rumień guzowaty - jak sobie radzić?

Sterydoterapia - objawy niepożądane, skutki uboczne, dieta. Cytostatyki, Leki przeciwzapalne, Leczenie alternatywne

Postautor: kotek76 » 31 grudnia 2009, 15:19

kazali mi brać diclo duo,po nich mi nic nie schodzi
kotek76
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 17:12


Postautor: Robert » 31 grudnia 2009, 16:30

Nic nie przyspieszysz, musi minąć 6-8 tygodni i sam zejdzie, nie licz na to, że zniknie ci z dnia na dzień.
Lek, który bierzesz ma pomóc przetrwać i zmniejszyć objawy rumienia, ale go nie likwiduje.
Nie ma takich leków.
Są tylko zmniejszające objawy, takie jak twój Dicloduo.
Możesz spróbować smarować 5-10% maścią ichtiolową, lub robić okłady z 2% roztworu ichtiolu, ale skuteczności nie znam.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Postautor: Tilien » 31 grudnia 2009, 18:51

Słusznie Robert prawi. "Zarazy" nie da się zwalczyć. Trzeba ją przetrzymać i kropa. Wyżej wymienione wspomagacze pomagają tylko złagodzić ból i utrzymać jako takie morale.
Obrazek......nie panikuj!
Awatar użytkownika
Tilien
Tubylec
Tubylec
 
Posty: 727
Rejestracja: 16 października 2006, 17:36


Postautor: kotek76 » 04 stycznia 2010, 21:44

Lekarz przepisał mi dicloduo 2/dz i arcalen. Trochę to pomaga ale nie na rumień.W aptece kupiłam maść Alcalen i smarowałam 3/dz , nogi mniej bolą,
i rumień trochę znika.

Dodane po 17 sekundach:

Lekarz przepisał mi dicloduo 2/dz i arcalen. Trochę to pomaga ale nie na rumień.W aptece kupiłam maść Alcalen i smarowałam 3/dz , nogi mniej bolą,
i rumień trochę znika.
kotek76
Rozgląda się
Rozgląda się
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 17:12


Postautor: ulcia_I » 04 stycznia 2010, 22:14

Ja powiem o swoim przypadku:
Brałam Bi-Profenid 150 mg i Diclac 75 mg podczas rumienia guzowatego - one najbardziej mi pomagały ale nie na rumień tylko p/bólowo i p/gorączkowo żebym w ogóle mogła przejść chociaż kilka kroków do toalety. W/g mnie rumień ma zaplanowane ile ma ochotę u Ciebie gościć i koniec -nic nie przyspieszysz! To tylko moje zdanie. Wszystkie guzki Ci ładnie poschodzą, nie martw się! Wypoczywaj, pij dużo płynów.
Pozdrawiam serdecznie!
Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.
ulcia_I
Lubi pisać
Lubi pisać
 
Posty: 162
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:52
Lokalizacja: Okolice Warszawy


Postautor: Robert » 04 stycznia 2010, 23:28

Z rumieniem jest jak z katarem, leczony czy nie trwa tyle samo.
Wiem że nic nie wiem
Awatar użytkownika
Robert
Dyrektor
 
Posty: 3907
Rejestracja: 12 października 2006, 20:38
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Poprzednia


Wróć do Leczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron