Alvesco

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Alvesco

Postautor: G0123 » 28 listopada 2008, 10:02

Witam

Rozpoznano u mnie Sarkoidiozę pół roku temu od tego czasu lekaż przepisał mi Alvesco 160. Mam pytanie. Czy Was też leczą tym lekiem?
G0123
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2008, 09:45


Postautor: Anuta » 28 listopada 2008, 17:03

Witaj G0123 :)
O sterydach wziewnych mamy osobny wątek w rozdziale "Leczenie".
Może Dyrekcja by tam przeniosła ten wpis? :roll:
Z tego forum Alvesco bierze Renata. Nie pochwaliła się jednak jak go toleruje. Ja mam tylko przesłuchy z forum astmatyków, że jest dobry i nie powoduje chrypy.
Tak więc może Ty - G0123 - może mógłbyś nas oświecić w temacie Alvesco ?
Pozdrawiam Cię :)
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby to jakoś nie było
Anuta
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 279
Rejestracja: 14 lutego 2007, 17:37
Lokalizacja: łódzkie


Postautor: Barbara » 01 lutego 2009, 20:36

Witam GO 123 :) ,,Chciałam cie prosic o ocene ,,Alvesco160,,U ciebie tylko znalazłam ten lek ???
Napisz prosze jezeli go bierzesz -jak go oceniasz ,, :wink:
Ja mam przypisany ten lek ,i mam zaczac go stosowac .
Szukałam info =oto co znalazłam
Wiadomosci o alvesko ,,,cytat ,,


Do zapisywania tego leku skłania mnie przede wszystkim bezpieczeństwo, wynikające z nowatorskiej cząsteczki. Jestem przekonana, że pacjent inhalując Alvesco nie doświadczy działań niepożądanych ze strony jamy ustnej i górnych dróg oddechowych. Wiedząc o tym, że lek dopiero w oskrzelach przeistoczy się w substancję aktywną, mam głębokie przekonanie, że oszczędzam pacjentowi zupełnie niepotrzebnych skutków ubocznych związanych z przewlekłym leczeniem. To jest najważniejszy czynnik przemawiający za tym lekiem.

Czy tylko, co jeszcze skłania Panią do przepisywania Alvesco swoim pacjentom?

Niewątpliwie, także bardzo duża skuteczność leczenia, która poniekąd daje satysfakcję lekarzowi, wpływa na wybór tego leku. Zaobserwowałam, że nawet przy małej, bądź średniej dawce, skuteczność jest bardzo dobra. U większości pacjentów, którym wprowadziłam ten lek czy to z powodu napadów kaszlu, bądź napadów duszności, nawet przy małych dawkach, bardzo szybko pojawiała się poprawa. Kaszel ustępował w ciągu kilku pierwszych dni od włączenia Alvesco.

,,,,,. Kolejna kwestia wiąże się z cząsteczką, a konkretnie z bardzo wysoką depozycją płucną tego leku, co skutkuje tak dużą skutecznością leczenia miejscowego, czyli bezpośrednio w oskrzelach.

:) To wszystko by sie zgadzało z tym co usłyszalam od lekarza ,,
ja mam przyjmować 2 razy 1 ,,
pozdrawiam basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 01 lutego 2009, 22:41

Witaj GO

Chyba nie do końca jesteś zadowolony z działania leku skoro pytasz...
Na innych forach chwalą sobie ten lek, bo (podobno) nie podrażnia gardła, nie powoduje chrypy itd.
U nas raczej nikt go jeszcze nie stosował, dlatego trudno powiedzieć cokolwiek o skuteczności, zresztą najczęściej leki wziewne przepisywane są u nas jako uzupełnienie po terapii sterydami doustnymi, albo w przypadku niewielkich zmian w płucach.

Pozdrawiam Robert
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 03 lutego 2009, 20:03

Uśmiech :) ,,rozumiem ,pozdrawiam ,,,basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: agga » 27 lutego 2009, 17:08

Hej!
Ja biorę między innymi Alvesco, od 3 miesięcy. Po innych wziewnych miałam stale chrypę i grzyba w gębie, a ten lek ponoć uwalnia się bezpośrednio w płucach i nie jest tak szkodliwy dla jamy ustnej. Oprócz tego biorę jeszcze wziewy Diffumax i tabletki Singulair ( to bardziej na astmę, która się też przyplątała).
Zadowolona z tych leków jestem średnio, zmiany w płucach są wciąż na tym samym etapie ( przynajmniej nie większe), kaszel męczy mnie okropny, męczę się i dyszę jak lokomotywa.
Ależ ze mnie Coś Strasznego! Trochę tego, ciut owego ; troszkę siakie, ciut owakie, nieco inne całkiem takie. Nie za duże, nie za małe, Coś Strasznego Doskonałe!!!
agga
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 691
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 21:07
Lokalizacja: Podlasie


Postautor: Barbara » 27 lutego 2009, 17:37

Hej Agga :) dzieki ze napisałas ,,moze dzieki twemu postowi =odwaze sie ,,i zaczne brac ,, :-(
Tak sie boie ze poparze sobie oskrzela ,,,ze nie mam odwagi ,,a moja wydolnosc oddechowa coraz gorsza
,Wstyd powiedziec ,wczoraj gdy weszłam na 2 pietro do lekarza ,,nie mogłam zlapac odechu a wszyscy sie na mnie patrzyli ,az odeszłam na bok zeby uspokoic oddech ,,,

Ja nie mam zmian w płucach ,,to pewnie ta astma ,i wystarczyłby mi jeden wziewny i byłoby OK ..

Tylko niech mi ktos obieca ze mnie nie uczuli i nie wyladuje w szpitalu ,,
Jezeli oskrzela zareagowałyby jak gardlo /naprawde wygladało okropnie /,dusiłabym sie ,a nie mam w sobie tyle siły zeby przejsc przez to .
Ja prawie nie mam kaszlu ,no moze kilka razy na dzien zakaszle i noca gdy leze kaszle ,,,ale to suchy kaszel .
:) tez biore Diffumax i moge go brac ,,,tylko zeby on pomógł, tak jak trzeba -musze jeszcze ten ,,Alvesco ,,
Moze spróbuje .
Dziekuje ze napisałąs ,,Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin


Postautor: Robert » 27 lutego 2009, 19:35

Basiu, spróbuj, bo inaczej nam się udusisz, a już wiesz z bezpośredniego źródła, ze ten lek jest o wiele bezpieczniejszy od innych.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Barbara » 14 marca 2009, 18:21

Hej witam :) ,chciałam napisac ze od dzis zaczełam brac ,,Alvesko ,, :(
Nie powiem zeby mnie to cieszyło ,normalnie sie boie ,po ostatnich kłopotach ,,
Ale ostatnio zdarzyło mi sie znowu miec kłopoty z oddechem ,łapia mnie dziwne bole w dole żeber i nie moge wtedy głeboko oddychac ,,Moze to tylko jakis nerwoból ,,ale raz w autobusie bylo mi nie wesoło
:P ,,Okropnie nie móc oddychac ,panikuje wtedy hihihi :twisted:
:lol: moze jednak jestem słabo dotleniona i musze cos z tym zrobic ,,chciałabym zeby było lepiej .. :-P

Troszke sie przygotowałam do tego leku ,Tz gardło wyleczyłam poczekalam na kontrol u laryngolog ,,/powiedziała ze jest OK/
I nawet dostałam lek do płukania gardła po kazdej wziewce ,mam to za kazdym razem stosowac . :P I za dwa tygodnie na kontrol i na wymaz z gardła i nawet sie zapisałam na 24 ,,naprawde bym chciała zeby to wyszło na plus ,, :wink:
Kiedys gdy Renatka pisałą ,ze nie czuje czy lek jest wdychany 8) ----tak troszke jej sie dziwiłam ,, :D
Ale dzis zmieniam zdanie -według innych wziewnych ,,ten jest niewygodny ,,troszke tandetny i sama tez nie wiem czy wogóle sie dawkuje ,, :lol:
Teraz sie zastanawiam ze chyba nie ma nawet licznika ,,
Głupie to ,,,pisze tylko ze 60 dawek ,,
OK aby tylko było ok -bede sie pilnowała ,,
Pozdrawiam Basia :wink:
Modlitwa chorego.
Lekarzu przewlekle chorego ,przyjmij go do gabinetu swego.
Pomóż mu w niedoli ,gdy coś go boli .
Nie tylko wtedy ,gdy ma termin kontroli .Proszę :roza:


Trzeba się uśmiechać!!!
bo z drugiej strony cienia ,zawsze świeci słońce !;-)
Awatar użytkownika
Barbara
tubylcus forumus
tubylcus forumus
 
Posty: 7138
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 17:47
Lokalizacja: Lublin




Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron