i jak to mówią Sarko :(

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

i jak to mówią Sarko :(

Postautor: rastuch » 02 stycznia 2008, 13:05

Witam,

U mnie proste ksiązkowe objawy, rumień , kaszel ...RTG i prawdopodobnie sarko... CZytam forum i widze ze nie jest źle. Mam tak samo jak napisala Basia:) Pytnie do Sarkoistów: czy da sie nie przytyć po sterydach? ( mam nadzieje ze mnie to ominie) Mam taką prace ze musze miec jak to mówią wygląd itd a tu taki zonk.....no nic chocby niedzwiedz to dostoje


pozdr

Pawel
rastuch
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 12:50
Lokalizacja: lbn


Postautor: Anuta » 02 stycznia 2008, 15:07

Cześć Pawle!
Witamy cię serdecznie w naszym gronie.
Może za wcześnie martwisz się o przytycie po sterydach. Może wcale ich nie dostaniesz. Muszą cię dokładnie zdiagnozować, określić zaawansowanie choroby. Może masz ostrą postać która często samoistnie ustępuje.
Pozdrawiam, pisz jak się u ciebie sprawy mają. :)
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: renia2 » 02 stycznia 2008, 15:09

Witaj nam na forum.
Do tych sterydów to Ty sie tak nie spiesz. Po co Ci to? Ostra wersja ustepuje bez sterydów. Może u Ciebie będzie ostra.
renia2
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 340
Rejestracja: 10 lipca 2007, 10:50


Postautor: rastuch » 02 stycznia 2008, 15:36

mam nadzieje ze obejdzie sie bez sterydów....Rumień trwał 10 dni w sumie 7 dni leczony i nie ma sladu po nim . Pójde jedzcze do inego pulmunologa bo ten u którego byłem wydał mi sie jakis raczej z gatunku kowal :-)

Generalnie rozgoniłem antybiotykiem rumień i jakby nie zmiany w płucach i opinia lekarza to był bym nic nie wiedzial .... ale trzymam sobie kciuki za sarko w wersji hard:)


pawel
rastuch
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 12:50
Lokalizacja: lbn


Postautor: Jurek » 02 stycznia 2008, 16:58

Dziwnie to brzmi- ja również "obstawiam ostrą wersje"
Trzymaj Się
Każdy ma inną drogę nawet jeśli idzie tą samą drogą co inni,
to idzie we własnych butach i czasem ma tam kamyk.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: rastuch » 03 stycznia 2008, 10:53

pozyjemy zobaczymy , mam nadzieje ze sie uda ( bez sterydów, i innych syfów)...a wam bardzo bardzo dziękuję ;-) Ktos kto wymyslił to forum powinien dstac nobla:-)



pawel

Dodane po 17 godzinach 34 minutach:

Witam z rana:-)

wiec tak wstałem rano i po rumieniu i obrzekach nie ma śldu, trwało to 10 dni ale antybiotyk skutecznie rozgonił. Kaszel mam poranny ( jak po fajkach) :-))))) wiec czekam na wizyte u pulmunologa . Z tego co wyczytałem wygooglałem wypytałem prawdopodobnie mam tą "szybką" odmianę sarko ale... czas pokaze. Kurcze boje sie jak ognia sterydów poniewaz prowadze taką dzialalnosc ze ....( zresztą pisałem ) . reasumując walka z rumieniem zakonczona 1:0 dla mnie. Pulmunolog w przyszłym tygodniu ( bo na nartach smga)


pozdawiam

Zasarkowany Paweł ;)
rastuch
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 12:50
Lokalizacja: lbn


Postautor: Robert » 03 stycznia 2008, 21:45

Witaj Pawle!

Nie demonizuj tak tych sterydów. Można po nich owszem przytyć, ale każdy reaguje inaczej. Po roku brania bilans wynosi + 8kg, więc nie jest źle biorąc pod uwagę mój raczej siedzący tryb życia. Gdybym więcej ruchu zażywał wynik byłby lepszy. Buzia owszem okrąglejsza ale to ponoć przejściowe.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 04 stycznia 2008, 21:26

:flower: Witam serdecznie ,,usmiech dla ciebie mam na imie Barbara ,i miło mi ze znalazłeś tu miejsce dla siebie ,,,bede trzymała kciuki aby poszło po twej myśli , :wink:
A jak nawet sie troszke pomiesza ,,to pewnie sobie szybciutko poradzisz ,,wiec spoko ,,,duzo zdrowia życze !! :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron