Sterydy a trądzik

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Sterydy a trądzik

Postautor: danfresh » 05 października 2008, 18:30

Mam takie pytanie czy ktoś z was sarkoludków przyjmujących sterydy dostrzegł pogorszenie cery i trądzik ? :( Mnie to chyba spotkało i to masakrycznie, załamac się idze cały jestem rozsiany na twarzy strefa T i plecy :( :( Nie jem słodyczy, nie jem tłusto a tu ciągle niespodzianka z rana :( Jestem młody moze to taki objaw biore 15mg i nie wiem kiedy ten durny lek przestane brac :( Muszę isc do dermatologa jak przepiszę jakies leki to moge łaczyc ze sterydami ? A moze mam się z tym pogodzic tylko dbac o cere a czekac do momentu przestania brania sterydów ? juz sam nie wiem, załamany :( :(
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Postautor: Tigerek » 05 października 2008, 21:45

Mi pomaga taki w aptece kupowany tonik "Afronis" i żel "Benzacne" ( nie od sterydów to wprawdzie u mnie, ale to się powierzchniowo stosuje, więc nie powinno być żadnych interakcji).
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tigerek
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 549
Rejestracja: 07 września 2008, 12:08
Lokalizacja: lubuskie


Postautor: Robert » 05 października 2008, 21:48

Idź do lekarza, prawdopodobnie masz wysypkę posterydową, leczy się ją antybiotykami, bez przerywania sterydoterapii (piszę z głowy).
Muszę isc do dermatologa jak przepiszę jakies leki to moge łaczyc ze sterydami ?

Sterydy nie wykluczają brania innych leków, ale zawsze informuj lekarza o tym, ze je bierzesz, bo mogą zachodzić interakcje albo przeciwwskazania co do niektórych leków.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: danfresh » 06 października 2008, 09:42

No własnie tak myślałem,, dzięki za odpowiedz :)
danfresh
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 października 2007, 16:07


Sterydy a trądzik

Postautor: AndrzejK » 18 października 2008, 19:51

Życzę powodzenia w szukaniu dobrego dermatologa. Mnie się udało dopiero za trzecim razem znaleźć takiego, który miał pojęcie o trądziku posterydowym. Trudno z nim walczyć, ale można. Nie oczekuj jednak natychmiastowych efektów.
Andrzej
AndrzejK
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 września 2008, 06:34


Postautor: adrian » 19 października 2008, 20:49

czy ktoś z was sarkoludków przyjmujących sterydy dostrzegł pogorszenie cery i trądzik

Daj znac jak cos wykombinujesz, bo chyba mam podobny problem i brak czasu na jakiegokolwiek lekarza. Cera zrobila sie cholernie tlusta i tak jak piszesz - niespodzianki co rano. Nie wiem czym to leczyc, tradzik jest wszak jednym ze skutkow ubocznych.
Stosuje jakies zele i toniki z mizernym z reszta skutkiem skutkiem...
Pocieszam sie zdaniem: "w koncu faceci nie musza byc ladni" :D
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Robert » 19 października 2008, 22:05

Adrian, tego chyba nie da sie tak odgapić od kogoś.


Posterydowe zapalenie skóry + Trądzik posterydowy

W linku opisane są dwa schorzenia.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: adrian » 20 października 2008, 06:46

Adrian, tego chyba nie da sie tak odgapić od kogoś.

Raczej... dziekuje Robercie.
Pocieszenie nr 2: w liceum w koncu bylo gorzej... :d
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Postautor: Haniula1010 » 20 października 2008, 18:15

Adrian :lol:
Nam się i tak podobasz :wink: :lol: . Trzymaj się i nie zamartwiaj. Powoli chyba da się chyba to paskudztwo opanować :D
Obrazek
Haniula1010
el gadułos
el gadułos
 
Posty: 2970
Rejestracja: 18 października 2006, 19:08
Lokalizacja: Biłgoraj


Postautor: adrian » 20 października 2008, 18:37

haha :D dzieki!!
Wiecie, dla mnie nie jest to zmartwieniem spedzajacym sen z powiek i ze wzgledu na brode nie wychodzi na pierwszy plan mojej twarzy. Po prostu mnie interesowalo czy ktos juz z tym walczyl w sposob farmakologiczny i udany.
Pozdrowienia :)
adrian
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 79
Rejestracja: 26 czerwca 2007, 17:11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron