Sterydoproblem :(

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Sterydoproblem :(

Postautor: danfresh » 03 marca 2008, 17:07

Witam wszystkich
Otóz mam sarkoidoze najprawdopoobniej II / III stopień :( Objawy to takie ze szybko się męcze i kaszle niz poza tym. W lewm płucu mam mniej zmian niz w prawym. Niedługo jade na badania czyli spirometria gazometria i jakis tam rowerek zeby sprawdzić wydajność płuc. Lekarz odrazu mi powiedział ze sterydy i to minimum rok :( :( Ja naprawde nie chce tego brac tym bardziej ze się naczytałem ze się puchnie tyje :( :( Powiem szcerze ze nie bede umiał tego brac poprostu nie dam rady :(Czy moglbym znależć innego lekarza zeby zacząc od wziemnych ?? Czy mam juz definitwnie zacząc łykac te sterydy ?? Odczekac ?? Szukac opinii innego lekarza ?? Napiscie coś załamany :(
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Postautor: Robert » 03 marca 2008, 19:48

Jeżeli to II-III stopień to mogą pojawiać się zwłóknienia, które są już nieodwracalne.
Piszesz, że tylko kaszlesz i szybko się męczysz.
Miałem takie same objawy. Jestem od roku na encortonie, w tej chwili rozpoczynam odstawianie. Poznikało mi wszystko oprócz największego cienia, z którym już nigdy się nie rozstanę. To cena za odwlekanie wizyty u lekarza.
W czasie sterydoterapii, w początkowej fazie przytyłem z 76-78kg do 86. To nie dużo. Moja twarz jest okrąglejsza, ale każdy kto nie widział mnie jakiś czas twierdzi jedynie, że się poprawiłem, nic więcej.
Pomyśl o tych co biorą chemię.

Możesz zaryzykować kolejne 3 miesiące i zobaczyć w jaką stronę idzie twoja choroba. Już teraz przy badaniach będzie coś widać.

Sterydów wcale nie musisz brać, bo nikt do tego nie może cię zmusić. Tylko upewnij się czy nie poniesiesz nieodwracalnych tego konsekwencji.
Odnośnie sterydów wziewnych to nie wiem czy pomogą w takim stadium.
III faza oznacza zmiany w miąższu płuc i nie należy tego bagatelizować.
Najrozsądniejszym wyjściem w twoim przypadku jest konsultacja (raczej prywatna) u drugiego, ale dobrego lekarza.
Napisz w jakim regionie się leczysz, może ktoś podpowie gdzie znaleźć dobry gabinet.

A sterydy nie są aż tak straszne jak myślisz. trzeba sie trochę pilnować i tyle. Gorzej jak są nawroty i trzeba to świństwo łykać kolejne lata. Wtedy jest się czym martwić.

Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: danfresh » 03 marca 2008, 20:35

Odnosnie sterydów wziewnym przy tym stadium rzeczywiscie nie ma sensu tylko doustne tak powiedział mi rózwnież lekarz... Lecze sie we Wrocławiu na Grabiszynskiej nie mam pojecia gdzie na dolnymsląsku jest jakis specjalista Mam pytanie odnosnie tycia ? Czy to jest spowodowane ogromnym apetytem i jedzieniem ?? Czy dlatego sie nabiera masy bo się zatrzymuje woda w organizmie ? Apropo spuchnięcia na twarzy ta ma się buzka spuchniętą na poczatku przy pierwszej duzej dawce ? i pozniej zanika ??
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Postautor: Robert » 04 marca 2008, 21:01

Myślę, że nie unikniesz sterydów, możesz próbować odwlec o następne 3 miesiące.
Odnośnie skutków ubocznych to każdy reaguje inaczej.
Ja przytyłem jakieś 8-10kg przez pierwsze 3 miesiące, potem waga stanęła w miejscu.
Najbardziej jednak dokuczały mi nadmierne poty.
Nasi forumowicze różnie przechodzą leczenie.
Generalnie to czy przytyjesz czy nie zależy od twoich indywidualnych cech, od spalania, diety, tendencji do tycia itd.
Jak dasz radę trzymać dietę, to może nie będzie tak źle.

Więcej o sterydach poczytasz TU
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: danfresh » 04 marca 2008, 22:17

Dzięki Robert :) Trzeba się uzbroic w cierpliwosc i dbac o Siebie i tyle, zwlaczyc tą chorobe i modlic się aby nie było odwrotów :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Postautor: mroova81 » 03 kwietnia 2008, 07:51

Jako, że jestem na bieżąco (wczoraj wychodziłem ze szpitala, i chwilę rozmawiałem z podobno bardzo cenionym pulmonologiem). Więc tak: ja mam III stopień czyli widać już zmiany w płucach, ale raczej nie ma zwłuknień, które to niby są nie odwracalne i są nawzwane stopniem IVtym! Stopnia II nie widać na rentgenie, a jak już, to nie na płucach, tylko na węzłach chłonnych i gdybym ja tak miał, nie podawaliby mi enkortonu wogóle. Kolejna sprawa, pytałem się o czas przyjmowania leku, a więc liczymy go (przynajmniej w moim stadium - IIIst zmiany w płucach, wydajność ok, bez zwłuknień), więc czas będzie raczej w miesiącach, a nie w latach. Co do moich pytań, to nie rozumiem, że w topicu o skutkach ubocznych leczenia, jest podanie zaniku mięśni (???). Prawdę mówiąc sterydy oczywiście w połączeniu z wiadomymi ćwiczeniami kojarzyły mi się zupełnie odwrotnie. Może ktoś szukał/zna jakieś interesujące forum nt.: Kulturystyki? Tam panowie, może o czym jak o czym, ale o dietach i chemii znają się nie źle!
mroova81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2008, 07:58


Postautor: Robert » 03 kwietnia 2008, 21:40

Co do moich pytań, to nie rozumiem, że w topicu o skutkach ubocznych leczenia, jest podanie zaniku mięśni ? Prawdę mówiąc sterydy oczywiście w połączeniu z wiadomymi ćwiczeniami kojarzyły mi się zupełnie odwrotnie. Może ktoś szukał/zna jakieś interesujące forum nt.: Kulturystyki? Tam panowie, może o czym jak o czym, ale o dietach i chemii znają się nie źle!

Czasem trafiam na forum kulturystyczne przy okazji szukania informacji o różnych lekach...
Sterydy anaboliczne to co innego a glikokortykosterydy, które nam aplikują to co innego. Łączy je tylko nazwa potoczna.
Wyobraź sobie, że szukając info n/t kropli sterydowych do oczu, natrafiłem na tamtejszym forum na idiotę, który sądził, że jak będzie te krople pił, to mu masy mięśniowej przybędzie, tylko dlatego, że to steryd.
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: mroova81 » 04 kwietnia 2008, 07:55

Acha!! Czyli z kulturystyką ten nasz kortyzon i s-ka nie mają nic wspólnego? Uuuu a ja już zacząłem rozmyślać o siłowniach/... to dobrze, i tak mało czasu na to. Mimo wszystko jednak natknąłem się gdzieś na notkę, że kortyzon jest zabroniony przez jakąś tam konwencje sportową. Swoją drogą, to ciekawe, co się dzieje z zawodowymi sportowcami podczas kuracji(?). Czyli nasze glikokortykosterydy zmieniają troszeczkę gospodarkę węglowodanową podnoszą cukier itd... wszyscy wiemy, a Sterydy anaboliczne czyli popularny np metanabol [meta] pomaga uzyskać przyrost masy mięśniowej, ale w długo trwałym stosowaniu odbija się na mózgu tak? Zauważyłem, że problem osteroporozy występuje tu i tu. Z ciekawych rzeczy doczytałem, że kortyzon nazywany jest tabletką na stres. podobno wzięta w kryzysowej sytuacji potrafi sobie dość szybko i sprawnie poradzić z bardzo nieprzyjemnym uczuciem stresu, dlatego jeżeli ktoś w waszych bliskich prowadzi stresujący tryb życia, to chowajcie przed nim kortyzon, bo wam będzie wyjadał :P Coś w tym jest, bo się w ogóle nie stresuje, (chociaż jeszcze do pracy nie chodzę), częściej też mam napady śmiechu. Niestety jestem ch***ie nerwowy. I tak zostanie, dopóki sobie dobrze nie podjem, a tego narazie w najbliższej przyszłości nie widze :(
mroova81
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2008, 07:58


Postautor: adrian » 10 kwietnia 2008, 07:44

Wiesz troche ruchu nie zaszkodzi. Sterydy daja objawy zespolu metabolicznego, a to mozna zlagodzic mi. nie spedzajac niedzieli przed TV.
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Barbara » 24 kwietnia 2008, 17:36

Witam mam pytanie odnośnie sterydów -prosze o podpowiedz !!
Czy sterydy maja wpływ na hormony ,,i w jaki sposób ,???tz czy moga zwiekszyc produkcje niektórych Hormonów ,,,
pozdrawiam serdecznie Basia
potem wam napisze po co mi to !!!!
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Adam z Chorzowa » 12 maja 2008, 12:17

Jestem przerażony-po pierwszej wizycie u lekarza w Zabrzu-Biskupicach kieruje mnie do mojego pulmonologa z propozycja leczenia sterydem-mam mieszane uczucia i starch przed nadwagą.W czwartek wybieram sie do mojej lekarki z tym opisem i zaleceniem.
Adam z Chorzowa
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 11
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 15:24


Postautor: Barbara » 12 maja 2008, 23:01

:) Witam Adamie ,jezeli troche czytasz forum to wiesz ze ja , :wink: ,najmadrzejsza nie jestem ,,hahhaha i troche mieszam =ale to dlatego sie cfaniacze ze nie mam ostrych objawów choroby !!
Jak wchodziłam w temat sarko ,,widziałam sterydy ,,Tak jak ty teraz --liczyła sie nadwaga ////najlepsze ze ja mam i bez sterydów hahaha///
Chodzi mi o to ze zmadrzalam ,,czytałam posty i wiem ze lekarze staraja sie ograniczac sterydy ,,jezeli to mozliwe :lol:
,,Ja radziłabym jezeli masz obawy skonsultowac sie z jeszcze jedym specjalistą !!!
Ale z tego co wiem masz 2 stopien i dusznosci --wiec to nie przelewki ..Z tego co czytamy na forum= od tak sobie nie daja 2 stopnia .Poczytaj prosze posty ,osob które biorą sterydy ,,tam znajdziesz wiele odpowiedzi i wierz mi nadwaga to maly pikuś ,,,
Ale sterydy usuwaja skutki sarko i stan zdrowia sie poprawia ,,,a zmiany w plucach cofaja ..A to najwazniejsze nie mozesz dopuscić do zwłóknien !!!
To jeszcze bardziej by skomplikowało twe zycie ,,,
Mam nadzieje ze odezwą sie osoby bardziej kompetentne ...
I cie pokieruja gdzie szukac wiadomosci ,
Jedno wiem np.u AGGI zle znosi sterydy ,,i jej chyba ciezko ale trzyma sie i jest lepiej ..Tomografia pokazala ze zmiany sie cofaja ..A to najwazniejsze ..Aby zyc musimy oddychać płucami :o i nie ma dyskusij ,,doswiadczasz juz dusznosci wiec musisz walczyc by stan płuc sie polepszył o ile to mozliwe ..
Trzymaj sie mam nadzieje ze w czwartek ,,porozmawiasz z lekarką ,,i wiele ci wyjasni !!
Nie jest wcale powiedziane ze bedzie za sterydami ,,moze zechce poczekac !!! :wink: pozdrawiam Basia
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Jurek » 12 maja 2008, 23:02

Witaj Adamie,
pewnie już się doinformowałeś w sprawie sterydów. wierzę, że gdy by nie było potrzeby to lekarze by ich nam nie zlecali, 2-ga sprawa to nie wiadomo czy pulmunolog Ci je zleci.
Awatar użytkownika
Jurek
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2158
Rejestracja: 07 lipca 2007, 16:24
Lokalizacja: opolskie


Postautor: adrian » 19 maja 2008, 21:31

Tez zwlekalem jak dlugo moglem, nie ominelo mnie. Chyba im wczesniej, tym lepiej. :) Czasem sie liczy na cuda, a czas pedzi nieublaganie.
Poza tym nie jest zle, roznosi mnie energia, trzymam sie diety i uprawiam sport.
Uszy do gory, bedzie dobrze! :D
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Haniula1010 » 19 maja 2008, 22:41

Witajcie :D
I to rozumiem. Czasami po prostu trzeba i nie ma się co rozczulać. A dieta w wypadku sterydów jest bardzo ważna :) tak, że Adamie jeżeli usłyszysz wyrok- sterydy nie wpadaj w panikę, tylko nastaw się zadaniowo:
-dokładnie stosować się do zaleceń lekarzy
-narzucić sobie dietę, żeby przesadnie nie przytyć
-uprawiać ulubione sporty
I wszystko będzie dobrze. Trzymaj się :lol:
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości