sterydy wziewne

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Postautor: Barbara » 25 czerwca 2008, 03:10

Hej ponieważ nie spie ,,,wiec musze sie wygadać hahaha
Nie wiem co z tymi sterydami ,nie moge chyba sie przyzwyczaic jest mi zle oddychać ,wydaje mi sie ze gorzej jak przed braniem leku ,Nie wiem czy jutro tz.dzis nie bede musiała isc do rodzinnej Gardło zawalone mam takie białe torbiele ,jakis stan zapalny złapałam w ciagu kilku godzin .Teraz wziełam 2 ibupromy i mam goracą herbatke -moze przejdzie dziadostwo ,,,,,dwie głupie krosty zrobiły sie na jezyczku ,,/mały koszmarek /Niedobrze mi ze szok na szczescie jedna widze ze pekła i nie ociera o jezyk /
Ja nie potrafie zdefiniowac czy to mozliwe ze to od leków -najgorsze jest to ze wczoraj zanim mnie wzieło ja wziełam pierwszy raz ten drugi lek i teraz jestem w kropce czy to przypadek =czy uczulenie ,, :oops: ,,
Pewnie powiecie ze kombinuje z leczeniem, ale to nie tak ten drugi lek mam doraznie w razie silnych dusznosci -a ja nie uznałam ze mam takie wiec dopiero wczoraj go wzielam --pierwszy raz ....
:sad: Nie wiem jak to mozliwe ale moje głupie ciało nie chce sie leczyć wieczorem próbowalam ssać ,,strepsils ,,prawie zwracałam w łazience na sile zessalam jedną tabletke .....
Meczy mnie oddychanie musze miec ciagle otwartą buzie ,i mocno oddychać :o =chore to wszystko ,zamiast lepiej to ja gorzej ,a najgorsze ze nie wiem czy brac to dalej czy odstawic ,,,,np.wizyta na pulmunologi 4 lipca czyli niedługo moze wytrzymam w koncu nie bylo tak zle ,,dzis jest zle ,,ale moze to jakas angina ropna ,,najwyzej pójde do rodzinnej.
teraz zostala mi tylko pachnaca gorąca herbata owocowa ,,o spaniu nie ma mowy ,cienias jestem totalny .az wstyd ,
Pozdrawiam wszystkich pora wstawac hahahha niedlugo do pracy ,zeby bylo śmieszniej ja dzis mialam sobie pospac ,bo mam wolne ,,och ,,,och ,,och ,,kolorowych snów ,,pa Basia , :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Norbi » 25 czerwca 2008, 07:09

Basia z ta gorącą herbata na chore gardlo to nie za dobrze robisz.
Jak boli gardlo nie powinno sie pic ani jesc goracych posilkow bo bedzie jeszcze gorzej... Trzymaj sie letnio w takim razie :)
Norbi
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 109
Rejestracja: 25 maja 2008, 19:55


Postautor: Barbara » 25 czerwca 2008, 10:05

O tego nie wiedzialam ,,widzisz ile sie mozna nauczyc ,,ale pomogło/ibuprom pewnie hahha //
herbata juz była przestygnieta ja wogóle nie lubie goracych rzeczy ,Własnie zwlekłam sie z łóżka ,jakoś jest lepiej to chyba jakies uczuleniowe Było...
:( białe znikneły zostały czerwieniutkie kropeczki ,ale o niebo lepiej a usta jakby spuchniete ,, :P
ale juz bedzie dobrze nawet sline moge połykac i nie boli ,OK poradze sobie ,ale jestem padnieta hahah a :(
Nie lubie takich nocy ,
Tego drugiego leku narazie nie biore -dziekuje , :lol:
,,Zobacz jak to mozliwe zeby w ciagu kilku godzin narobiło sie tego swinstwa a potem wchloneły sie ,teraz nawet migdały stały sie mniejsze juz tylko z prawej strony boli jak przełykam ,,pozdrawiam Basia ,,,usmiech :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 26 czerwca 2008, 18:32

:) Hej witam ,,zwiedzałam moja ,,jame ustna ,,znowu boli nie wywine sie chyba od laryngologa ,,nawet sie zapisałam tylko moja rodzinna ,pewnie mi zasłabnie jak usłyszy ze chce skierowanie ------dzwonilam bez skierowania mnie nie przyjma ,,minął rok ,,
Ale moze wy podpowiecie jak sobie poradzic ,te ropnie to pól kłopotu ,wczoraj zobaczyłam czerwona plame na podniebieniu taka wiecej jak 0,5 cm ,,,,a dzis juz 3 takie brunatne plamy nie wygladają dobrze ?? :(
Czytałam u was o grzybicy przy braniu sterydu -czy to moze byc to ,,,
Za kazdym razem szoruje zabki !!!nie zapomniałam ani razu ,,,
Jak sobie moge pomóc jeszcze !!!
Nie chce isc do lekarza ,,,,,,powiecie .proszeeeeeeeeeeeeeeeee..Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 26 czerwca 2008, 19:28

Mi dr powiedziała żeby po wziewkach dobrze wypłukać gardło, a najlepiej brać leki przed jedzeniem, wtedy osadzony proszek zostanie usunięty mechanicznie wraz z pokarmem. Mycie zębów nic nie daje, bo proszek osiada w gardle i tam tworzą się pleśniawki, a nie na zębach.
Możesz też iść ze swoim preparatem do apteki i powiedzieć co ci się po nim robi, napewno dadzą ci jakieś antidotum.
Nie wiem czy dentosept nie będzie dobry. Są dwa rodzaje, jeden ma przedłużone działanie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 26 czerwca 2008, 20:39

:) Dziekuje ,spróbuje jutro ,,
,i rzeczywiscie brałam po jedzeniu -zmienie to ,??,
usmiech dla ciebie jeszcze raz dziekuje ..basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 30 czerwca 2008, 21:15

Hej :) musze i tu sie wpisac ,,zmiany o których pisałam sa jednak posterydowe ,,,nie lubie sterydów !!!
W skrócie ma 5 leków ,,nowych ,które maja mi pomoc ,, :(
Nic nie wiem
:lol: :lol: :lol:
,,wiec usmiech dla was pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Barbara » 10 stycznia 2009, 11:04

Hej witam :) ,,wrócilam do sterydu wziewnego próbuje drugi raz ,,,
Mam pytanie ,,czy robicie wziewke jedna za druga ,,czy jakis odstep czasu ...
Tz u mnie jest tak ze biore najpierw Diffumax i jest swietnie ,,normalnie czuje jak robie porzadny wdech a lek rozchodzi sie wewnatrz i wdechy sa takie jak trzeba ,,jakby sie rozszerzały płuca ---to moje odczucie ,,,
Problem zaczyna sie przy Neplicie ,robie wszystko tak samo- ale krtan jak poczuje ten proszek ,,to tak jakby sie zaciskała ,i czuje ze nawet połowy tego nie wdycham jak powinnam ...na poczatku miałam odruch wymiotny ale juz mija ,,,pozostal jedak jakby odruch obronny przed tym lekiem ....
Mysle ze moze powinnam robic odstep czasowy ,,jak biore te oba wziewne ,,Jak to wyglada u was ,, :wink:

domyslam ze ze moge miec troche jednak uczulenie na ten lek ,ale bardzo mi zalezy zeby go brac ,,
Juz biore od 2 stycznia /chyba / ,moje gardło nie jest szczesliwe ,ale nie mam nadzerek ,wiec moze sie uda ,wizyte na pulmunologi mam 30 .To jeszcze dwa tygodnie ,pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 10 stycznia 2009, 14:55

Basiu, ja brałem flixotide i serevent. Pani dr zaleciła odstęp między jednym a drugim minimum 15 minut, a najlepiej pół godziny.
Serevent rozszerzający oskrzela, a drugi to steryd.

Dodane po 1 minutach:

PS
Może tak być że substancja nośna w Neplicie cię uczula. Sam lek raczej nie.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 10 stycznia 2009, 15:40

Dziekuje :) ,,mnie nikt nie powiedział o takim odstepie ,,sama zaczełam sie domyslac ,,
Zauwazylam ze rano ,tz ,gdy ide do pracy szybciej brałam ten lek jeden za drugim ,,kilka minut odstepu ,,
Wtedy bardziej mnie zatykało :-(
,,Wieczorem jest lepiej= mialam wiecej czasu wiec samoistnie wychodzila przerwa ...
Teraz bede wiedziala juz ,,i dopasuje sie ,
Dziekuje basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Poprzednia


Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron