Encorton - dziwne uczucie zimna...czy to normalny objaw?

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Encorton - dziwne uczucie zimna...czy to normalny objaw?

Postautor: Reklaz » 13 lipca 2007, 22:15

Witam serdecznie!
od dwoch tygodni dostaje encorton - zaczynalam od 5 tab(x5mg), po tygodniu lekarz zmniejszyl dawke na 4 tab. od 2 dni biore 3 tab, i tak co 5 dni az zejde do zera :) Od momentu jak zmniejszylam dawke leku pojawilo sie dziwne uczucie zimna - na poczatku odczuwalam zimno w zylach na zgieciu reki, teraz wedruje po calym organizmie - plecy, kark, klatka piersiowa...czy to normalny objaw czy powinnam skonsultowac sie z lekarzem? - pisze do Was bo wlasnie zaczal sie weekend i nie chce zawracac glowy lekarzowi :)
I jeszcze jedno pytanie - czy przy takich dawkach i takim krotkim czasie brania encortonu moga pojawic sie jakies skutki uboczne? dopiero zaczynam swoja przyjazn ;) z sarkoidoza i mam mnostwo pytan, fajnie ze jestescie!
Reklaz
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2007, 18:38


Postautor: Robert » 14 lipca 2007, 07:49

Może wystarczy mały telefon do lekarza, niekoniecznie swojego.
Przy schodzeniu różne rzeczy mogą się dziać, więc lepiej wiedzieć czy to błahostka, czy jakiś poważniejszy objaw.

Co do drugiego pytania, to dawka i okres przyjmowania encortonu są u Ciebie małe, więc skutków ubocznych, poza tymi związanymi z odstawianiem raczej mieć nie powinnaś.
Nie piszesz czy bierzesz coś osłonowego na żołądek.
Encorton powoduje nadmierne wytwarzanie kwasów żołądkowych i to chyba najważniejsza rzecz której powinnaś teraz pilnować.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron