Leczenie cytostatykami

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Postautor: Polen_5 » 03 czerwca 2007, 05:37

Witam Wszystkich!
Właśnie przeczytałem w "nowościach forum" o badaniach prowadzonych w Lublinie nad sarkoidozą i nad rolą Interleukiny 18 (IL18) w diagnozowaniu przebiegu naszej choroby. Mam pytanie, czy ktoś już się spotkał w praktyce że jego lekarz zlecił badanie poziomu IL 18 we krwi, czy jest to na razie w fazie eksperymentów?
Serdecznie pozdrawiam [smilie=hi ya!.gif]
Polen_5
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 lutego 2007, 06:37


Postautor: Haniula1010 » 04 czerwca 2007, 00:01

Cześć Polen :)
Też czytałam artykuł o badaniach nad sarkoidozą i rolą Interleukiny 18 w diagnozowaniu tej choroby i również mnie zainteresował.
Od 9-ciu miesięcy leczę się w Lublinie, w Klinice, w której pracuje dr. Kieszko, ale nie leczę się u Niego . Niemniej moja Pani Doktor często z Nim konsultuje swoje decyzje dotyczące mojej osoby- więc poczułam się niejako wywołana do odpowiedzi. Od razu mówię,że nie dostałam zlecenia na badania poziomu IL 18 we krwi, ani nie rozmawiałam na ten temat z Panią doktor. Leczę się ambulatoryjnie w przyklinicznej przychodni i zawsze jest tam kocioł, więc na pogaduszki nie ma czasu, ale obiecuję, że przy najbliższej okazji czyli w lipcu lub sierpniu może się postaram dowiedzieć czegoś bliższego -tylko muszę się trochę dokształcić w temacie.
Myślę jednak, że- jak na razie-prace nad interleukiną pozostają niestety tylko w fazie badań i eksperymentów :roll: :wink: :(
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: Polen_5 » 04 czerwca 2007, 16:43

Dzięki Haniula. Może te badania dadzą jakiś przełom? :)
Polen_5
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 14
Rejestracja: 10 lutego 2007, 06:37


Postautor: Robert » 04 czerwca 2007, 17:19

O ile dobrze zrozumiałem artykuł, to badanie będzie przydatne raczej w diagnozowaniu choroby, określaniu stadium niż leczeniu.
Może się mylę...
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Haniula1010 » 04 czerwca 2007, 23:12

Też tak zrozumiałam ten artykuł Robercie. Powinnam chyba napisać w ostatnim zdaniu "nad rolą IL 18 w diagnozowaniu choroby"- po prostu byłam nieprecyzyjna, a Ty czuwasz jak zawsze... :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam.

PS. Ale swoją drogą chyba warto pogadać na ten temat :?
Tyle tylko, że jak na razie nie czuję się specjalnie na siłach :roll:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Poprzednia


Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron