Sarkoidoza skóry - maść; która mi pomogła

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Sarkoidoza skóry - maść; która mi pomogła

Postautor: AllyB » 03 listopada 2008, 21:47

Sarkoidozę skóry mam od ho ho - parę dobrych lat, wszysycy wiemy jak działa na skórę maść sterydowa - błędne koło - smarujesz znika - nie smarujesz - wraca. O skutkach ubocznych nie wspomnę. A tym razem trafiłam na maśc protopic 0,1 %. Przepisła mi ja nowa znajoma dermatolog zdziwiona dlaczego mi tego nie wyleczyli. Jest to maść wykorzystywana w atopowym zapaleniu skóry. Mozna ja stosować przez dłuższy okres czasu, ja po paru dniach smarowania już pozbyłam się niektórych zmian z twarzy - inne wyraźnie się zmniejszaja, bledna i wygładzają. Jestem bardzo zadowolona tym bardziej że moje zmiany były na twarzy i nawet pod kosmetykami nie dawały się za bardzo ukryć bo były wypukłe. I żadna maść sterydowa nie doprowaziła do takiego miłego stani jaki mam po paru dniach smarowania.
Maść kosztuje ok. 70 zł mała tubka.
AllyB
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:25


Postautor: Barbara » 03 listopada 2008, 22:05

Dziekuje za posta :bukiet: ,to bardzo dobra wiadomosc ,ja w tej chwili smaruje mascia przypisana przez dermatologa ,i jakims płynem .. :lol:
Mam dziwna zmiane w kąciku ust ,,,ale niebardzo to sie leczy ,Nie wiadomo co to ,,,
Wiec teraz nie bede zmieniała leczenia mam kontrol 12 listopada . :wink: poczekam co bedzie dalej :wink: .
Ale Oprócz tego mam zmiany sarkoidozowe na skórze/kolana i brzuch i na twarzy troszeczke i z przyjemnoscia po wszystkim spróbuje sie pozbyc tego świnstwa !!
!Jak ja bym sie cieszyła jakby sie udało pozbyc tych zmiann :D :) :wink: ,,,,,
Dziekuje ze napisałas nazwe ,,,juz ja zapisuje !!!pozdrawiam i duzo zdrowia ci zycze basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: wiolisia » 01 marca 2009, 17:07

Witam was :)
u mnie niedawno jak byłam u dermatologa stwierdził egzeme a drugi stwierdził prawdopodobnie sarkoidoze skóry ten drugi chiał dać mi sterydy ale sie nie zgodziłam. Mam pytanie do was jak u was to wygląda i z czym macie problem, bo u mnie to na rękach i przednich stronach nog- piszczeli, są drobne kółka drobnych krostek które swedzą ale nie zawsze i robią się rany i czasami to boli. zlecił mi też badania ale trudno odszyfrować , jakie wyście mieli badania? i na jakiej podstawie stwierdzono u was sarkoidoze skórną??
dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiamy cieplutko Siostry :)
wiolisia
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 lutego 2009, 16:19


Postautor: Robert » 01 marca 2009, 17:16

Jakie są objawy sarkoidozy skóry?
Czerwonawo niebieskie łaty, wysypka, guzki i małe narośle są cechami sarkoidozy skóry. Zmiany skórne nie są ani swędzące ani bolesne. Nie wydzielają płynu.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 01 marca 2009, 19:11

Hej dziewczyny w -Objawach -znajdziecie temat .Objawy skórne -opis i zdjecia
i nawet fotki Robert zamiescił ,,zapraszam ,, :)
Ja mam zmiany tam znajdziecie nawet fotki ,,moich grubych Kolanek hahahha ,, :P
Ale nie jestem specjalistka :lol: ,na szczescie ,moje zmianny nie sa duze i postanowiłam życ z nimi ,,
Badan w kierunku sarkoidozy skóry nie miałam ,,
Sarkoidoza wyszła z wycinka zmiany z kolana ..
Jakby co pytajcie ,,pozdrawiam Basia . :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron