa bo Renata i Romanek też będą. Konkrety nie długo w Ogłoszeniach i tam będę prosiła o wpisy chętnych na spotkanie. Pozdrawiam :)

Dodane po 24 minutach:

Waldek i Renatko rozumię, że do Katowic to może dla Was trochę za daleko ale mam nadzieję, że do Warszawy we wrześniu przyjedziecie i będziecie brać czynny udział w stowarzyszeniu. Macie na pewno dużą wiedzę, która nam pomoże w dalszych działaniach a jak sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. :) Serdecznie zapraszam :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Robert » 16 maja 2010, 23:43

viking pisze:Jezeli chodzi o rejestracje takiego stowarzyszenia chetnie moglbym sie tym zajac musi nas byc 15 osob min, cala dokumentacje pomoze nam przygotowac moj zaprzyjazniony naczelnik ( prawnik ) do spraw spolecznych. Wiec tak naprawde nie wiele trzeba i nawet jakas dotacje moze i by sie udalo dostac na poczatek. W stopce jest moj nr gg jezeli ktos chcialbym ze mna to pociagnac ze stalych bywalcow na tym forum chetnie to zrobie dla innych jak i dla samego siebie.


http://sarkoidoza.mojeforum.net/profile.php?mode=viewprofile&u=714
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: AMELIA » 17 maja 2010, 07:28

Dzięki Robert jesteś nie zastąpiony :)

Dodane po 25 minutach:

Napisałam już do Sebastiana czekam na odzew. Również Tomka i Asi :) Odezwijcie się :) Pozdrawiam :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: AMELIA » 18 maja 2010, 07:44

Sebastian i Asia się odezwali :) Powoli, powoli do przodu :) Basiu pisałaś do tej trójki, naszych kolegów co byli we Włocławku, czy ktoś sie odezwał. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: Barbara » 18 maja 2010, 18:11

Usmiech ,,
Hej Danusiu ,,oczywiscie ze napisalam ,nie odrazu ale napisalam i poprosilam o wsparcie ,,
Napisalam do 4 osob ,,,,Waldek i Beatka ,,widze ze sa na forum
,a to dobry znak dla nas :) :)
Prywatnie pisze z Marysia ,,i wiem ze ona gdy tylko bedzie mogla odezwie sie ,,niestety ma teraz klopoty i musimy poczekac na nia ,, :)
Byc moze, ona pomoze w tlumaczeniach ale obecnie nie mam smialosci zeby ja angazowac ,,,
Napisalam i do Ryszarda i tu mam problem nie wiem czy list doszedl ,,wyslalam wiadomosc przez forum ,i nie jestem w stanie sprawdzic czy ja odebral ,,
A Ryszard naprawde wiele wniosl w nasze pierwsze spotkanie ... :)
Pozdrawiam wszystkich Basia :wink:

Dodane po 29 minutach:

To jeszcze raz ja ,,,
Renatka zapytala o spotkanie w Krakowie co ustalilismy ,,
Pozwole sobie napisac ,,, :czytaj:
spotkanie w Krakowie -wedlug Basi

to moje prywatne przemyslenia ,,

Samo spotkanie tak roznych osob poznanych tylko przez internet ,,to naprawde duzy sukces i odwaga ,,
Tutaj uklony do wszystkich ktorzy sie odwazyli ,,naprawde trzeba byc odrobine szalonym ,,zeby jechac z drugiego konca Polski i zamieszkac z obcymi osobami ktorych nie znamy nawet z nazwiska ,,,
Wymaga to zaufania i wiary w Ludzi ,,,

Stowarzyszenie to powazna sprawa ,,,spotkania maja na celu udowodnienie ze wogole istniejemy ,,/ poniewaz dane statystyczne na forum ,niestety nie sa jednoznaczne -tak jak pisal Robert /

teraz wiemy ze jednak jestesmy ,,,, :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Funkcja prezesa Stowarzyszenia ,,to misja ,specjalna , [smilie=happy.gif]
osoba ktora ja podejmie ,,wezmie na siebie wiele spraw ,,,a my nie bedziemy w stanie jej to wynagrodzic ,,,,
Dlatego swiadomie musi ona podjac taka decyzje ,,,
Poniewaz wymaga to zaangazowania ,,,czasu ,,,zdrowia ,,i nakladu finansowego ,,,,
Mam nadzieje ze spotkania z nami ,,pomoga komus w podjeciu takiej decyzij :-P

Do spotania w krakowie bylismy slabiej przygotowani ,jezeli chodzi o dokumentacje :roll:

,,tz
ja osobiscie uwazam ze w Wloclawku naprawde zrobiono dobra robote,,,
Zostaly ustalone zalozenia ,,cele ,,,itp ...to wszystko mamy spisane na forum ,,,,,,
i mysle ze tu sie niewiele zmieni ,,,

W krakowie ,,probowalismy w formie towarzyskiej dzielic funkcje ,,ale to bez zadnych zobowiazan ,,, :wink:
No moze skarbnika chcielismy naciagnac na Szampana ,,hahaha :winko:
Ale okazal sie nieugiety i Kasy z towarzyszenia nie naruszyl hihihi

,,,,,pozdrawiam
,wiem ze wiele niewyjasnilam ,,ale staralam sie :wink:Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: AMELIA » 18 maja 2010, 18:32

Dziękuję Basiu :) Rozmawiałam dzisiaj z Asią przez telefon i jak teraz nie odpuścimy tematu to we wrześniu mamy stowarzyszenie. Ona nadaje się na prezesa i powiedziała, że może nim być jak nie ma nikogo chętnego. Poza tym tu nie chodzi o to, aby jedna osoba była prezesem potrzebujemy się wszyscy na wzajem. :) Obiecała wszystko Wam ładnie opisać już jest po kilku spotkaniach i mamy wsparcie z różnych stron. :) Dzisiaj wieczorem jestem umówiona telefonicznie z Sebastianem -Viking nadal jest chętny do pomocy. Mamy już termin zjazdu w Katowicach, ustalony z Renatką, Romankiem, Asia, bo zależało mi, aby była jakaś mocna grupa wsparcia z Krakowa, która wszystkim nowym sarkoludką przekaże to co udało nam sie już osiągnąć na poprzednich zjazdach. Nie ukrywam, że chciałabym abyście wszyscy przyjechali, którzy byli we Włocławku i Krakowie ale rozumię , że to może być trudne. :)
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: AMELIA » 19 maja 2010, 19:51

Mamy wsparcie Sebastiana i obiecaną przez niego pomoc prawnika :)

Dodane po 4 godzinach 51 minutach:

Dziękuję Elu za info :) a miejsce w komisji rewizyjnej masz już zaklepane :) Życzę Ci miłego urlopu i oby pogoda dopisała. :D

Działamy dalej jutro najpóźniej po jutrze zamieszczę ogłoszenie o spotkaniu. Poproszę też Roberta o zamieszczenie naszego zaproszenia na tym drugim forum o sarkoidozie. :) Asia obiecała przygotować takie małe ulotki informacyjne o naszym forum z zmyślą, aby każdy mógł je wydrukować i pozostawić w swojej przychodni przy okazji wizyty. Ja wydrukuję więcej i zabiorę na spotkanie może ktoś się pojawi nie znajomy z tamtego forum, kto nie trafił jeszcze do nas.
To narazie tyle. :) Dziękuję Asi-Arty i Romankowi za pomoc w organizacji spotkania. Renacie, Portiso i Vikingowi za już złożoną deklarację udziału w spotkaniu. Pozdrawiam Danusia.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Postautor: AMELIA » 22 maja 2010, 07:34

Witajcie :)
Przy organizacji spotkania w Katowicach zauważyłam, że dużo użytkowników rejestrując się na forum nie podaje regionu z którego pochodzi. Wiem, że była akcja o rejonizację i ona spełniła zadanie, ale chodzi mi o tych nowych użytrowików na bieżąco logujących się na naszym forum. W związku z tym nasunęła mi się pewna myśl, może wyznaczylibyśmy jedną osobę do tego, aby wyłapywała tych nowych forumowiczów /a nie jest to trudne dzięki działu użytkownicy/, która od razu pisała by do takiej osoby prośbę o wpisanie się do odpowiedniej grupy lub uzupełnienie miejsca zamieszkania. Myślę, że to też bardzo pomoże pracy stowarzyszeniu. :) Wystarczy napisać sobie wzór prośby, w którym napisze się po co nam taka informacja jest potrzebna i wysyłać go prywatnie do każdej nowej osoby na forum, która nie podała regionu. :) Kto chętny do takiej pracy w ramach stowarzyszenia. :) Pozdrawiam.
AMELIA
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 1039
Rejestracja: 23 marca 2008, 16:53
Lokalizacja: Chorzów


Następna


Wróć do Stowarzyszenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron